Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tegnap megmérgezték az egyik...

Tegnap megmérgezték az egyik kutyánkat és 2 macskánkat, tegnap meghalt a kutya, most az elöbb néztem meg a macskákat és az egyik úgyszint. Mikor fognak végre fellépni az állatkinzó gyilkosok ellen?

Figyelt kérdés

Meghalt a kutyusunk aki még fiatal volt, apám kedvence. Meghalt a nagy fehér cicánk akit úgy találtunk kiskorában nagyon rossz állapotban és felneveltük, gondoztuk. Most meg egyszerüen ennyi.

Valamelyik szomszéd volt mivel régebben is mérgezték már meg állatainkat. 2 esélyes van de nem tudjuk melyik lehetett. Délután átfogjuk nézni a kertet hogy hol lehet a méreg.. Nem tudom hogy tehetnénk valamit hogy kapjanak ezért valami komoly büntetést legalább ha már gyilkoltak.

Mit lehet ilyenkor csinálni?


2010. márc. 29. 11:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kutyát, 2 macskát szintén a szomszéd.A sajátját pedig veri nagyon.Sajna nem tudom rábizonyítani sehogyan.
2010. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
mi is így jártunk:( született 3 kiscicánk,már olyan 3 hónaposak lehettek,amikor egyszer meghalt az egyik,és a rákövetkező 2 napra a másik 2 cica is...mi nem csináltunk semmit,nem derült ki sajnos,lehet ,h vmeik szomszédba patkánymérget ettek..:S
2010. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Manócska'90 válasza:

Szia!


Először is nagyon sajnálom, ami történt!


Mi is jártunk így: két gyönyörő cicánkat mérgezte meg a két házzal arrébb élő tata (bocsánat, de utálom - asszem érthető, miért). Ráadásul nekem már a második cicám volt (csak az egyik volt az enyém), az előző egy véletlen balesetben elpusztult. Vemhes is volt, 1 hét múlva fialt volna. A sok kiscicával sem lehetett gondja, mert mindig a mi udvarunkon fialtak a cicáink és gazdi is mindig akadt mindegyikre, mert szépek és nagyon jó egerészők.

Egyébként ő azt csinálta, hogy magához édesgette a cicákat a környékről és utána megmérgezte az összeset.


Mi nem tettünk semmit, mert nem mertünk. Féltünk, hogy a kutyusnkat is megmérgezi, ha szóvá tesszük a dolgot. Sajnos ez a mai világ. Hiába tudod, hogy ő volt, nincs róla fénykép stb - tehát voltaképpen nem történt semmi a rendőrség szemében.

2010. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Állatkínzás, amiért fel lehet jelenteni akár ismeretlent is. de ha 2 közül kell választani, akkor mégjobb
2010. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Állatvédőknek nem lehet bejelenteni?Ha már a rendőrség tojik rá?Ilyen egyszerűen nincs,hogy emberek halomra mérgeznek állatokat,istenem!Kérdező,Te nagyon higgadtan írtad a történetet,én azt hiszem átlendültem volna a kerítésen és puszta kézzel megfojtottam volna.Nem tudom elfogadni,hogy efölött csakúgy szemet lehessen húnyni.Tudom,hogy a szomszédokkal vigyázni kell,de azért álljon már meg a menet,a rohadt életbe!Ha az én ártatlan kutyámat mérgeznék meg....fúúú
2010. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
45%
Álltvédőknél aszem.
2010. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Feljelenteném őket,a megmaradt állatokat pedig lehetőség szerint gondosan elzárnám,hogy kárt ne tehessenek bennük.
2010. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én 15 éves vagyok csak és így nem tehetek semmit, a szüleimnek kéne lépni :(
2010. márc. 29. 12:26
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én szomszédom is el akarta tenni láb alól a kutyámat.Gyanús húsdarabokat találtunk az udvarunkban a kerítés mentén.

A szerencsénk az volt,hogy a kutyus nem eszik meg semmit a földről.

Mivel nyilvánvaló volt, ki a "bűnös" így mielőtt úgy döntöttem volna agyonütöm, áthívtam magunkhoz egy kávéra. Kiderült a problémája: A kutyám túl hangosan ugat. Kifejtettem neki, hogy én rettentően örülök annak, hogy a kutyám ugat, ugyanis nem éppen a város legbiztonságosabb környékén lakunk,és mosolyogva előtérbe helyeztem, hogyha esetleg elpusztulna a kutyám, nem fogom sajnálni sem az időt, sem a pénzt a boncolásra, és ha netalántán kiderülne hogy megmérgezték, biztosíthatom róla, hogy az lesz élete legutolsó nyugodt napja. Hebegett-habogott, felszürcsölte a maradék kávéját és elsomfordált. Azóta a kutya köszöni jól van, öregasszony nem magyaráz.

Aki hülye azt úgy is kell kezelni.


Nem tudom, hogy a rendőrség foglalkozik-e ilyen dolgokkal, bár az itthoni helyzetből kiindulva szerintem nem túlságosan, de lehet egy próbát megérne.

2010. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
És a szüleid ezt elnézik???
2010. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!