Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki hogy oldja meg a több...

Ki hogy oldja meg a több napos távollétet, hogy a kisállatoknak se okozzon fennakadást?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kevesen lesznek ugyanilyen problémával mint én, és lehet hogy sokan azt fogják mondani felelőtlenül tartom az állatokat stb...

Az a helyzet h albérleben lakom párommal, 2 nimfa papagájjal, 2 táncoló egérrel 1 ékszer teknőssel és egy cicával.

80 km-re vannak a szülők, én többet, általában 2-3 hetente hétvégére hazautazom, párom 1,5-2 havonta, akkor általában több napra. Megoldjuk h ne egyszerre menjünk haza, olyankor túl nagy gond nincs is, azon kívül h néha megy a motyogás hogy "az állatok..." papíron én hoztam a madarakat, egereket és a teknős, ővé a cica, de igazándiból én takarítok utánuk, én etetem, párom is, de nekem van beleépíte a napi rutinomba. De ez egy másik sztori...

A gond akkor keződik, mikor több napos családi ünnepek vannak. A teknőssel nincs gond, több napra egyedül lehet hagyni.1, max 2 napnál a madarakkal és egerekkel sincs, még a macskát is esetleg, de mikor egy hétről van szó gond van.A macska szörnyen rosszul szocializált, konkrétan veszélyes ha másik macska van a közelében, karmol, harap, és a sebek több hétig ott maradnak....(a másik macskával a küszöb alatt érintkezik egyedül) tehát az h utazik velünk a cica nem megoldás.

És itt a bibi, anyósék egyálalán nem értik meg h miért nem lehet tovább otthon maradni, vagy hogy miért nem tudunk valamit kezdeni az állatokkal, persze nem tudják megmondani mit. Én szüleim szerint túl aggódom, meg hogy hagyjuk őket ott nyugodtan 3-4 napra semmi baj nem lesz, de én nemvagyok nyugodt. Régebben szomszédok segítségét kértem, de a szinten lakok ált. ugyanugy elutaznak, egyedül 3 szinttel van lentebb egy 73 éves néni, és nincs lift, nem nagyon szereném fárasztani azzal h több napig feljárkáljon hozzánk.

Nincs bárkinek bármi tippje?



2016. márc. 19. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják hogy állattartás. Ha senkit nem tudsz áthívni, nem mentek haza egyszerre. Mikor vállaltátok az állatokat, ezzel együtt elfogadtad ezt a helyzetet is. Nem is értem, mi a probléma?
2016. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy a szülők közül valaki mindig mérges. Ha párom marad akkor az ő szülei, ha én akkor az enyimek(álatlában ez szokott megtörténni) És folyamatosan megy otthon a vita, meg az egymásra mutogatás, mert pl mndenki szeretné otthon látni a gyerekét karácsonykor.
2016. márc. 19. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Oké, de ha vannak állatok, akkor az ezzel jár, nincs mit tenni. Lehet beosztást csinálni hogy egyszer ő marad, egyszer te, vagy a szülők jönnek hozzátok. Mikor szereztétek az állatokat nem gondoltatok ilyenekre?
2016. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben fizetnék valakinek, hogy jöjjön el és tegye rendbe őket. Valahol vannak fizetett kutyasétáltatók, biztos találnátok valakit, aki napi 1000 huf-ért megeteti a cicát, a madarakat meg a többi állatot.
2016. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a macska idő közben lett agresszív, sehova sem tudjuk haza vinni, tényleg nem, próbáltuk már. Megbeszéltük az elején h majd megoldjuk, csak azzal nem számoltam, hogy anyósomék majd úgy állnak az egészhez, hogy a fiuknak semmi köze, semmi felelőssége, oldjam meg én egyedül. A szüleim sem segítenek a helyzeten...Tudom, hogy én vagyok a hibás. Írtam s hogy mit fogtok gondoln, h akkor minek tartok állatot, ezzel mint tisztban vagyok. Azért tettem fel a kérdést h hátha tud valaki valamit tanácsolni.

3. köszönöm, majd megpróbálok feladni egy hirdetést vagy valami....csak ezzel meg ugy vagyok h engedjek be egy idegent a lakásba? Sajnos ezeken az ünnepeken pont az a baj h az összes ismerős elfoglalt, utazik.=(

2016. márc. 19. 13:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy fiatal ismerős? Vkinek a lánya/fia? Barátaitok,haverotok,jó kollégátok nincsenek? Akik naponta vagy két naponta megetetik az állatokat meg rendbe tartják?


Amúgy igen az állattartás ezzel jár.


Kutya még elég mobil,lehet őket vinni ide oda, de a fent említett állatokat nem lehet hurcibálni.

2016. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg be lehet még próbálkozni az állatkereskedésben, ahol veszitek a kajájukat (gondolom gyakran jártok arra ennyi állat mellett), hogy vagy ők vállalnak-e ilyet vagy ismernek-e valakit, aki jár ki házhoz. Esetleg még panziósokat lehet megkérdezni, akik vállalnak cicát is, hogy nem járnak-e ki. A cica almozása a legnagyobb dolog szerintem amit csinálni kell, a többinek már csak enni kell adni.
2016. márc. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem itt nem is az állatokkal van a baj, hanem nektek kellene a sarkatokra állni, hogy nem tudtok hazamenni, mert más dolgotok van. Verjétek ki a cirkuszt otthon, elvégre felnőttek vagytok.
2016. márc. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az állatkereskedésben tényleg jó ötlet kérdezősködni, mindig ugyanoda járunk. Köszönöm.
2016. márc. 19. 13:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 macska, 2 kecskepapagáj és 1 hörcsög volt. Hörcsögöt hetente takarítom, papagájokat 2 naponta, így egy sima hétvégével semmi gond nem volt. Macskáknak plusz tápot, vizet biztosítottunk annyi időre. Nyáron elmentünk 6 napra, 4. napon ugrott be anyukám a macskáknak és papagájoknak enni adni, de 4 napot simán kihúztak.

Szóval 4 napig még ott lehet hagyni őket, tapasztalat, ha mindketten szeretnétek menni. Ha kérdezik, miért csak eddig, akkor elmondod. 80 km meg nem táv.. nem kell 1 hétig ott lenni, én nem is szeretnék, de persze ezt ti tudjátok :)

2016. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!