Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, ti hogyhogy...

Lányok/nők, ti hogyhogy jobban féltek a teljesen ártatlan pókoktól, mint a sokkal veszélyesebb darázstól?

Figyelt kérdés

A napokban olvastam itt legalább 3-4 kérdést (és az elmúlt hónapokban is volt rá néhányszor példa), amelyekben pókok miatt akadtak ki a kérdezők.


Lányok/nők, mi újság darazsak terén? :D Pont ma harapta* meg egy darázs a karomat a melóhelyen, miközben a kútról akartam engedni a vizet. Legalább egy tucatszor mart már meg darázs a röpke 32 életévem során, viszont pók még sosem bántott. Különben a pók igen hasznos jószág, mindenféle röpködő rovart, legyet, szúnyogot, még molylepkét is pusztít, a darázsnak meg nemigen van hasznossága, mézgyűjtő méheket pusztítanak, embereket kergetnek meg, háziállatokra, kutyákra, macskákra támadnak, és a darázscsípésre allergiásoknak a fájdalmakon kívül okoz még pár kellemetlenséget (ha nincs segítség, akár még halált is).


Szóval lányok, hogyhogy az ártatlan pók félelmetesebb, mint az agresszív darázs?


*: Bizony, a darázs nem csak fullánkkal szúr, hanem csáprágókkal is támad.


2016. ápr. 6. 21:42
1 2
 1/14 anonim válasza:

A darázs nem mindennapi látogató lakásban és nem is szeret hosszútávon bent lenni a pókkal ellentétben. Arról nem is szólva, hogy néztél már meg közelebbről pókot? Engem ki ráz a hideg a látványától, ha pedig el is indul sikítva menekülök és engem többször csípett már meg pók, mert egy régi, öreg házban nőttem fel, ahol bármilyen patyolat tisztaság volt valamelyik falrepedésből előmászott egy dög és főleg éjszaka, és hajnalban arra keltem, hogy mászik a karomon.... Azóta is rettegek elaludni ha látok egy pókot a szobában és nem a kukában vagy ablakon kívül végzi lefekvés előtt.


Mondjuk nekem ahogy nézem ez a sok láb miatt van. A százlábú is kiborít, de pl egy cserebogarat minden további nélkül megfogok és kidobok. (anno középsuliban én voltam a cserebogár mentesítő, mert a fiúk dobálták a lányokra, akik rettegtek tőle, én meg nem... és lány vagyok :D)

2016. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A darázstól én sem félek, de a pókoktól rettegek. Talán az iszonyodni jobb szó, mert ésszel felfogom, hogy nem árthat nekem, de szabályosan pánikba esek, ha megpillantok egyet. A múltkor így vertem le a falat, mert úgy odavágtam egy könyvet... Nem igazán tudom megmagyarázni én sem, hogy miért, ráadásul olyankor szabályosan hisztériás vagyok. Ha csak ül egy helyben még hagyján, de ha elkezd mászni, akkor végem van.


Nálam ez már olyan szinten van, hogy pl. imádom Tolkient, és imádnék a Lord of the Rings mmorpg-vel játszani, de amikor elkezdtem, annyi ideget megettem a mindenhol feltűnő pókok miatt, hogy inkább letettem róla. Túl élethűek. :(

2016. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1: Persze, hogy néztem. Még kaját is kapott, megmászattam a karomon, hátamon stb. :D A nagyobb pókok sem szoktak támadni, ha megpiszkálod őket, inkább fedezékbe bújnak, csakhogy hagyd már végre békén őket, ellenben próbálj meg feldühíteni vagy legfeljebb meglegyinteni egy darazsat, ne félj, ellátja a bajodat, főleg, ha kiváló nevelést kapott. :D


Egyébként a darázs is egyre gyakoribb hívatlan vendég a házakban, lakásokban. Egyre több ismerősöm panaszkodik. Rosszabb a helyzet, mint 4 éve. (Oké, szakállas poén.) Szóval sokkal rosszabb a helyzet, mint 10-20 évvel ezelőtt.


Komolyan, nem értelek titeket.

2016. ápr. 6. 21:55
 4/14 anonim válasza:

Nézz utána, hogyan táplálkozik, utána sokkal kevésbé találod majd vonzónak.

Egyébként legtöbbször nincs alapja a félelemnek, csak fóbia.

2016. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én speciel nem félek a pókoktól, de hogy jön ide a párkapcsolat?


Ja, értem, kamu topikba kerülés miatt.

2016. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nem félelem, hanem iszony, fóbia. Nem félek sem a darázstól, pedig mart már meg, viszont iszonyodom a póktól, holott sose bántott egy sem. Sokan a békától, egértől félnek, és kérdem én, hány embert támadott már meg béka? Ismertem egy nőt, akinek macskafóbiája volt, de olyan szinten, hogy mielőtt új lakásba költözött, becsöngetett minden leendő szomszédjához, hogy van-e macskája, mert az előző lakásából egyszer egész nap mert kijönni, mert a szomszéd macskája a körfolyosón sütkérezett. A fóbiákra nincs ésszerű magyarázat.
2016. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jaj, ezt a kérdést de utálom! Miért nem lehet megérteni, hogy ez egy fóbia? Nincs racionális oka, ez egy ösztön, egy mélyről jövő iszonyodás. Szóval teljesen felesleges megmagyarázni, hogy mennyire cuki és ártalmatlan a pók, mert lényegtelen, hogy ésszel felfogom, mennyire veszélytelen.
2016. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Minden rovartól félek.


De a póknál nem attól félek, hogy megcsíp. Kicsi, furán mozog, bárhol lehet, undorító.

2016. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

pókoktól én rettegek, fóbiám van tőle, miközben tudom, hogy nem bánt, de mégis. Magától a gondolatától, nem tudok nyugton lenni a házba, ha tudom, hogy van bent pók.


darázstól szintén félek, arra allergiás is vagyok.

2016. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A darazsakat is szeretem, de a pókokat még sokkal jobban :) Tuti sokszáz van a házban, bár kevés látszik belőlük. Néha felfordítok egy széket és tucatnyi van alatta, s hány rés van, ahova be se látok...


Gondolom, optikai dolog ez, a hosszú lábak s a nagy póktestek látványa riasztóan hat egyesekre. Még én is érzek valamit ebből, csak épp nem félek :)

Persze biztos van, aki a pici, csinos pókoktól is fél, na az már nem tudom, hogyan működik.

A mérges, akár halált okozó pókok más lapra tartoznak, de Magyarországon egyelőre nemigen kell félni tőlük, bár ahogy mediterrán éjhajlatba megyünk át, ez változóban van, úgy tudom.


Nem minden darázs agresszív ám. Gyerekkoromban gyakran mászkáltam olyan helyeken, hogy 5 centi volt köztem és a darázsfészken sürgölődő darazsak között és sosem bántottak. Kizárólag véletlen megfogás által csíptek meg.

Itt már agresszívebbek s konkrétan nekem jönnek és megcsípnek, ha gyümölcsöt aszalok. Kis buták, de ezzel együtt sem akarom bántani őket s nem is félek, mert nem vagyok allergiás, egy darázscsípés pedig nem nagy ügy, ha az ember nem az.


Az, hogy hasznos, az ember merőben önző megközelítése. Nem azért értékes egy állat, mert a bolygó messze legkártékonyabb fajának hasznot hajt.

2016. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!