Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam volt?

Szerintetek igazam volt?

Figyelt kérdés

Ma délután sétáltattam a kutyámat. Közepes testű, keverék. Szembe jött velünk egy anyuka és a kislánya(a gyerek kb. 7 éves volt). Az anya telefonált, a kislány egyre közelebb jött a kutyához. Gondoltam megsimogatja és ennyi. De a kislány lehajolt és erővel a kutyámhoz vágott egy marék kavicsot. Én kiakadtam, arrébb toltam a kislányt, és elismerem kicsit hangosabban megkérdeztem, hogy miért csinálta? Hogy tehetett ilyet és miért bánt egy állatot? Erre az anyuka is letudta rakni a telefont és visszajött oda ahol lemaradt a lánya. Ő pedig rámordított, hogy mit képzelek magamról, én csak egy kis csitri vagyok, miért nincs a kutyán szájkosár, miért nem figyelek jobban és egyébként is a lánykája soha nem tenne ilyet. Ezek után én csak annyit tudtam mondani, hogy örüljenek, hogy semmi baja nem lett a kutyának. Ezután fogta a gyereket és elmentek.

A kutyusnak az ijedtségen kívül nem lett baja, de engem még mindig idegesít. Nem volt igazam, hogy számonkértem?


2016. ápr. 8. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Fogtam volna a marék kavicsot és az anyukához vágtam volna, hogy nevelje meg a kis szart. Te pedig vond le a tanulságot, ne engedd közel a kutyádhoz a kölyköket. Neveletlen, kiszámíthatatlan kis dögök, akik mindig csak bántani akarják az élőlényeket, kivétel csak kevés van, ne kockáztass.
2016. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb védekezés a támadás. :)

El is hiszem, hogy felhúzott, de a fogyatékos gyökér emberekkel nem tudsz mit kezdeni és amíg te rágod magad rajta, addigra azok meg már rég el is felejtették, mert nem fogják fel hogy mennyire agykárosultak.

Az első válaszolónak igaza van, ne engedd oda a gyerekeket az állathoz és akkor megelőzöd az ilyen szituációkat. Ha kikerülhetetlen, akkor meg nyugodtan szólj rá, az anyjával meg ne foglalkozz! Ha már annyira nem képes, hogy megnevelje a gyerekét, akkor neki is kuss van. Szégyellje magát az ilyen, de tényleg...

2016. ápr. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs rajta szájkosár? Mert nem kell rajta lennie. Miért nincs a gyereke megnevelve? Na ez már jobb kérdés.

Utálom az ilyen szülőt, a z ő gyereke a tökéletes pici angyalka és ha mellé bántja az állatokat az biztos más hibája (persze hogy másé, az övé mert így nevelte). Ez az aki hagyja hogy a gyereke üsse, rúgja, tépje a kutyát, van hogy addig verik szegény állatot amíg már vérzik, aztán hogy megvédje magát odakap a gyereknek egy picit és anyuci sipítozik hogy "veszett korcs, altassák el meg akarja ölni az ártatlan gyerekem".

Amúgy ha rosszabb kedvemben kap el én simán közlöm, hogy nem beszéltem volna így a büdös fattyával ha képes lenne rá megtanítani hogy ártatlan állatokat nem bántalmazunk és ne kezeljen úgy mintha az én hibám lenne hogy az utolsó pasija hitt abban hogyha kihúzza nem lesz gyerek.

2016. ápr. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy neked volt igazad!

Sajnos elég sok gyerek (és sajnos jónéhány felnőtt is) veszélyesebb az állatokra, mint fordítva:S - Ebből kiindulva kinek is kellene szájkosár? :)

Ne edd magad!

2016. ápr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy igazad volt! Sőt, még inkább igazad lett volna, ha úgy kiosztod mindkettőt, hogy bőgve rohannak haza.

Istenem, hogy én mennyire utálom, a kölyköket, náluk jobban csak az idióta szüleiket, akik nem képesek megnevelni őket! Röhej, hogy még ők vannak felháborodva, pedig a kutyáink jól neveltek, ezzel szemben a gyerekeik....., á inkább hagyjuk.

2016. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az egyetértést. nagyon felhúztam magam rajta. Még soha nem volt probléma a gyerekekkel, a kutyám barátságos, bújós a gyerekek általában megkérdeznek, hogy szabad-e és megsimogatják. Álmomban se gondoltam volna, hogy egy gyerek képes bántani egy állatot, de úgy látszik tévedtem. Mostantól elővigyázatosabb leszek a gyerekkel.
2016. ápr. 9. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!