Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kell pontosan ahhoz, hogy...

Mi kell pontosan ahhoz, hogy tenyésztő legyek?

Figyelt kérdés
Először is szeretném befejezni a tanulmányaimat (bölcsészet) és elhelyezkedni vele. Mellette viszont (hobbi)nyuszikat akarok tenyészteni majd, ezt már 10-12 évesen eldöntöttem és tartom magam hozzá. Mi kell ahhoz, hogy hivatalos tenyésztő lehessek? Tenyésztői végzettség? S az pontosan mit jelent, mennyi idő és milyen? Valaki, aki elvégezte vagy képben van a dologról tudna néhány információt adni? Bármi jöhet, mindenre kíváncsi vagyok. A nyulakhoz és tenyésztésükhöz alapvetően jól értek, a felszerelés is meglenne, pénz is, csak a papíros részével nem vagyok tisztában. Milyen papírok kellenek, hogyan, honnan?
2016. ápr. 14. 15:54
 1/3 anonim válasza:
Ha csak hobbiból tartod és nem nagy mennyiségben, akkor nem nagyon kellenek hozzá papírok.
2016. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha szeretnék papírokat?
2016. ápr. 18. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapból én úgy tudom ilyen végzettség külön nincs. De érdemes legalább biológiát tanulni hozzá (egyetemi szinten), esetleg van olyan szak, hogy állattenyésztő agrár mérnök (ha jól tudom talán Kaposváron, de ha tévedek javítsatok ki) ott ezt tanulják (igaz ott inkább haszonálllatokra mennek, de az van még a legközelebb). Illetve pl. kutyáknál vannak fajta szervezetek ott érdemes érdeklődni. Hogy hobbi nyulaknál mi a helyzet nem tudom.
2016. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!