Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti milyen állatot ajánlotok...

Ti milyen állatot ajánlotok tartásra olyannak, akinek sose volt?

Figyelt kérdés

Nekem még sose volt háziállatom, amiatt hogy albérletben nőttem fel, és később sem akartak a szüleim. Amikor elkezdtünk külön élni a párommal, mi se akartunk az albérletben. Azóta házasok vagyunk, van egy 2 éves kislányunk és saját lakás. A kislányom imádja az állatokat, és most már biztos helyünk van, nem kell a főbérlő jóváhagyása. Úgyhogy szeretnénk valamit. Férjem a madarakon gondolkozni, nekem mindegy, de csak is olyat szeretnék, ami kézhez szoktatható vagy szoktatott. Aminél nem gond, hogy a kisgyerek is tudja simogatni :) Nem szeretnénk kutyát, macskát, vadászgörényt :) De lehet, hogy később mégis lesz kutyánk, a madártartásban ezért is vagyunk bizonytalanok..

Lehet, hogy hulyeseg ezert ideirni, de kivancsi vagyok a velemenyekre. :)



2016. ápr. 20. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Valamilyen rágcsáló. Talán.
2016. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Es valami kis ragcsi? Horcsog? :)
2016. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A madár rohadtul nem tiszta, kisgyerek mellé nem is ajánlják, tele van atkával a tollazata, meg szórja is a kalitkából rendesen a mocskát. Én tengerimalacot vennék, az nem is dobja fel a talpát olyan gyorsan, aranyos, puha, és eléggé szelíd.
2016. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

A madarakat a kislányod inkább csak nézni tudja, simogatni nem nagyon. Attól is függ persze, milyen madarak, és mennyire vannak kézhez szoktatva, de azért általánosságban elmondható, hogy nem azok a simizni való állatok. Hangosak, zajosak is tudnak lenni, ezt is kalkuláljátok bele.


Javasolhatnék valami rágcsálót, pl. nyuszit, tengerimalacot, de ők sem valók kisgyerekek kezébe.


Igazából a kutyus lenne ideális, de azt nagyon meg kell fontolni, mert a legtöbb időt is rá kell szentelni. Majdnem olyan, mintha még egy gyereked lenne.

2016. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A rágcsáló a legjobb kezdő állat, de azt ne reméld, hogy bármilyen állat gond nélkül elviseli egy 2 éves gyerek nyúzását. Ha neked is első állat akkor legyetek óvatosak. Egy kis hörcsög is tud baromi nagyot harapni ha valami nem tetszik neki.

A legtöbb madár egyébként nem szereti a babusgatást. A kutya pedig nem gond ha értetek hozzá, de ha fogalmatok sincs róla akkor egy pokol tud lenni (a madár és a Ti szempontotokból is).

2016. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Madarak közül lehet esetleg katalin papagáj.Nem hangos,megszelídíthető,aranyos,szép.
2016. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
53%
A nyuszit nem ajánlom, mert könnyen eltörhet a gerince és nagyon érzékeny! Strapabíróbb a hörcsög és a tengerimalac, esetleg görény, bár inkább a hörit vagy kucut ajánlanám :)
2016. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :))) Mindenkinek ment a zöld kéz, gondolkozom, megfontolom. Férjemnek volt állata, ért is hozzájuk, de mivel ő munka mellett is sokat fog szerelni a garázsban, valószínű, hogy én és a gyerkőc többet lennénk a kisállattal.

Nem is az, hogy egész nap simogatnánk, mint egy kutyust, meg fostosra nyúzni. Csak úgy alapjáraton szeressünk benyúlni ritkán az etetésen kívül hozzá :)

A férjem azert kapott kedvet a madarakhoz,mert a barátainknak nimfapapagájaik voltak, és vállra szoktatták őket :) Meg szépek is. De én meg tartok tőle, hogy idegesitene, mert hangos. A kislányomnak is megunná, mert csak nézi :D Az is szórakoztató, csak nem hosszútávon. Meg ez az, hogy zöldfülű vagyok és a madarak nagyon bonyolultak.


Ja igen. Egyszer vigyaztam par honapig anyamek ismeroseinek a horcsogere, de megetetni nem lehetett :S nyultam be a kajával és harapott. Túl volt etetve. En normalis adagot adtam neki. Meg hulye ketreccel kaptam, 3x is kiszokott XD Alapbol el volt rontva az a horcsog, de en is retard voltam a gondozasahoz, ezert is fosok :D Johetnek még vélemények :) Koszi az eddigieket

2016. ápr. 20. 21:10
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a tengerimalacot ajánlom vagy a hörit. De van még egy állatka akit nagyon szeretek a degu.

Remélem segítettem.

2016. ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Igazából neveléstől is függ minden :) Kiskorában, elválasztás után sokat kell szeretni és kézhez szoktatni. Ne vegyél kereskedésből! Inkább szánjatok picivel több pénzt rá, akik születésüktől kezdve babusgatva voltak, azok még kezesebbek! :)
2016. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!