Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csinálják ezt?

Szerintetek miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

1. Sok állatos műsort nézek, ami általában ilyen amerikai reality féle. pl. Pokoli macskák stb. Észrevettem, hogy rengeteg amerikai úgy fogja a macskát, mint egy kisbaba. szóval hassal felfele. Aztán csodálkoznak, hogy beléjük harapnak. Szerintetek ott ez az elterjett szokás?


2. Általában ilyen kutyás házaknál a kutyáknal van bent egy hordozóhoz hasonló ketrecük. És abban vannak a kutyák bezárva. Na ezt tökre nem értem, ez legális lehet?



2016. ápr. 22. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

1:

Igen... szánalmas.hu... sajnos tipikus jelenség a nagy átlag állattartónál az a végtelenül pofátlan nézet, miszerint az állatot kizárólag a saját igényeik kiszolgálására veszik, mint igény kielégítő terméket.

Hogy legyen valami szőrös simogatni való terápiás eszköz, vagy gyerekpótló valami.

Számomra nem kérdés, hogy így az információ világában, mikor 2 kattintásra van minden tudás, és ennek ellenére így tart valaki bármilyen állatot, azt mindenféle észhez térítő második esélyt adó nyálaskodás helyett csak jól el kéne verni, mint jégeső a libafost, aztán mikor mozogni se tud, a szájába szarni.


2:

Hát ez azért nem ilyen egyszerű. Nem tudom, mennyire ismered a kutyák természetét, de ez annyira nem szörnyű.

Mármint egészséges, mindent kielégítő életvitel mellett, elfogadható, egy ilyen ideiglenes megoldás, akár rendszeresen is.


Pl.

Egy alapvetően izgatott természetű kutya, akinek esetleg még szep.szor. tünetei is vannak/voltak.

A kutyák természetes pihenőhelye se nagyobb egy akkora helynél, ahol le tudnak feküdni.

Ha egy ilyen kutya

- le van fárasztva fizikailag (és nem csak rá van fogva, hanem tényleg le van)

- tisztázott a falkasorrend, és feladatának kapja a várakozást

- nem bezárva van, hanem a "beleegyezésével" rávették, hogy bent maradjon, nyitott ajtó mellett is, és úgy zárták rá az ajtót

- pozitív élményként, és a nyugodt pihenés jelentéseként van az életébe bevezetve ez a "szobakennel",


...akkor egy ilyen kutya életében akár a kiegyensúlyozottságot elősegítő kis személyes "odú" is lehet egy ilyen box.


Ne nézz naivnak, tisztában vagyok vele, hogy talán 1000-ből 1 alkalmaz így egy ilyen kennelt.

De önmagában ezzel még nincs baj, csak az emberek 99,9%-a rosszul használja, mert rosszul használni sokkal kényelmesebb.

És mert a fenti csoportba tartozik, akik kizárólag a saját igényeik kielégítésére vettek egy életet, mint terméket.

2016. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

...röviden, globálisabb szemszögből nézve, az én véleményem szerint azért vannak ilyen jelenségek a hobbi állattartás terén, mert általában a nyugati civilizáció generációi abban az életszemléletben nőttek fel, hogy teljes mértékben kiszakadtak a természetből, afölött állónak nevelték őket, és a legjobb szándékuk ellenére se tudnak másképp viselkedni, mert nem ismernek más módot.


Amit az előbb írtam, hogy 2 kattintásra van minden információ, az is olyan dolog, hogy hiába van, ha generációkon keresztül uralta a kollektív tudatot ez a hozzáállás, mert eszébe se jut az, hogy alapvetően másképp is lehetne, és kéne hozzáállni ehhez a dologhoz.

Ezt veszi természetesnek.


Rengeteg olyan emberrel találkoztam, aki a végletekig kihasználta pl a kutyáját , pofátlanul önző módon, anélkül, hogy a leghalványabb mértékben tisztában lett volna vele.

Volt, akit "megtérítettem" , az intelligensebbek fel bírták dolgozni a másfajta személetet, és volt aki azt mondta, egy életre szóló perspektívával ajándékoztam meg, ami az ő, és a gyerekei életét is alapvetően befolyásolta azóta, mióta beszélgettünk.

2016. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj, de ez nem mentség arra, hogy idióta módon a szobában is ketrecbe zárják a kutyákat. Értem, hogy ez miből ered, de sokan szerintem nem azért zárják be. És annyira szomorú ez...
2016. ápr. 22. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Évente több 10.000 cápának vágják le élve az uszonyait, és dobják őket vissza élve a tengerbe, hogy több órányi kínlódás után szenvedjenek ki.


Több százmillió tenyésztett állat szenved minden egyes percben, testileg, mentálisan összetörve, megsemmisítve hogy az emberiség vélt vagy valós igényeit kielégítse.


Évente 50.000 fajta élőlény hal ki véglegesen (!!!!!) a bolygóról, többnyire az emberi tevékenységnek köszönhetően.



Ez is szomorú.

2016. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván. De ezek a dolgok nem legitimizálják a kisebb dolgokat.
2016. ápr. 22. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit én úgy emlékeszem, nem is mondtam.

Csak arra akartam rámutatni, hogy az összképet nézve, egy kisbabaként tartott macska bagatell dolog pl egy borneói sziget teljes növény és állatvilágának a végleges likvidálásához, a pálmaolaj kedvéért.

2016. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!