Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért vesznek olyanok állatot,...

Miért vesznek olyanok állatot, akiknek nincs idejük/pénzük/kedvük hozzá, és nem tekintik az állatot családtagnak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy "nem ivartalanítom, mert nem akarok egy állatra több tízezer Forintot elpocsékolni" vagy azokra, akik az udvaron tartják a kutyát télen-nyáron, és sétálni nem viszik, mert tud mozogni a kertben, vagy azokra akik azt mondják, hogy macska nem való a lakásba. De akár azokra is, akik leviszik a kutyát sétálni, és az utcán hagyják az ürüléket, nem oltatják az állatot, mert nincs idő az orvosnál sorban-állni, meg azt mondják, hogy azok az emberek nem normálisak, akik úgy szeretik az állataikat, mintha a gyerekeik lennének. Hallottam olyanról is, aki 4 napig otthon hagyta a macskát nyáron a lakásban egyedül, mert nyaralni ment, és nem volt aki vigyázzon. Ezeknek minek állat?


Én lehet, hogy a túlsó véglet vagyok, és túlságosan is szeretem az állatokat, főleg a cicáimat, de azért szerintem az alap dolognak kéne lennie, hogy télen nem láncon van a kutya az udvaron, mert a testével be tudja melegíteni a kutyaházat.


2016. máj. 3. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Igen, túl végletes vagy.

"udvaron tartják a kutyát télen-nyáron, macska nem való a lakásba, nem normálisak, akik úgy szeretik az állataikat, mintha a gyerekeik lennének"


Ezek mind normális emberek. Valahol középtájon kellene megtalálni mindenkinek az egyensúlyt. azok sem normálisak akik burokban tartják az állatokat, vagy éppen a saját ágyukban, tányérjukban stb stb

2016. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem, aki elvileg házörzésre veszi a kutyát, de szegény egész életében láncon van a kert végében. Ennek mi értelme? :)
2016. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, én pont úgy vagyok mint te, nem tudom minek az olyannak állat, aki olyan mint a fent leírt példák.

Szomorú, hogy sokaknak az "csak" egy állat, ezért nem érdekli őket, nem akarnak rá költeni.

Én személy szerint úgy szeretem a macskáimat, mint a gyerekeimet (nincs gyerekem :D), beszélek hozzájuk, puszilgatom őket, ha betegek orvoshoz viszem. És ebben semmi szégyellnivaló nincs.

2016. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most került hozzánk egy gekkó, a farka leesett, csont és bőr az állat, járni alig tud, inkább csak kúszik. A farka azért fontos, mert abban tárolja a zsírt, így fontos tápanyagraktárt vesztett el. Vitamint nem látott, uv fény nem érte. Az életéért harcolunk.

Mindezt azért, mert valaki felelőtlenül megvette, majd nem foglalkozott az alapvető szükségleteivel.

A kutyánk fajtamentéstől van, őt is többen kidobták előttünk.

A kaméleonunk is "örökölt", őt gyerekszületés miatt passzolták le.

2016. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokan tárgynak hiszik az állatot pedig jogai vannak amiket keményen be kellene tartatni. Úgy érzik nekik jár, nekik joguk van állatot tartani, pedig ez kiváltság ami sok pénzbe kerül. A legundorítóbb mikor mondjuk a tengerimalacot műteni kéne mert daganatos és a hülye gazdi inkább vesz egy másikat, őt meg hagyja kínok között meghalni mert "hö, 2000 forint volt, hülye leszek több tízezret kiadni rá, inkább veszek másikat" más meg szórja ki a tízezreseket az ablakon orvosi kezelésekre, műtétekre és mégis elveszti a malackát mert mondjuk olyan betegsége van, az élet rohadtul nem fair :(
2016. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!