Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok képesek izzadni?

Az állatok képesek izzadni?

Figyelt kérdés

Tudom... A kutyák lihegéssel, de mi van a többi állattal ?

a -macskákkal

-malacokkal

-patkányokkal stb.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm !



2016. máj. 6. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Régen néztem a Nils Holgerson c. mesét . Na abban volt egy róka a Szmöre, az izzadt . Látott egy csinos rókalányt, gyors bement egy zuhatag alá, előszedett egy darab szappant és megmosta mindkét hónalját :D
2016. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem két macskám van, sosem láttam még izzadni őket, viszont a srácnak a nyári hőségben kifejezetten lábszaga szokott lenni.

Feltételezem, valami ott is működik :)

2016. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb állatnak nincsenek (vagy legalábbis sokkal kisebb mennyiségben) olyan izzadtságmirigyeik mint az embernek, és más módon hűtik maguk, lásd a kutyák lihegése. De azért vannak amelyek hasonló módon izzadnak, más főemlősök vagy a lovak például.
2016. máj. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem képesek izzadni, ezért van, hogy nem szabad nekik sósat adni, mert nem képesek kiizzadni, mint mi. Ezért fetrengenek pl a malacok a sárban, mert ők így hűtik magukat.


Macskák se izzadnak, hanem télen vastagabb hájréteget és tömöttebb bundát növesztenek, ha jó vannak tartva, tavasszal pedig hullik a szőrük ezerrel, készül a nyári melegre és nyáron, dög melegben igyekszenek bebújni a bokrok alá, a hideg homokba. Biztosítani kell nekik árnyékos, hideg helyet, mert szenvednek. Nem tudnak izzadni.

2016. máj. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
#4 De tudnak például a lovak rengeteget izzadnak és kell sót enniük! :)
2016. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kutyák pl izzadnak a talpukon.
2016. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kis buta macskám nyáron is követett mindenhova a tűző napon. Pár perc után lógott a nyelve, mint a kutyának és lihegett. Úgy kellett fa alá vinnem. Szóval a macskák leginkább kerülik a meleget, és nyári bundával készülnek, viszont ők is izzadnak.
2016. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A patások egy része (pl. a lovak) tud verejtékezni, de az emlősök nagyobb része nem. A macska, malac, patkány sem. Ezek az állatok lihegéssel, fürdőzéssel stb. hűtik magukat. Az viszont nem igaz, amit írtak, hogy amelyik állat nem tud izzadni, annak nincs szüksége sóra. De, van.
2016. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze. Nézz meg egy lovat edzés után.


A macskák is szoktak lihegni.

2016. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Patkány úgy tudom a farka segítségével is tudja szabályozni a testhőjét bár ennek még nem olvastam utána. Viszont nem hiszem hogy hatékonyan mert 30 fokon palacsintává lényegül át szegényke annyira szétfolyik a fekvőhelyén :D
2016. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!