Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Látott itt valaki már élőben...

Látott itt valaki már élőben kék bálnát? Vagy van valaki, aki még nagyon szeretne?

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy egyszer meg szeretnék nézni élőben egyet, annyira lenyűgözőek.

Wikipedia szerint: "A Maine-öbölben a szervezett bálnafigyelésekkor kék bálna ritkán látható, ezzel szemben a Szent Lőrinc-öböl északi partjainál és a Szent Lőrinc-folyó torkolatvidékénél a fő látványosságot képezi. Március és április kezdetével Kalifornia déli részén is megfigyelhető az óriás bálna, azonban azok a turisták és kutatók járnak jól, akik július és szeptember között látogatnak el ide, mivel akkor van a legnagyobb kékbálna-sűrűség a térségben.


Chilében az Alfaguara program, amely a Chiloé-sziget körüli táplálkozó kék bálnákat hivatott védelmezni, sikeresen ötvözte a bálnafigyelést az ökoturizmussal, és így a helybéli lakosok is jövedelemhez jutnak. Srí Lanka déli részén is folyik bálnafigyelés, főleg a kék bálnákat figyelik."



#bálna #lenyűgöző #bálnafigyelés
2016. máj. 23. 15:41
 1/2 Bereczki Alex ***** válasza:
Igen én már láttam sokszor és tudok is egy hejet ott nézheted a tévében XD... Csak úgy nézheted meg hogy ha kimért a tengerre
2017. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bereczki Alex ***** válasza:
Kimész a tengerre nem vettem fel a szemüveget
2017. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!