Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szaporítók miért adják...

A szaporítók miért adják ingyen a cicákat és pénzért a kutyákat?

Figyelt kérdés

a jófogáson és facebookon hirdető szaporítókra gondolok. a kiscicákat mindenki ingyen adja, míg egy kutyáért több tíz ezret is elkérnek. és a cica meg a kutya is keverék! úgyhogy nem értem.

a kutyákért miért kérnek el pénzt? főleg,hogy sokszor 4-5 hetesen is simán eladják. semmilyen állatorvosi kezelésen nem esett még át a kutya,hogy amiatt kéne pénzt kérniük. annyira nem értem !

ha még lett volna oltás vagy féreghajtás azt mondom ok,annak az árát kérje el.de az ilyen több tíz ezres összegeket nem értem. meg hogy akkor a cicák miért ingyenesek? kb egyforma munkája volt vele a szaporítónak(kb semmi).

tanultam közgazdaságtant,azt vágom,hogy kereslet-kínálat.. de nem az lenne a logikus,hogy vagy a cicák és a kutyák is ingyen elvihetők,vagy mindkettőt pénzért cserébe lehet elvinni?


2016. jún. 2. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez számomra is rejtély. A múltkor angol bulldog-francia bulldog keverékeket láttam fent 60 ezerért, de mire fel? Keverék kutyáról van szó, még akkor is ha ne adj isten mindkét szülő tényleg törzskönyves, fajtatiszta kutya.

Szerintem ez lehet mögötte, hogy egy keverék kutyát nagyobb eséllyel adnak el pénzért, mert rá lehet fogni, hogy ilyen meg olyan fajta van benne, egy mezei házimacskáért meg senki nem fog pénzt adni.

De az se rossz, amikor úgy írják bele a hirdetésbe, hogy oltása, féreghajtása chipje rendben van, mintha ettől ők lennének az atyaúristenek, hogy az ő kutyájuknak ezek is megvannak, holott ennek természetesnek kellene lennie...

2016. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert macskákból jóval több van. Szinte nincs olyan része Magyarországnak ahol 10 perc séta után ne futnál össze egy kóbor macskával. Kutyák esetén egyelőre még jobb a helyzet.
2016. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2# ezt hogy ki kóbor macska és ki nem, nehéz megítélni!

nálunk a környéken több macskát látok az utcákon,mint embert. de ezeknek jó részt azért van gazdájuk,látszik is rajtuk. csak hát csavarognak, nem akadály a kerítés.

2016. jún. 2. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Az olyan kutyákat adják pénzért, amelyek 2 fajta keveréke, vagy fajtatisztának kinéző (és annak is árult, ami nem igaz) fajtajellegű keverék.

A sokgenerációs, szemmel láthatóan keverék kutyákat is ugyanúgy ingyen adják, mint a sima házimacskákat.

2016. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:

Tényleg könnyebb macskát találni, én már vittem haza többször többet is. Volt 1 fehér aminek a hátán volt fekete minta, azt nagymamámnak fogtam. Volt 1 szürke az kiugrott az ablakunkon és eltűnt. Volt 3 cirmos akik ki be mászkáltak a lakásunkba, ablakon is. Volt hogy a szomszédba is átmentek, és volt 1 fekete kedvenc, de azt egyszer a párom anyja kiengedte és utána nem találtuk meg.


Kutyák nem lógnak meg így, azok nagyon ragaszkodnak hozzánk, és pl az ablakot ki lehet nyitni, a kutya nem ugrik ki. Macska simán.

2016. jún. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
macskából is próbálnak pénzt csinálni hidd el... házimacskát 130-150 ezerért próbálják eladni minden irat, oltás nélkül... Na erre varrjál gombot :( Felhívtam megkérdezni hogy miért ez az ára, mire azt a választ kaptam hogy ha nem tetszik nem kell megvennem, van más jelentkező is a cicára. Nem értem mire jó ez...
2017. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!