Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Harap a vadászgörényem....

Harap a vadászgörényem. Valaki tud segíteni? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Ma kaptam a görimet nagyon aranyos volt mikor az ölembe fogtam de most meg se tudom fogni annyira harap. Hogyan tudnám leszoktatni erről. Előre is köszönöm a válaszotokat.

2016. jún. 5. 10:58
 1/5 anonim válasza:
Mennyi idős a göri? Nagyon figyelj a harapásra, mert amikor már felnő nagyon nagyot fog harapni, de nem enged el... Nekem is volt már görények, és kiskorában nem nagyon szoktattuk le a harapásról, és szó szerint vadállat lett belőle!!! Tehát mikor hozzá akarsz nyúlni, tudatosodj meg róla, h nyúltál-e vmilyen húshoz! Ha igen, mindenképp moss előtte kezet, h elmenjen a szaga! Ezt vésd az eszedbe. Én így jártam, h husis kézzel simiztem meg, ráharapott a kezemre de el nem engette!!! Szóval ha baba és még játékból harap akk is finoman csapj a fejére és mondd h nem!! Nagyon fontos, h hamar tudatosodjon benne, h nem harapunk!
2016. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Szájkosár!!
2016. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mennyi idős a görci és kitől kaptad? Milyen körülmények között tartották előtte? Azért kérdezem, mert görények esetében nagyon nagyon fontos, hogy jól szocializálva legyenek, és minden nap több órányi foglalkozást - nevelés és játék - igényelnek, hogy valóban szelíd és kiegyensúlyozottt állatok legyenek és ne kapják szét a ketrecet/lakást és ne menjenek az idegeidre :) Irtó édes állatok, de brutál mennyiségű figyelmet és törődést igényelnek ahhoz, hogy a jobb oldaluk mutatkozzon meg.


Kölykök esetében normális, ha harapnak és szerintem kimondottan könnyen le lehet szoktatni őket mind az erősebb harapásról, mind rá lehet nevelni a szobatisztaságra (cicavécé), felnőtt, rosszul szocializált állatok esetében végtelen türelmet kíván mindez, nincsenek jó tapasztaltaim vele. Hogyan? Én hasonlóan neveltem a görciket, mint a kutyakölyköket, szóval a "nem" szócskát tanítottam meg nekik, és ha kicsit rendetlenkedtek, akkor nagyon finoman az orrukra koppintottam. Ha nagyon belefeledkeztek a harapdálásba/rongálásba, akkor a nyakuknál fogva felemeltem őket, mint ahogy az anyjuk cipeli őket, kimondottan erős harapásnál pedig a nyakuk hátulján lévő bőrt haraptam meg. Ez utóbbi kicsit bizarr, de az anyjuk is ezt csinálja, és összvissz ha háromszor kellett ilyesmihez folyamodnom, utána megtanulták. :) Ami még nálam bevállt, hogy fegyelmezés után nem vettem tudomást róluk. Így kb. két hónap volt, mire szobatiszta, kézszelíd görcijeim lettek, de én kölyökként kaptam mindkettőjüket: az egyiket ugyan kereskedésből, de ott foglalkoztak vele, a másikukat pedig egy pártól, aki elég hamar feladta a görényezést.


Ja, és még valami: két görényt - szerintem - jóval könnyebb tartani, mint egyet egyedül. Lefárasztják egymást, főleg egy kellően nagy ketrecben :) Persze itt különösen fontos az ivartalanítás (görénynél mondjuk amúgy is. lánynál a túltüzelés, a fiőknál pedig az iszonytató bűz elkerülése végett).

2016. jún. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok sok sok sok kontaktus, szeretet, türelem és megbízik majd benned, nem fog harapni. Ezt ki kell várni.
2016. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...Egyébként 6 hetes és nagyon jó helyről kaptam anyukája, apukája nagyon szelídek.
2016. jún. 7. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!