Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A csigák elbújnak, miután...

A csigák elbújnak, miután pároztak egymással? Csak mert itt nálunk eltűntek, egy helyen volt vagy 10 darab, és most egy van meg belőlük pár napja.

Figyelt kérdés
Előtte való nap, mielőtt eltűntek, mamám előtt anyámnak mondtam valamit a csigákról, és félek, hogy mamám vérszemet kapott, esetleg véletlenül fűnyírás után összegereblyézte, és bezsákozta őket. Szélén voltak, ahol nem volt sok fű. A csirkeól bejáratánál (pipik nincsenek), meg ott a fal tövében voltak , most csak egy csiga van meg. Ja de egyébként meg amit a mamám hallhatott, az annyi volt, hogy volt egy csiga, úgyis arrafele mászott, valami 1,5 méter hiányzott neki, azt odaraktam a többi csigusz közé. Más tuti nem nyúlt hozzájuk, anyám sem foglalkozik ilyenekkel, főleg, hogy fáradt, mikor hazaért, és ő tisztában is van vele, hogy azok a csigabigák ott jó helyen voltak, meg ő tiszteli is a természetet. Mamám meg unalmában kapálgat is örökké, pedig én imádom, ha zöld. És mindig bezsákozza, vagy behálózza a növényeket, amiket kikapál. Annyi növény a világon nincs, amennyit ő bezsákoz. Őszi falevelekkel se. Ja és oda ahol ők , a csigák voltak, oda nem is ültettünk semmit, szóval totál indokolatlan is lett volna minden szempontból onnan elvinni őket. Meg egyébként is, joguk van ott lenni. Meg olyan helyeken is kapál mamám, ahol még annyi értelme sem lenne kapálni, mint máshol. De nagyon hiányolom őket, a csigákat, olyan kis aranyosak, remélem, nem csinált velük semmit. Amúgy meg előtte sose foglalkozott szerencsére, nem is szokták megenni az ültetett kis növénykéinket amúgy se. Elfogadta őket mint az udvar hát "tartozékait", hogy okés, ott vannak, nem sok vizet zavarnak. Meg úgyis többnyire el vannak bújva, de ők onnan azok a mostani csigák nem költöztek sehova, mert szerintem láttam volna, ahogy másznak, mert minden nap szoktam arra lenni. Remélem, meglesznek.

2016. jún. 13. 16:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(Őt nem kérdezem, úgyis mindent letagad vagy elfelejt)
2016. jún. 13. 16:53
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja és láttam őket pározni a csigákat. Azért gondoltam, hogy esetleg fészkelni is felszívódhattak valahova.
2016. jún. 13. 16:55
 3/13 anonim ***** válasza:
igen,himnősek,ami meglepő lehet. utána pihennek,ha tudnak.
2016. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De hány napig pihennek, és most az eltűnésük a peterakással lehet összefüggésben?
2016. jún. 13. 17:01
 5/13 anonim ***** válasza:

A csigák élnek és mozognak. Az nem jutott eszedbe, hogy maguktól másztak el ? Na, mindegy ennél nagyobb gondod ne legyen :D

Egyáltalán nem kell hiányolnod őket, a következő esőkor úgy is visszajönnek .

2016. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi
2016. jún. 13. 17:01
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát de nem jönnek vissza, hát konkrétan felszívódtak. Azt nem hiszem, hogy csoportosan elmásztak, és ilyen tök gyorsan, észrevétlenül:S
2016. jún. 13. 17:03
 8/13 A kérdező kommentje:
*Ja és köszi neked is, eddig mind a 2-t felpontoztam.
2016. jún. 13. 17:03
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
nem meglepő én is pihenek párzás után s hasonlan alig tudok elvánszorogni onnan
2016. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De akkor ők hova lettek? Mert nem a házukba bújtak, hanem konkrétan házastul meg mindenestől nincsenek meg:S
2016. jún. 13. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!