Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan védtem...

Szerintetek jogosan védtem meg magam?

Figyelt kérdés

Az egyik nap lementem edzeni, de jött egy közepes testméretű kutya, amin nem volt se póráz, se szájkosár és feltehetőleg igen ingerlékeny volt. A gazdája látókörén kívül mászkált és a közelembe jött, ekkor még nem találtam veszélyesnek a kutyát -ami egy korcs volt-, de azért figyeltem rá. Mikor megjelent a gazda, akkor elkezdtem lépcsőzni, de a kutya utánam eredt és valószinűleg rám akart támadni - de persze az én hibámból eredendően, mert a gyors tempóm felébresztette benne a vadászösztönt-. Elkezdett ugatni és ha nem figyeltem volna rá, nem kísértem volna végig a szememmel, akkor gondolom rám támadott volna. A gazdája próbálta csítítani, de a kutya rá se hederített. S lassacskán egyre idegesebb volt a kutya, én meg ráordítottam hogy megijedjen. Ez be is vált, de a védekező pózt már rég felvettem. Majd a gazda rám mordult, hogy megvédtem magam és hogy nem hagytam, hogy megharapjon, ezután kikérte magának, miért is ijsztettem meg az idegbeteg éppen támadásra készülő kutyáját- amit mellesleg nem tudta rendesen megnevelni. Nem szóltam egy szót se, és tűrtem Majd mikor elvitte a kutyát, az hülye eb meg neki akart esni 3 huskynak is...


Szerintetek jogosan védekeztem? :/

Ha találnátok valamilyen helyesírási hibát, akkor előre is elnézést kérek! :)

Ha találtok valamilyen helyesírási hibát, akkor előre is elnézést.

Szerintetek jogosan védekeztem ? 8:)



2016. jún. 18. 08:26
1 2
 1/16 anonim válasza:

8 mi?


8 éves vagy?

2016. jún. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, csak elrontottam a hangulatjelet! * :)
2016. jún. 18. 08:40
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem. Még pofán is kellett volna verni. De lehet, hogy a gazdára is ráfért volna.


Ezt utálom a kutyások nagy részében: mindegyik meg van győződve arról, hogy az ő kutyája egy szent, aztán ha mégis támad, akkor elkezdni a másikat győzködni, hogy de hát ilyet sose csinált, és neki mennyi kutya barátja van...

2016. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja. Kutyát magánterületen kívül nem szabad póráz nélkül elengedni.
2016. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2016. jún. 18. 08:52
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy jogosan. Bennem is mindig bennem van a félsz, ha nagydarab kutya mellett haladok el, mert sose tudhatja az ember, hogy a gazdája normális-e.

A kedvencem a másik fele: eb sáros mancsokkal, eleresztve, boldogan rohan feléd miközben dolgozni indulsz (még jobb estben kiöltözve, rendezvényre), majd amikor ugranál el előle, rád ne vesse magát, még jópofán odaszól a gazdája, hogy nyugi, nem bánt :D

Hát meg tudok őrülni az ilyenektől.

Inkább szólj rá feleslegesen, minthogy megtámadjon. Ha tényleg ugatott rád, és nem bántottad, csak rászóltál, felháborító hogy még a kedves gazdinak állt feljebb, nemhogy elnézést kérne...

Engem bringával vett üldözőbe egy hatalmas dög, szerencsére sikerült hasonlóképpen elijeszteni.

2016. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

# 3 Szerinted a kutyát kell pofán verni? Hát gratulálok! Én meg ezt utálom a nem kutyásokban. Hogy az okos kis fejükben nem rakják össze megfelelően a gondolatokat, és nem jönnek rá, hogy azért amilyen a kutya, nem a kutya a hibás, hanem a gazdája. Minden esetben az embert kell elővenni!


Talán inkább az idióta gazdáját kellene jól nyakon vágni, aki nem nevelte meg, és még hagyja szabadon lófrálni!

Egyébként igen, jogosan védekeztél volna, ha rád támad, de ahelyett, hogy mindenféle védekező pózokat veszel fel, amint megláttad a kutyát szólnod kellett volna a kutya gazdájának, hogy fogja meg.

2016. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, jogosan kiabáltál rá, bár valószínűleg nem harapni akart a kutya, csak a szája járt (ha támadni akart volna, megharapott volna).

Ettől függetlenül neked van igazad. Nem szabad úgy póráz nélkül sétáltatni kutyát, hogy az neveletlen, nem behívható, és másokat ugat, támad (akár embert, akár kutyát). Illetve törvény szerint közterületen eleve nem szabad póráz nélkül vinni a kutyát.

Mondom ezt úgy, hogy kutyás vagyok.

2016. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül tilos közterületen kutyát sétáltatni. Az egy dolog hogy mivel ellenőrzés sajnos nincs,(pedig szép bevételi forrás lenne) ezt lexarják magasról. De akkor legalább ha tudják hogy tilosban járnak,ne ugassanak ha valaki megvédi magát ! Én se vagyok kíváncsi egy idegen kutya vegzálására még ha nem is harap egyből meg, de ugrik rám és mocskol, össze nyálzik a ruhámra. Aztán a gazdi 100méterről üvölt hogy neeembááánt..hát én viszont bántom ha rámugrik.
2016. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
72%

Ez nem jogos védelmi helyzet volt, hanem ún. végszükség.

Ugyanis állat támadott rád magától és nem ember küldte rád.

De lényegében nem történt semmi komoly, helyesen cselekedtél.


Btk.

23. § (1) Nem büntetendő annak a cselekménye, aki saját, illetve más személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelme érdekében így jár el, feltéve, hogy a cselekmény nem okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett.

2016. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!