Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet venni rókát otthoni...

Lehet venni rókát otthoni tartásra? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Ilyen sima rokara gondolok mint o :


[link]


2016. aug. 4. 00:51
 1/9 kecskesajtann válasza:
Szerintem nem lehet :/
2016. aug. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem lehet sajnos :(
2016. aug. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én meg gyanútlanul rákattintok a képre és ott egy hatalmas pók:D

Egyébként visszatérve a kérdésedre,nem,sajnos nem lehet venni

2016. aug. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

TEkintve, hogy nem védett állat róka, megfelelő engedélyek (önkormányzat) és felszerelés birtokában, de, róka tartható háznál.

[link]

2016. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem tanácsos mert nem háziállat .

Másrészt egy kóbor kutya ha megérzi a szagát könyen széttépi.

És amúgy is , minek neked róka ? Menőzni a haverok között ? Azt tudod hogy ez nem egy kiskutya és nem simizzük naphosszat féle állat ... ha beteg lesz hogy viszed orvoshoz ? Veszett lesz mit csinálsz ? Kib*szod az erdő szélén vagy mi ? És ez egy ragadozó ami csak a megszokott élőhelyén érzi magát jól , nem szabad kimozditani a természetes életközegéböl . Na meg honnan szerzel rókát ? Róka kennel nincs , befogni meg az erdőböl nem tudsz a 'majd én megszeliditem' gondolattal ... ha ilyen kinézetű állatot akarsz vegyél egy shiba inu-t ,vagy egy pembroke welsh corgit...Nem bántásból mondom csak ez se neked se az állatnak nem jó, nem egészséges bocsi a sértő volt de ez van.

2016. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vörös róka: Magyarországon nem védett állat. Prémes dúvad, egész évben vadászható faj. Lehet háziállatként tartani, ha kicsi kora óta neveled.Ha tartasz kell neki megfelelő hely és oltások pl. gyakori a veszettség ,az ellen is kell oltás.

A róka intelligens állat ,lehet tanítani őket ,mint a kutyákat ,de engedély kell hozzá.

2016. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

[link]

[link]

[link]

2016. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, akkor jol tudtam hogy nem vedett, csak engedely kell hozza.
2016. aug. 4. 13:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Önkormányzatonként változó a szabályozás, hogy tartható-e vagy sem, először érdemes ott érdeklődni. Ha pedig tartható, akkor fel kell keresni egy vadásztársaságot, mert kell egy igazoló lap, hogy nem vadon befogtad a rókát, hanem vadászengedéllyel rendelkező személytől van. :)
2016. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!