Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » állatorvosok, ti mit ajanlotok?

állatorvosok, ti mit ajanlotok?

Figyelt kérdés

az lenne a kerdesem hogy ti milyen szakot tanultatatok\ milyen teruleten dolgoztok\mik a meglatasitok\mit ajanlotok egy palyavalasztonak aki ebben a korben szeretne elhelyezkedi?


(akar privatban is szivesen varom a valaszaitokat)



#továbbtanulás #állatorvos #etológia #zoológia #allatorvosi szakma #kinologia
2016. aug. 4. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködni vagy ilyesmi de sajna ide nem járnak orvosok :/ azért sok sikert, lehet hogy tud valaki válaszolni.
2016. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Hát dehogynem! Ide olyanok járnak akik orvosok,tanárok,autószerelők,pékek,szakácsok.stb...stb és mindezt 15 évesen érték el :D
2016. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mármint egyszerre mindenhez értenek.
2016. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A válaszíró 5%-ban hasznos válaszokat ad.


Ilyet sem láttam még az oldalon :D

2016. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Hülyébb mint Rudi :D
2016. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudok konkretan a kerdesre valaszolni, de en azt ajanlom hogy olvass el par honlapot vagy ilyen forumot keress. Ott valoszinuleg tobb hasznalhato valaszt fogsz kapni mint itt!
2016. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben kizarolag allatorvos szeretnel lenni, akkor palyavalasztas szempontjabol osszesen egy lehetoseged van: jelentkezni az Allatorvostudomanyi Egyetemre, allatorvos osztatlan kepzesre.

Ha allatokhoz kapcsolodo, egyeb szakmak is szamitasba johetnek, akkor lehetsz tobbek kozott zoologus, biologus, allattenyeszto stb.

2016. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

koszonom szepen, utoloso valaszolo, mar csak azt is hogy a kerdesre valaszoltal :)

es hogyha zoologus vagy biologus szak is erdekelne akkor milyen helyen tudnek elhelyezkendi, illetve milyen hosszu lenne az egyetem? valaki ki tudja fejteni bovebben, mert a SZIE honlapjan nem sok minden nekem erdekes dolgot talaltam :/

2016. aug. 5. 03:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Biológián az alapképzés 3,5 év szokott lenni, a mester meg 2.

Az állatorvosi is 11 szemeszter.

De igazi zoológusképzés nincs már, sajnos:(

A biológus szakok többnyire ökológiai túlsúlyúak, és még a zoológia szakirányokon is max 2-3 igazi "állatos" tárgy szokott lenni a mesterképzésen, és annyi:(

2016. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Szia! én ugyan még nem vagyok állatorvos, de az Állatorvosira járok, így tudok válaszolni.

Állatorvosnak Magyarországon csak az Állatorvosi Egyetemen tudsz tanulni, az egyetlenen, nincs több. Ha az szeretnél lenni, ne menj zoológiára, vagy biológusnak, mert amennyire hallom, azok nem nagyon foglalkoznak úgy állatokkal, mint mi. Ha van egy kis szerencséd, akkor biosszal talán elmehetsz állatorvos szakasszisztensnek, hallottam már olyat, akit azzal a diplomával vettek fel doki mellé. Állatorvosként kisállattal (kutya,cica, egzotikusok, pl nyúl, höri), vagy nagyállattal (ló, tehén, birka, sertés) foglalkozhatsz. Elhelyezkedhetsz élelmiszeriparban, vagy NÉBIH-nél, illetve egyéb helyeken, amik, mivel állatokkal akarsz foglalkozni, kiesnek. Lehet önálló rendelőd, pár évvel a végzés után, vagy lehetsz alkalmazott is egy klinikán/rendelőben. Ettől, a gyakorlottságodtól, ügyességedtől, kapcsolataidtól függ a fizetésed. Éhen nem fogsz halni, főleg egy kis talpraesettséggel.

Azt ajánlom, hogy tanulj szorgalmasan, szeresd a természettudományokat, légy nyitott és érdeklődő, akkor felvesznek az egyetemre, és el is végzed, aztán azt tudod csinálni, amit szeretsz, és még meg is élsz belőle.

Ne tedd magad vakvágányra zoológus, biológus, kémikus...egyéb képzésekkel, vagy csináld ezt, vagy nézz más érdeklődési kör után, mert állatokkal biztosan csak itt fogsz foglalkozni.

2016. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!