Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosi asszinstenshez...

Állatorvosi asszinstenshez milyen képzés kell? Ezt hol tudnám elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Állatorvosnak készültem,most érettségiztem és fel is vettek, azonban 2 hónapja apukám autóbalesetben elhunyt, anyukám pedig egyedül nem tud megélni, nemhogy finanszírozza a sulit. Jelenleg a helyi cbaban dolgozom, hogy meg tudjunk élni, de nem szeretnék itt leragadni. Mivel az egyetemről valószínűleg lemondhatok, legalább részlegesen szeretném, hogy megvalósuljon a célom, és legalább aszisztens lehessek. Ehhez mire lenne szükségem?

Köszönöm előre is a segítséget.



2016. aug. 5. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne mondj le ilyen könnyen az álmodról.

Ha állatorvos akarsz lenni,akkor próbálkozz ösztöndíjjal,végső esetben diákhitellel.Nem lesz könnyű munka mellett megcsinálni,de csak egy életed van.Ha most nem teszel meg mindent érte,akkor örökké bánni fogod

2016. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy ha egyetemre mennék, az ottlakásom, kajám stb vmiből fizetnem kéne. És ez menne is, dolgoznék mellette, de snyukám nem tud megélni egyedül. Most fejeztük be a ház felújjítását, és hitelre csináltuk, apukám fizujából tudtuk is volna fizetni, mert megkereste a havi 200-at, de anya csak minimálbért kap, és a fizetését felemészti a rezsi és a hitel, a kaját már az én fizetésemből vesszük. Államilag támogatottan vettek fel amúgy, ösztöndíjra is jogosult lennek, de az a 10 ezer igen kevés havonta...és már amúgy is visszamondtam a jelentkezésem.
2016. aug. 6. 00:00
 3/4 anonim ***** válasza:
De az egyetemen tudsz igényelni segélyt, és biztos tudnak valahogy segíteni, ha elmondod, hogy ez a problémád! Én is azt mondom, amit az előző, hogy ne add fel. Asszisztenskent a töredékét keresned meg, abból később is nyomorogni fogtok. Ha elvegzed ezt, utána lehet egy szép életetek, amit biztosithatsz, most állj lábra! Eroszakoskodj, igenyelj minden létező forrásból segelyt, csak egy életed van, tedd ezt meg magadért! Suli közben is tudsz dolgozni, akár rendelőben is, pénzért, és tanulsz is belőle jó sokat, azt meg hazaadhatod, amit keresel.
2016. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz rögtön passziválni, vagy elvégezni egy félévet és utána passziválni? akkor lenne egy éved dolgozgatni, kicsit spórolni, anyagilag helyretenni magatokat viszont utána mehetnél tovább tanulni, úgy talán könnyebb lenne. az asszisztensséghez tanfolyamost kell végezni, felnőttképzés és elég drága (nem okj sajnos), és talán nem is keresnél olyan jól.

remélem sikerül megoldani, anyukád büszke lehet rád! hajrá!

2016. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!