Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon melyek a...

Magyarországon melyek a legjobb állatkertek sorrendben?

Figyelt kérdés
melyik adja a legnagyobb élményt?

2016. aug. 10. 01:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
az én kedvencem a nyíregyházi vadaspark
2016. aug. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a nyiregyházi a legnagyobb
2016. aug. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a nyíregyházi szerintem nagyon jó. sokan dícsérik még a veszprémit is.
2016. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ne járjatok állatkertbe. Nem tudom mit lehet élvezni a bezárt állatok látványán. Bár gyanítom nem gondoltok bele, hogy a bezárt sas nem tud egy jót repülni, hogy a bezárt medve nem tud a folyóban halat fogni, a bezárt oroszlán nem tud a szavannán futkározni... Nézzetek bele ezeknek az állatoknak a szemébe! Mit láttok? Boldogságot? Legyetek őszinték magatokhoz...
2016. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Nyíregyházi Állatpark, Fővárosi Állat- és Növénykert (Budapest), Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark (Veszprém), Veresegyházi Medveotthon, Tropicarium (Budapest).

Miért ne menjen az ember állatkertbe? Azért van. Az állatok akkor is belesznek zárva ha nem látogatod meg őket. Ha ezeket az állatokat kiengednék a vadonba/szabadba akkor nagy valószínűséggel elpusztulnának, mivel fogságban nőttek fel. Arról nem is beszélve hogy vannak mentett állatok is. Budapesten néhány madár nincsen bezárva mégsem repülnek el.

2016. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Amelyik állat mentve van, és nem tudna már a szabadban élni, az oké. Na de mi van azokkal, akik fogságban születnek? Vagy akiket a természetes élőhelyükről elhurcolva zárnak be, és mutogatnak pénzért?? Mit szólnál, ha téged kapnának el, elhurcolnának egy idegen országba, bezárnának és pénzért mutogatnának?
2016. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Azért embereket állatokhoz ne hasonlítsunk, köszi. :) Elmondtam mi van azokkal, akik fogságban születnek. Bármennyire hihetetlenül hangzik, de nekik ez a természetes, a megszokott. Ha kitennéd a fogságban született állatokat az élőhelyükre, akkor elpusztulnának, mivel nem ott nevelkedtek.

Ráadásul egy csomó állatfaj rég a kihalás szélén állna, ha nem lenne állatkert. Ráadásul a látogatók pénzéből tartják az állatokat, tehát az sem megoldás, hogy ne járj állatkertbe. Ha neked ez állatkínzás akkor nézegess róluk könyveket vagy filmeket, de ne mondd meg senkinek, hogy szabadidejében hova ne menjen. ;)

2016. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

De hasonlítom őket emberekhez, mert számomra az én állataim például családtagok. Ha nem lennének állatkertek, akkor az állatok a természetes élőhelyükön élnének és nem kellene őket eltartani.

Szomorú, hogy egy állat ebbe születik, az a természetes neki, hogy be van zárva.

2016. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
e kérdésnek nem célja az állatok körülményeit kutatni, am sok állat azért nem pusztult még ki mert kiváló programok vannak az állatkertek között
2016. aug. 10. 23:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyíregyháza, Nyíregyháza és csak aztán Fővárosi, veszprémi, debreceni. Szóval: toronymagasan a legjobb magyar állatkert a Nyíregyházi!


Nekem élmény volt a Hortobágyi Magyar állatkert: kizárólag magyar fajtájú állatokkal - persze az nem versenykategóriás...

2016. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!