Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Veszek egy malacot ami jó...

Kisgazda 17 kérdése:

Veszek egy malacot ami jó kocána, és berakatom, hogy legyen kismalac az körülbelül mennyibe kerülne, meg hogy meg e érné?

Figyelt kérdés

2016. aug. 14. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 5 ezerért rakták a kocáimat, ha jó a koca megéri, első ellésnél számolj 5 malacot, az kb 50.000 ft ha jól emlékszem 8 hetesen talán. Ha kettőt megtartasz saját részre kb. kijössz 0-ra mire felhízik vághatóvá. Ez persze sokmindentől függ, nekünk saját gabonánk volt, meg moslék, meg ami a kertről lejött, tehát nekünk megérte. De egy barátom mesélte, hogy egy vagy két éve náluk 380ft volt a vágósertés kilogrammonkénti ára, ha ebből megélni akarsz, versenyezni nem tudsz a nagyokkal. Mi azért tartottuk őket, hogy tudjuk mi kerül az asztalunkra, ha ezért akarod Te is tartani, na az felbecsülhetetlen...
2016. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jaaa, azt elfelejtettem írni, higy nálunk 9-nél kevesebbet sose ellettek, volt, hogy többet ellett, mint ahány csöcse volt. Ezeket is szépen fel lehet nevelni, és nem szoptattam soha, esznek a malackák vájúból is, ha érdekel bővebben, írj privit, szívesen válaszolok!
2016. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!