Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatos szakmák vannak?

Kisribizli kérdése:

Milyen állatos szakmák vannak?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam az állatorvoson, egy ideig az szerettem volna lenni, de így belegondolva nem igazán lenne hozzá szívem elaltatni az olyan állatokat akiket már nem lehet megmenteni. Na és a vér.....hát igen. Inkább lemondtam erről a szakról.

Lenne esetleg más olyan állattal foglalkozó szakma, ami segít az állatokon, de nem kell őket elaltatni, vagy boncolni? Vagy csak egy olyan szakma ami kifejezetten az állattal foglalkozik?

Most egy erős gimnáziumba készülök, van még 2 évem, hogy eldöntsem milyen szakmát válasszak.

Bármit elvállalnék, csak állattal kapcsolatos legyen.

Előre is köszönöm!



2016. aug. 16. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én csak az állatorvost ajánlanám,főleg hogyha erős gimin gondolkozol. tény,hogy sok árnyoldala van és nem minden olyan,ahogy elképzeljük.

de nekem van több állatorvos ismerősöm és azt mondták,hogy nem olyan gyakori,hogy el kell altatni, a legtöbbször meg tudják menteni az állatokat. és ugye még többször meg csak sima rutinvizsgálatok vannak meg rutin műtétek. szóval a munka kis százaléka áll az altatásból meg a boncolásból.

és még ha ezt is kell csinálni,akkor is jót teszel vele, segítesz vele az állatnak. ha tényleg menthetetlen,akkor az altatás a lehető legjobb dolog,amit tehetsz egy állattal. nem kell tovább szenvednie neki és a gazdának sem.

szóval nem kell annyira tragikusnak felfogni.

de simán jelentkezhetsz önkéntesnek állatkerekbe vagy madárkórházba..vagy menhelyre. idővel ha érdekel,akkor segítkezhetsz az állatorvosnak is. úgy jobban átlátod,hogy pontosan miket csinál és tényleg olyan rossz -e.

ha ez nem érdekel mégsem,akkor vadgazda meg hasonló állattenyésztő mérnök stb szakokkal is foglalkozhatsz állatokkal. sok lehetőség van. de olyan nem lesz,ahol mindig csak boldogság van és sosem lesz beteg az állat.

pl állatorvosi aszisztensként is sok csúnya dolgot kéne csinálnod, csak nem lenna nnyi a fizud.

2016. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Állatkerti vagy menhelyi kisegítő ? Kutyakiképző ? Hortobágyi , budapesti vagy kőszegi madárkórház ? Kisállatkereskedő ? Szerintem kellemetlen feladat mindenhol van , ahol teljeskörűen felelősséget vállalsz egy, vagy több élőlényért , legyen az bárki-bármi. Elkerülhetetlen , ha nem akarsz félmunkát végezni.
2016. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 # vagyok. az jutott még eszembe, hogy kitanulsz valamit, amit szeretsz. és munka mellett meg lehetnél tenyésztő.nem fogsz megélni belőle,de legalább jót cselekszel, nem beteges szaporított állatok számát növeled,hanem éppen javítod a vérvonalat. nem muszáj kutyákra gondolni,akár kisemlősöket is lehet
2016. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

például: állattenyésztő, állatgondozó, kutyakiképző (pl terápiás célra, vagy vakvezetés), kutyakozmetikus, etológus, biológus - ökológus, erdész


Egyébként, ha gyakorlatban szeretnél állatokkal foglalkozni, ott bizony számítanod kell arra, hogy adott esetben nem feltétlenül olyan "cuki" a helyzet. Szóval - mint bármilyen élőlénynél - az állatok kakilnak, elpusztulnak stb. Az erdészeknél mondjuk le is kell tudni vágni az állatot, és kifőzni a csontokat, stb.

A többieknél pedig a megélhetőségi lehetőséget is nézd.

2016. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én szívesen csinálok mindent, ami állattal foglalkozik, legyen az piszkos munka vagy nem, csak vér ne legyen benne. :D Attól nagyon parázok. :D Vérvételre sem merek elmenni soha. :D

De köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg utána vogok nézni az állattenyésztő mérnöknek. :)

2016. aug. 16. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Én pl állatmentőként tevékenykedem már 6 éve. Én alapjáraton kertészmérnök vagyok, az álatmentés csak kiadással jár nem bevétellel, ez úgymond ilyen önkéntes dolog. Kb havi 20-60 ezret költök számomra kezdteben idegen állatokra, akik aztán mennek a maguk útjára, ha már készek rá.

Viszont nincs vér(én is ezért nem lettem doki) legalábbis, ha van is, nem nekem kell kezelni, mégis segítek az állatokon. Árva almokat nevelek fel, házziállatokat szocializálok, és ideiglenesen gondozok, míg fel nem épülnek, és gazdira nem találnak. Vadállatokat nevelek fel/gondozok lábadozás alatt, majd juttatom őket vissza a természetbe(pl sün, őz, mókus, nyest számtalan fajta madár, de voltak már vidrabébik is nálam :) ) csak macskákkal, és kisemlősökkel foglalkozom háziállatok terén, mivel van egy kinti raktárhely(műhely szerű volt) az át lett alakítva egy kissebb istáló, és vadállat szállásnak, így ők ott kapnak helyet, ha nagytestűek. Viszont ez sem 100%osan lelki fájdalom mentes, sőtt etéren még rosszabb mint a dokinak, mert van hogy heteket töltesz egy állattal, minden energiád, pénzed ráfordítod a gyógyulására, teljesen a szívedhez nő, aztán mégsem jársz sikerrel, annyira súlyos az állapota, hogy mégis elpusztul. Már egy tengert kisírtam én is az évek alatt, és sok heg tarkítja a kezem, amit kutyáktól, macskáktól, vadaktól madaraktól szereztem.

Sajnos amiből meg is tudsz élni magyarországon, és állatokkal foglalkozik, az egyedül a doki. A különböző kutatásokkal foglalkozó munkák mint a biológus is, nem túl keresettek, elég nehéz vele elhelyezkedni. A többi meg, mint pl az állatgondozók, kiképzők nem éppen a legjobban fizetett szakmák.

2016. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én jelenleg végzős allatorvos hallgató vagyok, és meg kell mondanom, hogy szerintem állatokkal igazán (rendes megelhetessel) csak allatorvoskent tudnál foglalkozni. A többivel vagy megelni nem tudnál, vagy egyszerűen nem állatokkal foglalkoznal, nem kapnál olyan állást, ahol nem csak papirtologatas a feladatod. Igen, nehéz elaltatni egy állatot, de ez a 4. Nyaram, amit rendelőben töltök, és életemben 3 altatast láttam. (plusz a saját kutyaimet) sajnos viszont sok a halaleset, de ezek olyanok, amiken Te segítettél, mindent megtettel, bűntudat nélkül engedheted el az állatot, tudod, hogy már el akart menni. A vér látványát szerintem meg lehet szokni, van ismerősöm alsóbb evfolyamban, aki szintén nem bírta, aztán megszokta. Boncolni kell, de anélkül nem tudnád, hogy mi hol van az allatban, kell az. Egy idő után még érdekesnek is fogod találni, ha valami nem odaillot látsz. Emellett tudod, h mindezt azért eled át, hogy később segithess az állatokon, és nem azért boncolsz, mert jokedved van, és olyankor ezt csinálod. Szerintem az egyéb esetlegesen állatokkal foglalkozó szakmák olyanok, hogy tanulsz, aztán vagy az lesz a munkád, v mehetsz a mekibe, kb ugyanakkora eséllyel. Allatorvosnak nehezebb bekerulni, tanulni, nehezen indul, de egy állatorvosi diploma meg van becsulve és biztos munkát biztosít.

2016. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy olyan állatot nem altatunk el, akit nem kell, kizárólag olyat, aki csak szenvedne, olyan beteg. Meg lehet tagadni elaltatast egyébként.
2016. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Most néztem egy másik kérdésnél, hogy mit is csinál pontosan egy állattenyésztő mérnök:

az állatenyésztő mérnök képzés lényege a gazdasági haszonállatok tartásának, -tenyésztésének és termék-előállításának, ill. -feldolgozásának ismertetése.

el tudsz vele helyezkedni állattenyésztő telepen, vágóhídon, mezőgazdasági hivatalokban, állati termék feldolgozóban (tejüzem, stb.)


Biztosan ez érdekel? Szerintem itt is kellene boncolni...

2016. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!