Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom meggyőzni a...

Hogyan tudom meggyőzni a szüleimet hogy kapjak egy kisállatot?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gondoskodni valakiről aki "szeret" ! De a szüleim nagyon idegesek lesznek ha erről beszélek! Mindkettőjüknek volt állatok szóval nem értem miért ellenkezni ennyire. Azt mondják hogy hova binnénk amikor elutazunk meg ilyen (már bocsánat de) hülye érveket! Amikor a Mamámtól kaptam egy nyuszit húsvétra akkor is idegesek lettek. Aztán megbékéltek de csak két hétig lehetett nálunk! A másik nagyszüleimnél van egy kutyám de ő nagyon messze laknak tőlünk! Nem tudom mit tegyek!?

2016. aug. 24. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én megértem a szüleidet. Nagyon cuki egy állat, de nem csak simogatni kell, hanem mindig, a nap 24 órájában figyelni rá, etetni, orvoshoz vinni, ápolni. Eleve sokba is kerül mindez, másrészt tényleg nem lehet otthagyni sehol, ha elutaztok vagy bármi. Egy gonddal több, ami gondolom nem hiányzik nekik sem. Olyan, mint ha születne hirtelen még egy gyerek a családba. Van, aki szereti és igényli ezt, van aki nem. Ezt el kell fogadnod, amíg velük élsz. Ha majd nagy leszel, lehet bármilyen állatod. De akkor már lehet, hogy te is jobban meggondolod ezt.
2016. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azert ha elutazasnal nem tudjatok hova elhelyezni, az egyaltalan nem hulye erv. Viszont az, hogy kidobtak a nyuszidat (de ugye nem az utcara?), eleg huzos.

De oszinten, te mennyire vagy felelossegteljes? Egy kutya vagy cica akar 15 evig is elelhet, te kepes lennel addig etetni, itatni, apolni, gondozni, fesulgetni, jatszani vele, felszerelest venni neki es persze az allatorvosi koltsegeket figyelembe venni? Ezek penzbe is kerulnek, lehet, hogy a szuleid nem engedhetik meg maguknak.

A nyuszi, horcsog, tengerimalac ranezesre olcsobbnak tunik, de nem feltetlenul az, alom es ketrec kell nekik es ok raadasul alapvetoen tarsas allatok, nem erzik jol magukat egyedul altalaban.

A diszhal, teknos szinten eleg draga buli az akvarium miatt es egy teknosnek az orvosi kezeltetese sem egyszeru.

Szoval ez az anyagi hatteren meg rajtad is mulik. Gondoztad rendesen azt a nyuszit vagy azert tettek ki, mert 2 het utan mar le se sz.rtad?

Ha tenyleg minden lehetoseg adott es te is foglalkoznal vele, akkor is vannak olyan emberek, akik egyszeruen semmilyen allatot nem turnek meg maguk korul. Ha a szuleid is ilyenek (kivanom, hogy ne legyenek), akkor nincs mas hatra, minthogy felnottkorodban elkoltozz es sajat magadnak vegyel allatot.

2016. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: nem nem az utcára egy tenyésztőhóz elvittük
2016. aug. 24. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Értem, de a többi kérdésemre miért nem válaszoltál? Azért kérdeztem, mert azok nélkül nem lehet objektív választ adni.

Egyébként hány éves vagy? Érettség szempontjából sem mindegy, hogy 12 vagy 16-17. Utóbbi esetben már azért illene tisztában lenni a saját erőddel, képességeiddel.

2016. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ezernyi oka lehet,miért nem engedik.

ha ilyen mentalitásúak a szüleid,hogy húsvétra nyulat adnak,aztán két hét múlva kocc van neki,akkor jobb,ha nem veszel magadhoz állatot. kétlem,hogy érdekelné őket az állatka. márpedig amíg rájuk vagy utalva,addig muszáj lenne.

minden nap van 1-2 kérdés,ahol a kérdező tanácsot kér,mert a szülei nem hajlandók orvoshoz vinni a beteg állatot és stb.. ha a tieid is ilyenek,akkor lehet jobb,hogyha nem lesz még állatod, amíg nem nősz egy kicsit.

2016. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
11 éves vagyok
2016. aug. 24. 18:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen felelősségteljes vagyok! Amikor kaptam a nyuszit akkor 2 hétig csak vele foglalkoztam!
2016. aug. 24. 18:36
 8/11 A kérdező kommentje:
És jó anyagi helyzetben vagyunk
2016. aug. 24. 18:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az volt a baj, hogy csak a nyuszival foglalkoztál. Lehet, hogy fontosabbnak tartják, hogy tanulj most. Amúgy borzasztó összegekbe kerülhet egy állat, ha például megbetegszik vagy baja lesz. Épp mostanában olvastam itt, hogy valaki arra panaszkodott, hogy a macskájának eltört valamije, és kezdi sokallni, hogy már 50 ezer forintot otthagyott az orvosnál, és még mindig vissza kell vinni az állatot. Ha jó anyagi helyzetben vagytok, akkor sem biztos, hogy a szüleid majdnem még egy gyerek költségeit fel akarják vállalni egy kis házikedvenc kapcsán. Ha valami baja lenne, úgysem neked okozna ez problémát, te maximum sajnálni tudod 11 évesen.
2016. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

11 evesen azert meg tavolrol sem biztos, hogy teljesen tisztan latod a szuleid anyagi helyzetet. Nekik a jovore is gondolniuk kell es mai vilagban egyaltalan nem felrohato valakinek, ha egyszeruen nem mer ilyesmit vallalni.

Nem bantani akarlak, de az irasod stilusabol itelve eretlen vagy. Ez nem baj, nem lesz mindig igy. Ha tenyleg allandoan a nyuszival foglalkoztal, az is csak azt bizonyitja, hogy meg nem vagy alkalmas, mivel az allattartas nem non-stop dogonyozesrol szol. Egeszseges egyensulyt kell talalni, ami megfelel az kedvencnek ES nem megy semminek a rovasara (a tanulasera foleg). Ehhez kell fejben egy erettseg.

Ne haragudj a szuleidre mindenesetre. Kesobb be fogod latni, hogy igazuk volt, ok a legjobbat akarjak neked is es az allatnak is.

2016. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!