Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egzotikus kisállat?

Egzotikus kisállat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy házi kedvencet, de ne írjatok kutyát, vagy macskát.

Például ilyeneket:

Sisakos kaméleon, teknős, vadászgörény. +stb.

Azt is, hogy mire van szüksége.

16/L



2016. szept. 2. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kaméleont nem ajánlok ha kezdő terrás vagy.

Teknős simán jó lehet, az, hogy milyen igényei vannak az fajtafüggő. Azt viszont a leggyakoribb tekiről, az ékszertekiről hagy mondjam el, hogy nem sokáig marad olyan pici, mint amikor megveszed. Az enyém már 25 centis, így már elég nagy a helyigénye. Az akváriuma, (2mx1,5m) és itt csak telel, tavasztól őszig az aránylag nagy kerti tavunkban van.

Vadászgörény tartása annyira nem olcsó. A kezdeti költségek olyan 40-80 ezerig rúghatnak, attól függ hogy újjonan, használtan veszel ketrecet, vagy éppen csinálsz. Obligált húsevők, így a legcélravezetőbb csak hússal etetni őket. Nekem lányok vtak(ez csak annyiban fontos, hohy ők kisebbek) és napi szinten fejenként kb egy csirkecombot tüntettek el.

Ivartalanítani is kell őket, mivel a lányok túltüzelnek, és abba pár hónapon belül belepusztulnak, a fiúk meg jelölnek és irdatlan büdösek ivarosan. A költség nemtől és dokitól függően 5-20ezer ft. Ha mellettük döntesz érdemes jobban utánajárni a tartásuknak, és nevelni sem a legegyszerűbb őket. Havi szinten olyan 6-10ezer kb egy görci tartása.

2016. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy álltok anyagilag és hogy a szüleid mennyire támogatnak az állattartásba?

a felsorolt 3 állat(kaméleon,teknős,görény) esetükben a kezdeti költségek kb 100 ezer körül vannak. ha a szüleidre vagy utalva nem biztos,hogy jó ötlet. mert sok szülő nem szeret ennyit költeni a kiskedvencre, nélkülözni meg csak ne nélkülözzenek.. a hüllő tartás drága hobbi. és nem olyan ölelgetnivaló állatok.

a görény jobb,de mint írtam elég drága és sok mindenre kell figyelni.

én inkább törpesünt ajánlok. az sem olcsó, de egyszeűbb tartani és valamennyire kezes is. és eléggé egzotikus,tuti nincsen minden barátodnak.

esetleg még madarak amik kicsit különlegesebbek. náluk csak a kezdeti költség lehet sok, de a tartása olcsó lesz már.

2016. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ára, (pl.: terrárium, ha kell) nem gond, bármit választhatok, mivel nagyon rég óta nincs háziállatom. :)
2016. szept. 2. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!