Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen lárva vagy pondró...

Milyen lárva vagy pondró lehetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már a kérdésből is látszik, hogy teljesen tanácstalan vagyok, nem értek az ilyen állatokhoz egyáltalán.

A szüleim kertjében játszottam a kutyával. A kert parkosított és van benne egy kis tó, ami teljesen önfenntartó. Halak élnek benne, szokott lenni béka, sőt az utóbbi két évben előfordult sikló is. Patkány a szomszédban van. Mindezeket az állatokat a kutya vadássza, így nem szaporodnak el, időszakosak.

Ilyen hely tehát ez a kert. A mai játék során a tó körüli kövek közt valami lehetett, elterelte a kutya figyelmét a játékról. A kutya kaparni kezdett. Gondoltam, újabb sikló, vagy béka. Erre a kutya kiműtött a kövek közül egy jó tíz centi hosszú, hüvelykujj vastagságú pondrót, lárvát, akármit.


A hátán egy vastag fekete csík húzódott végig, a két oldalán sárgás színű volt. Nem volt lába, csak elől (vagy nem láttam), meg ilyen körök, amik tapadókorong szerűek voltak, és a teste szelvényekből állt. Nem volt szőrös, semmi, csak nyálkás, csupasz.

Életemben ilyet nem láttam még. Persze megfagytam, a kutya meg addig szétbarmolta, így képet nem tudtam róla készíteni.


Igyekeztem a lehető legjobban leírni a környezetet meg az állatot is, hátha van valakinek tippje, mi lehetett. Képkeresővel nem jutottam semmire. Hasonlót találtam, szerkezetre, kinézetre ilyen volt, csak fekete-sárga és sokkal nagyobb:

[link]



2016. szept. 3. 15:02
1 2
 1/11 Bok Globule ***** válasza:
Szió! Innen ki tudnád választani, hogy melyik lehetett?
2016. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bok Globule ***** válasza:
:D Lemaradt: [link]
2016. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez volt!

[link]

2016. szept. 3. 15:09
 4/11 Bok Globule ***** válasza:
55%
Melyik? Most megkaptam ugyan azt a linket a tucat különböző hernyóval. :D
2016. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fűzfarontó lepke, ahogy olvasom... na igen, az állatvilágot baromi jól leírtam, de azt nem, hogy a tó partján egy bazinagy fűzfa áll.

Köszönöm a segítséget! :)

2016. szept. 3. 15:11
 6/11 Bok Globule ***** válasza:
Ja, nem. Bocs, megkaptam a képet.
2016. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt nézd, oldal legalja.

2016. szept. 3. 15:12
 8/11 Bok Globule ***** válasza:
56%
Cossus cossus lárva. Szép, de kár, hogy kártevő.
2016. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bok Globule ***** válasza:
Hatalmas példányaik lehetnek kifejlett korukban. Volt szerencsém tartani a kezemben. Csaknem elfoglalta az egész tenyeremet. Szép állat.
2016. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen. Nos, én nagyon megijedtem tőle, a kutya meg támad azonnal (tacskó, szétszed mindent). De legalább nem valami értékes állat lárváját ölte meg. Ha valami ritka lepke lett volna, sajnálnám nagyon.

Köszi, ment a zöld kéz neked!

2016. szept. 3. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!