Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van "háború" a macskások...

Miért van "háború" a macskások és a kutyások közt?

Figyelt kérdés

A két állatfaj teljesen különbözik egymástól, a jellemüket össze sem lehet hasonlítani. De a kutyák és a cicák is csodás állatok, és ha kellő szeretettel és gondoskodással vagyunk feléjük, rengeteg szeretetet kapunk tőlük.

Én mindkettőt imádom, és elszomorít, mikor azt látom, hogy az emberek szidják az ÁLLATOT. Miért? Miért van erre szükség? Mit tehet arról az a szegény állat, hogy rossz neveltetésből fakadóan rossz lett a természete?

Ez ugyanaz, mint a gyerekeknél. Sajnos nagyon sok, és egyre több rossz szülő van, és ez a gyerekeik jellemén mutatkozik meg leginkább. Most akkor mert egyszer találkoztam egy rossz gyerekkel, utáljam meg a világ összes gyerekét?

Az az állat, amelyikkel jól bánnak, nem lesz "gonosz".

Miért nem tudják sokan úgy szeretni őket, ahogy kéne ahhoz, hogy ne történjenek tragédiák (kutya rátámad a saját gazdájára, állatkínzások, stb.)?


Kicsit elkanyarodtam a témától, de értitek a lényeget, remélem.



2016. szept. 20. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled. Az van, tudod, hogy korlátolt emberek mindig is voltak és lesznek is. A gyűlölködők is ilyenek. Szíve joga mindenkinek olyan állattal együtt élni, amilyennel csak akar. Az, ha valaki nem képes tiszteletben tartani más privát szféráját és döntéseit, súlyos jellemhiba, és nem éri meg felidegesíteni magunkat rajta. Az ilyet ki szokás iktatni az ismeretségi körből, családtag esetén minimalizálni a találkozásokat, és határozottan megmondani neki, hogy ne szóljon bele, semmi köze hozzá. És pont. Az meg elég szégyen, ha valaki nem tudja megnevelni az állatát, vagy akár gyerekét. Nem állok le ezeknek osztani az észt, de kerülöm, és elküldöm a búsba, ha nem állít magán. Különösen kedvelem az olyat, aki kutyásként beválszt egy olyan fajtát, amihez se kellő tudása, felkészültsége, ereje, esze és türelme sincs.
2016. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amiért háború van az Iphone és Android felhasználók között, vagy háború van, hogy a Barátok Közt, vagy a Jóban Rosszban jobb sorozat-e.

Az emberek unatkoznak, a civilizációs "fejlődésünk" tönkreteszik őket. Valamin ki kell tölteni a dühüket.

Egyesekből ennyi telik. Szapulják azt, amit nem szeretnek.

2016. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne háború köztük?

Nagyon sok olyan embert ismerek, akiknek van kutya is és macska is.

2016. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem a kutyás és macskás emberekről beszélek, én is mindkettő vagyok.

Hanem akik azt gondolják, a kutya egy idomítható robot, egy talpnyaló szolga, aki kajáért kuncsorog, míg a macskáknak van tartásuk, öntörvényűek, önellátóak, ők legalább nem hízelegnek, stb.

És a másik oldalról meg általában olyan vádaskodások jönnek, hogy a macskák buták, nem tudnak szeretni, nem hűségesek, gerinctelenek, stb, sőt vannak opyan szélsőséges esetek, mikor a gazda arra neveli a kutyát, hogy irtsa a macskákat.

2016. szept. 20. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a nagy macskautálatot veszem inkább észre a kutyatartók körében. Én mindig inkább macskás voltam, a kutyákat is szeretem de világéletemben a cicákért rajongtam.

De már rettenet idegesítő egy kérdésnél pl. aki macskát szeretne tuti valaki odaírja: vegyél inkább kutyát, a macska egy hálátlan dög.

Ugyanez a facebookon több állatos oldalt követek a macskás-kutyás posztoknál tuti legalább egy valaki úgy szidja a cicákat,hogy a "bezzeg a kutyák" szöveget nyomja. Fordítva is biztos előfordul de nekem ez szúrja a szememet és már azt vettem észre,hogy emiatt néha én is negatívabban érzek a kutyásokkal szemben. (amit tudom,hogy nem kéne)

2016. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az emberek sokfélék. van, aki utálja a macskákat. van, aki utálja a kutyákat. Sőt...van, aki utálja a gyerekeket.

A miértedre nincs pontos válasz. Vagyis annyi, hogy az ilyen eltérő emberi hozzáállást nem nevezném háborúnak.Simán ellentétes nézetek.

2016. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom,de jó pár éve akkora macskakultusz van a neten hogy Egyiptomban lehetett ilyen ,csak ott nem volt wifi :D

A lényeg hogy az emberek nagy része korlátolt és buta.Teljesen mindegy mibe tud belekötni csak lehessen a másikat szapulni,miközben magát feldicséri. Legyen az indok egy használati tárgy,egy kocsimárka, egy telefon,egy oprendszer, egy ruhamárka,focicsapat bármi, a lényeg hogy az enyém jobb a tiéd ócska,én okos vagyok te meg hüle. Ezt szépen átvetítik a háziállatra is.

2016. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Emberi mivoltuk kezdete óta hordákba, világnézeti, vagy vallási csoportokba, pártokba, szurkolói táborokba stb tömörülve kollektíve utáljuk egymást.
2016. szept. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van aki azt utálja, ami népszerű. Ha a macskák istenítve vannak a neten, akkor ő gyűlölni fogja őket, mert hogy ő milyen különleges hogy nem áll be a sorba... Komolyan vannak ilyen megzápult agyú emberek...

Meg van akit szimplán ért egy trauma. Van aki utána utálni fogja az összes kutyát vagy macskát és van aki nem. Akinek több esze van az tudja, hogy attól még hogy egy kutya agresszív volt vele az nem jelenti azt, hogy mind az. De az biztos, hogy óvatosabb lesz legközelebb. :) Egyik ismerősömnek szétkarmolta az arcát egy cica még gyerekkorában és ezért nem szívleli a macskákat. :D Ez van.

2016. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!