Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem kertes házban lakó állatta...

Nem kertes házban lakó állattartók! Mit tesztek, ha a kisállatotok meghal? Eltemetitek? Ha igen, hova?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól állataim vannak, történetesen cicáim. Hamarosan viszont továbbtanulok, és valószínűleg egy nagyobb városba kell költöznöm... Valószínűleg egy valahányadik emeleti lakás sikerülne, tehát semmi kert. De én ennek ellenére is szeretnék állatot tartani. Macskára gondoltam, mert az a házban is egész jól elvan, és nem csak túl nagy zajt. Azonban... Előbb-utóbb minden állat meghal. Így felmerült bennem a kérdés... Olyankor mit csinálok? El tudom temetni? Hova? Ha nem tudom, akkor mit kéne kezdenem? Azt tudom, hogy Amerikában vannak kisállat temetők például, de létezik ilyen idehaza is? Vagy milyen lehetőség van erre?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. okt. 20. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, eddig kertes házban laktam én is, viszont most lakásban, tehát nekem sincs kertem. Én bele se akarok gondolni, hogy mi lesz majd akkor, ha eljön az elkerülhetetlen. A szüleim Továbbra is kertes házban laknak, szóval ott akár el is tudnám temetni majd. Viszont sanszos, hogy pár éven belül messzire költözöm. Így én most egyre jobban hajlok a hamvasztás felé. Aztán ha végleg letelepszünk valahol, akkor ott azt hiszem, eltemetném a hamvakat.


Egyébként van kisállat temető idehaza is, Google segítségével 10 másodperc alatt meg lehet talalni kb.

2016. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
70%

Nekem eddig minden állatom betegség miatt el lett altatva, igy otthagytam őket.

Amugy ott is lehet hamvasztás kérni, pici urnával ha valakinek ez kell

2016. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kertes házban lakok, de én elhamvasztattam. Felhívtam őket, kijöttek, elvitték, másnap visszahozták. De ott is lehettem volna a hamvasztásnál, csak elég gyorsan történt minden, de már bánom.... Kisállattemető is van, de azt akartam, hogy mindig velem legyen és ne mások ápolgassák a sírják (benne van az árban azt hiszem).
2016. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy a kisállat temető kicsit macerásabb, helyet kell venni, meg gondozni/gondoztatni... Akkor azt hiszem a hamvasztás a legjobb módszer. Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 21. 08:37
 5/7 anonim válasza:
100%
Az én cicám is hamvasztva lett.18 évesen halt meg daganatban.Ahol mi hamvasztattuk ott adtak hozzá urnát is.Fent van a polcon.Végülis előtte is velünk volt 18 évig ,és így most is velünk lehet.Mi is panelban lakunk a belvárosban.
2016. okt. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állat temető, hamvasztás, állatorvos, gyepmester. Paneles kis állataimat erdős részen temettük el (macskánál jóval kisebbeket).
2016. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Állattól is függ szerintem, milyen lehetőségek vannak.

Pl. volt egy hullámos papagájunk még gyerekkoromban, kb. öcsémmel együtt járták végig az iskolát, öcsém nagyon hozzánőtt. Amikor a madár elpusztult, öcsém egy nagy virágcserépbe temette, és egy növényt ültetett fölé. Én hasonlóképp tettem az első nimfapapagájommal. Egy volt főiskolai évfolyamtársamnak sokáig volt tengerimalaca, akit betegség miatt elaltattak, és mivel egy kiserdőhöz közel lakott, ő ott ásta el. Meg persze vannak más megoldások is.

2016. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!