Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a békákkal? És mit...

Mi lesz a békákkal? És mit tehetünk ellenük?

Figyelt kérdés
A kerti tavunknak az oldala szinte fekete az ebihalaktól, több száz, talán több ezer van. Ezekből mind béka lesz? Mit lehet tenni, nem akarok több száz békát az udvaron!
2010. ápr. 26. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
77%
ez jó kérdés, mert nálunk is ez van... nálunk vannak halak azok megehetik a nagyját?
2010. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
elmennek majd - és a negyedéből se lesz béka, elhaláloznak előtte- ha nagyon zavar egy hasonló adottságú nagyobb tóba vidd át őket egy befőttesüveg vízben
2010. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

Uhh. Az a legjobb az egészben, hogy szinte mindegyik békánk védett. Pedig van közte jó pár igen csak mérgező...

Szerintem valahogy humánus módon szállítsd el ezeket a kedves kis csomagokat valami más vízpartra, ha nem sikerül, akkor eutanázia. Nem tudok jobbat!

A minap mi is találtunk egy zöld varangyot a kertben, a kutyám meg egyből rástartolt, és persze a szájába akarta venni, megnyalta...

Látszott rajta, hogy nem ízlik neki, rázta a fejét, majd otthagyta... Aztán kiderült, hogy a varangynak a bőre toxikus idegmérget termel, jó nem? De azért szeressük őket meg védjük... Fujj.

Egész délután azon rettegtem, hogy mikor rohanjak vele az állatorvoshoz, de szerencsére nem lett baj.

2010. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nálunk is vannak halak, de nem nagyon akarják megenni őket. :S
2010. ápr. 26. 20:36
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A varangyok visszamennek oda ahonnan jöttek amikor felnőnek.Rengeteg rovart esznek meg.Nem írtátok ki hogy békáknak tilos megtelepedni.
2010. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
veszel egy 5 literes beföttes üveget, meg egy kis meritőhálót és egyszerüen lehalászod őket, aztán elviszed egy tóhoz és oda beleborítod az összeset.
2010. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

" De azért szeressük őket meg védjük... Fujj"


És a rovarok ezrei amiket megesznek? A kerti tavakban rengeteg szúnyog fejlődik, az nem baj?

2010. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Inkább ezer szúnyog, mint ezer béka... utálom őket.
2010. ápr. 26. 20:44
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
a béka- és varangyellenesnek üzenem, hogy amíg több béka volt addig kevesebb volt a szúnyog is és több a ragadozó vízimadár...a ökoszisztéma része, el se tudnád képzelni, mennyi más állat- és növényfaj tűnne el a békákkal együtt...a kutyád okos volt, semmi baja nem lesz...rossz íze volt, nem ette meg, ezért van rossz ízük
2010. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

20:36-a varangy mérget termel,de nem halálosat,nem kell betojni,nem lesz semmi baja a kutyádnak.szerinted a gólyák mért eszik meg...Am annyira egy béka sem veszélyes mérgű h 1 nagyobb emlős belehaljon,én kissebb koromban állandóan fogdostam őket és semmi bajom...


Ami a kerti tavat illeti szerintem hagyd őket,kb a fele életképtelen és nem éri meg a bákává válást,a többi meg elmegy nagyobb vizet keresni,vagy ha varangy akk vhova máshova....Egyébként is az összes kétéltű védett,és hasznosak is ezért sem kell bántani őket

2010. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!