Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » SOS! Nem eszik a cicám!?

SOS! Nem eszik a cicám!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Születtek kiscicáink, már három naposak, de mivel kistermetű az anya cica, nem lettek egészségesek annyira a kiscicák. Az egyik kis fekete folyton sír, és nem akar enni. Tehén tejjel nem lehet életben tartani azt olvastam, ez igaz? Nem tudom mit csináljak, az állatorvos nem veszi fel a telefont, elmentem hozzá, és az volt kiírva, hogy zárva. Máshonnan pedig nem tudok keríteni állatorvost.  Egyszerűen nem tudom megetetni a kiscicát, hiába rakom oda az anyja ciciáhez, de a tübbi eszik. Látszik is raJTA, hogy ő 2-szer kisebb mint a többiek. Tejpótlót, vaGY macska tápszert pedig nem tudok beszerezni  Mit csináljak, vele?

2016. okt. 30. 06:49
 1/5 anonim válasza:
17%
Szerintem nem nagyon tudod etetni. Szerintem lehet tehén tejjel etetni, én is adtam mindig a kiscicáknak, de higítani kell egy kis vízzel. Csak nem tudom hogyan tudnád odaadni neki... Lehet hogy el fog pusztulni 😢😔 De próbáld meg valahogy megetetni hátha sikerül életben tartani.
2016. okt. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Úgy, ahogy az előttem lévő írta, tehéntejet higítva, megmelegítve, csuklóra nyomva, hogy nem-e túl meleg a tej, fecskendővel, legalább két óránként etetni kell.

Ha rendszeresen eteted, természetesen éjszaka is, ott ritkíthatod, hogy aludni is tudj, simán túlélheti. Mi is neveltünk fel így újszülött cicát, mert elhagyta az anyja.

2016. okt. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Macska tápszert lehet rendelni az internetről, tehát ha van neted, akkor tudsz beszerezni.

Kicsi fecskendővel tudod átmenetileg etetni, de ne tehéntejjel, mert ha attól hasmenést kap, tuti hogy elpusztul (lehet, hogy így is). Kecsketejet vegyél, vagy minimum laktózmentes tehéntejet, és átmenetileg azzal etesd 2 óránként éjjel-nappal. Közben rendeld meg a tápszert, szerdán-csütörtökön kiszállítják. Plusz kicsi cumisüveget cumival.

Az anyja amúgy gondoskodik róla, nyalogatja, tisztogatja? Ha igen, akkor nincs gond, csak etetned kell. Ha nem, akkor etetések után nedves törlőkendővel kell simogatnod a popsiját, hogy tudjon kakilni-pisilni, mert ilyenkor még csak így tudnak. Úgy kell csinálni, mintha az anyja nyalogatná.


Mindezek ellenére, nem garantált, hogy szegény cica életben marad.

Javaslat: ha az anyacica elválasztotta a kölyköket, vidd el ivartalanításra. Az ő szervezetét is megviselte a korai fialás, és félévente ez várható, ha nem műtteted meg. Az anyacica sem lesz így hosszú életű.

2016. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, minden információ le van írva:

[link]

Egy tápszer például:

[link]

2016. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok vészmadárkodni..

De az anyja ott van mellette, teje van, ergo nem a kaja hiánya a probléma. Ugyanígy cumisüvegből sem fog enni.

Valószínűleg azért nem eszik, mert életképtelen.

Fecskendővel ugyan erőszakkal bele lehet nyomni, de kérdés, szabad-e így beavatkozni...? Ha a cicus életképtelen, hagyni kell, hogy a természet végezze a dolgát!

2016. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!