Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tengerimalac és macska együtt?

Tengerimalac és macska együtt?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves tengerimalacom és szeretnénk egy cicát venni :)

A macska nem fogja bántani a tengerimalacot ha felnő? Megszokja kölyökkorában a malacka jelenlétét? :)

17/l



2016. nov. 14. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Én kipróbáltam,a macska fenőtt és kikaparta a tengeri malac szemeit.Szerencsétlent el kellett altatni,mert annyira szenvedett...:(.
2016. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ne tartsd egy szobában, a tengerimalac zsákmányállat, a macska pedig ragadozó, ez olyan mintha egy ketrecben betennélek az oroszlánok közé.
2016. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem először a tengerimalacodnak kéne társat venni, mivel társas lények.

Amugy nekem is van 2 tengerimalacom és egy macskám is. Panelban lakom. Úgy oldom meg, hogy a malacok abban az egy szobában vannak, ahová a macska nem mehet be. (Ergo be van csukva.)

2016. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem felnőtt kutya mellé lett malac, nem bántotta de a macska más!!! nekem evett már meg pintyeket:( ..
2016. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tengerimalac társas lény, tehát először is vegyél mellé társat.

Macskát úgy tarts csak velük egy lakásban, ha a malacok olyan szobában vannak bezárva, ahova a cica nem mehet be.

Még ha nem is férne hozzájuk, akkor stresszelné őket egy ragadozó jelenléte.

2016. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jól írják a többiek,egy másik tengerimalacot kéne venned..társas állatok,szükségük van fajtársra.

te meg pont egy ragadozót venné mellé..szuper ötlet..

mindenképp szerezz be egy másik azonos nemű malacot

utána lehet szó cicáról. DE sose legyenek úgy kiengedve a malacok,hogy a cica is ott van.

még ha szobacica is és életében nem vadászott,akkor is benne van az ösztön. és a malac is félni fog tőle jó eséllyel.

szóval zárd el őket. és legyen magasan a ketrecük(amúgyis úgy kell) ,hogy a cica ne érhesse el

2016. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Volt neki társa de mivel folyton marakodtak el kellett ajándékozni a másikat.

Utánna mégegyszer kapott társat de őt is folyton bántotta így ő sem maradhatott sokáig.

Nem tudom :D Ő lehet ilyen antiszociális malacka. :D

2016. nov. 14. 22:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel a macska mindenhová fel tud ugrani így csak egy külön bezárt szobában tudod a malackát tartani ahogy a többiek is mondták.

Én három görény mellett tartok tengerimalacot. A malac ketrec fent van egy asztalon a görények nem érik el. Régebben mikor még csak egy görim volt a ketrec a földön volt lent, a görény nem igazán érdeklődött irántuk, így azt hittem meglesznek. Aztán egyszer csak odakapott rácson keresztül, szerencsére nem lett semmi baj. Azért írom ezt mert ugyanígy a macskában sem lehet megbízni, még ha látszólag nem is bántaná a malackát.

2016. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

..akkor lehet átharapná a macska torkát is? :P :D

nyuszit se vegyél mellé mert az megrúghatja ami végzetes, sokszor van olyan..

2016. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha fiú, ivartalanítsd és hozz mellé csajszit.

Ha csaj, próbáld meg egy minél fiatalabb kölyökkel, úgy gyorsan eldől a dominancia.

2016. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!