Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya és macska mennyi külön...

Kutya és macska mennyi külön töltött idő után ismer még meg?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 21:40
 1/8 anonim válasza:
100%
A kutya vagy a macska sosem felejt el téged, évek után sem, ugyanúgy fog örülni neked két hét múlva mint 3 év múlva...!:-)
2016. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Annyival kijavítanám, hogy a macska ugyanúgy fog reagálni, ugyanis örülni eddig sem örült nekem :D. Kis szemétláda...
2016. nov. 27. 21:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Megismerni megismer, de hogy örül-e, az már nem biztos. Az én "örökölt" kutyám egy év után szó szerint menekült a régi gazdájától, pedig nyomorult csak miatta utazott ide külföldről. De időközben elfogadott és megszeretett engem, és nagyon nem akart a régi gazdával időt tölteni.
2016. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kutya 3 hónap után, még biztosan (utazási tapasztalatom).

Egyébként valószínűleg nagyon sokáig megismer.

Sötétben, viszont, ha távol vagy (és a szagodat, még nem érzi), akár pár perc után is megugathat a saját kutyád (nem ismer meg), ha nem szólsz neki.


A macska képes átmenni a szomszédba simogatásért 2 hét után is, ha nem a gazdája látja el és nem elég jó neki...

Természetesen ezután visszajön és hízelkedik neked is.

2016. nov. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne általánosítsunk ennyire, igen elterjedt ez a dolog, hogy a kutyák halálukig hűségesek, a macskák pedig bárkihez odamennek simiért vagy kajáért, de ez nem igaz. Én vidéken lakom, itt a legtöbb kutya max. ösztönből kötődik a gazdájához, de bármikor elcsábíthatnám őket egy kis szeretettel. Csak a mi utcánkban rengeteg a kijárós macska, és eddig összesen kettővel találkoztam, aki a saját gazdiján kívül máshoz odamegy hízelkedni. Ha ételmaradékot teszünk ki, azt is csak éjjel viszik el, ha nincs már kinn senki.

Az én macskám pedig konkrétan előbb halna éhen, minthogy mástól kaját fogadjon el. Ahhoz pedig több alkalom kell, hogy új embert odaengedjen magához. Pontosan tudja, ki kicsoda, és csak nekem engedi, hogy döncöljem, pedig személyiségzavaros, mert kutyák között nőtt fel csepp kora óta, más macskával évekig nem került kapcsolatba.

De az tény, hogy személyiségtől függetlenül, a kutyák és a macskák is kivételesen intelligens állatok, kitűnően fejlett érzékszervekkel, ösztönökkel és érzésekkel. Tökéletesen látnak minket, hallanak, érzik a szagunkat (ami minden embernek más), és gyakorlatilag egy folyamatosan társaságban lévő állat majdnem mindent megért, amit mondunk. A kutya és a macska is. Nem csak a hangsúlyt, de konkrétan a szavakat is megtanulják. A macskákra jellemző főleg, hogy vissza is beszélnek, persze csak nyávognak, de egyértelmű, hogy visszaszóltak. :D

Nagyon sokszor hallottam már olyanról, hogy több hónap, több év után került vissza állat a gazdájához, és természetesen megismerte. Gyakorlatilag jobb a memóriájuk, mint az embereknek. Ha egy kutyát elviszel sétálni, lepisil egy bokrot, és megugat egy seprűárust, 10 év múlva megint megáll majd lepisilni ugyanazt a bokrot, és megugatja a seprűárust, miközben te nem is emlékszel rá, hogy arra jártatok valaha.

2016. nov. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya sosem feled, de a macska sem az utólsó.

Falun élek és a macskánkat eltulajdonította egy nyanya és két évig a padlásán tartotta, hogy fogdossa ki az egereket. Mikor azt hitte, a macska már megszokta, kiengedte és a jószág pedig egyenesen haza futott. Bár a falu másik végén volt. Mikor meglátott ugyanúgy a nyakamba ugrott, mint midig is megtette.

2016. nov. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mikor a kutyám lefialt (5 éves voltam kb.) volt egy különcke, Kópé. Mikor leszoktattuk az emlőkről, apu elajándékozta rendőrkutyának a Dunára. Tudni illik, hogy nagyon szerette a családját. Megvolt az ajándékozás. Mimihez (a szukához) akkoriban sokat jártak át kis pajtásai, főleg esténként szöktek el hozzá. Egyik este anyuék az udvaron cigiznek és a Mimi a kapunál szimatol, de úgy örül, mint még soha. Hát anyuék beeresztik a kutyát és felismerik. Apu jött de futott, felriaszt minket, hogy hazajött a Kópé. Én nem akartam elhinni, de a nővérem már ment ki. Én is mentem és mit làtok? Kópé hazajött a Dunàról!! (sümegen éltem) De a Kópé hihetetlenül boldog volt! Úgy örült régi gazdijainak, hogy szörnyű. A tesómnak emeletes ágya volt, de az én ágyamon tudott aludni. Szegény állat, még a Balatont is átúszta. Ez terjengett mindenhol. Le volt fogyva, de vagy 5 tál tápot megevett. Mindehova követett, és nem bírt leszàllingózni rólam. Szóval a kutyák tudnak örülni neked 5 év után is. A mi kutyánk a Kópé 2 hónapig keresett minket.
2016. nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet meg sem ismer. Nekunk volt 2 kutyank amibol az egyiket a szomszednak adtuk nek voltunk at hozzajuk gyakran par ev mulva mikor atmentunk a kutya ugyan ugy probalt megtamadni mint mas idegent es nem engedett be a teruletre. Szerintem csak ido kerdese es elfejtenek mint ahogyan a mi kutyank is pedig jol bantunk vele hatde vegulis allatok nem inteligens elolenyek.
2016. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!