Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan irtsam ki a patkányokat?

Hogyan irtsam ki a patkányokat?

Figyelt kérdés
Megjelentek a garázsban a patkányok. Nem tudom miért, semmi ehető dolog nincs ott, és nem is fűtöm a garázst. Mérget nem merek kitenni mert a 3 macska megeszi a patkányt (párat elkaptak és be is termelték). A kutya is fogdozza a patkányokat de a szűkös hely miatt nem mindig éri utol őket. Mivel lehetne ki írtani őket? Van patkányfogóm de egyszerűen leemelik a csalit róla és el sem csattan, pedig elég érzékeny. Egerek is vannak, pedig úgy tudtam hogy ahol patkány van ott nincs egér, de az egérfogóban mindig van egér (nem kis patkányok, mert rövid vékony farkuk van és tömzsibbek). Félek hogy beköltöznek az autóba és kárt csinálnak. Van valami praktika amivel el lehet őket irtani? Vagy valami hatékony házi készítésű csapda?

2016. dec. 2. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Gazdaboltban lehet venni patkányragacsot, az megfogja őket. De vigyázni kell, hogy a kutya, macska ne férjen hozzá, mert ők is beleragadnak. Egér ellen is jó. De én a méregre szavaznék, vagy méreg+ragacs. Nincs valaki, akinél lehetnének pár hétig a macskák meg a kutya?
2016. dec. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy garázsban azért annyira nem lehet bonyolult megkeresni és betömni a lyukakat, ahol bejönnek. Ganézd ki a lomos garázsodat és szüntesd meg a bejárást!
2016. dec. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy több fázisú munka.


1. Kilomolni a garázst. A felesleges dolgokat kukába dobni,ami kell azt pedig ha lehet átvizsgálni,nem tettek-e olyan kárt benne,ami tönkre teszi,nem "fészkelte-e" bele. A koszos dolgokat megtiszttani.

Lomolás nélkül lehetetlen őket kiírtani,a lomokat ki kell dobni stb. ez alap az embereknél,szerintem jó hogy összekötheted a patkányírtást a lomtalanításssal.


2. A dolgok ésszerű elhelyezése a garázson kívül,a szemét elszállítása


3. Az állatok átköltöztetése néhány hétre valakihez.


4. Méreg kiszórása,mérgezett étel kiszórása,esetleg riasztó beépítése,csapdák kitevése.


5. Minden nap ránézni a garázsra,az elhullott állatokat ki kell vinni. Ha biztosra akarsz menni felszedhetsz minden mérget csapdát és egyebet,vannak akik vadászgörénnyel és foxival patkány írtást vállalnak.


6. Ha 100% hogy nincsenek,visszapakolhatsz,de ne úgy ahogy volt,szépen rendesen,ha már csinálunk valamit (aminek értelme van) csináljuk jól.


(7. Ha gondolod vidd el szerelőhöz a kocsit,Nehogy bennemaradjanak)


Remélem tudtam segíteni :)

2016. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kimaradt a lyukak megszüntetése, ahol bejönnek. És akkor nem is kell méreg és semmi más sem.


1. Kilomolni, kitakarítani

2. Lyukakat megszüntetni

3. Örülni

2016. dec. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A méreg nem ér gyakorlatilag semmit. Csak tüneti kezelés. Amig van kajájuk és búvohelyük a környéken mindig vissza fognak jönni.
2017. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!