Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ugyanúgy tudtátok szeretni az...

Ugyanúgy tudtátok szeretni az új állatot is, mint az elsőt?

Figyelt kérdés

A kérdés azokhoz szól, akik nagyon ragaszkodtak az első kisállatukhoz (legyen az kutya, cica, tengerimalac, papagáj, aranyhal vagy bármi).

Miután meghalt, és lett utána másik kisállat (ugyanaz a faj), ugyanúgy tudtátok szeretni őt is?



2017. jan. 4. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen:) Persze hagyni kell egy kis időt hogy feldolgozzuk(kinek mennyi), dd az élet megy tovább... És egy egészséges gondolkodású ember nem ragad le hogy ő volt az egyetlen akit tudott szeretni a többit meg utálja sőt a fajtát is etc.


Természetesen más hogyan szeretem mint az első állatkámat de semmivel sem kevésbbé

2017. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi két cicával indítottuk a közös életünket a barátnőmmel. A lány cica hozzám ragaszkodott, a fiú pedig hozzá. Aztán a fiú elment. Szereztünk helyette egy ugyanolyan vörös cicát, de mai napig azt mondja a barátnőm, hogy soha egyetlen állatot sem fog annyira szeretni, mint az ő kis első macskáját.
2017. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
nekem volt libám még egész kicsinek de bolond voltam és elcseréltem vacak galambokra majd el telt majd 10 év és ujból lett 1 kicsi,felneveltem... de 1 napon megharagított és eladtam,eltelt 1 év és kezdtem hiányolni....visszamentem és megvettem 3x osáé mert nem adták :),azóta is velem van és sose adom oda seknkinek,szereztem neki családot, lettek kicsik de ő a kedvencem,minden a gazdán múlik,kit és mit szeret,én megtaláltam azt amit mindig szeretni fogok,és sose adom el az elkövetkezendő kb 50 évben még él(nek)
2017. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Azonos fajnál nem biztos, mert mindig megmaradna bennem az első. Más típusból szerintem nem lenne akadály. Pl.: más fajta kutya, más fajta macska, más fajta papagáj, más fajta tengerimalac, lehet még a feleségem is lecserélném egy néger nőre.
2017. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, és tartottam magam ahhoz, hogy az új kutya/macska nem egyenlő a régivel.


Nem pótlék, egyszerűen társ.


Más igényei, szokásai, bogarai vannak, más dolgok teszik imádnivalóvá :)

2017. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

meg kell tanulni elengedni...

de pl még 10 éves korom körül volt egy cicám, aki úgy szegődött hozzánk és nagyon beteg volt. iszonyú sokat hordoztuk dokihoz, de amikor ivartalanításon lett volna a sor, nem került elő többé.

most, 9 évvel utána, van egy másik cicám és szerintem sokkal jobban szeretem és féltem, mint az elsőt. ő pl már oda megy, ahova akar, feljöhet a szobámba(így sokkal szorosabb a kapcsolatunk is), de este addig nem fekszem le aludni, amíg be nem jön a házba, ha ezért egy órát kell őt hívogatnom a hidegbe, megteszem.

2017. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem sikerült. Bármennyire is próbálkoztam. Az első kutyám mikor belépett az életembe kb. 5-6 éves lehettem. Úgyhogy nagyjából egész gyermekkoromba velem volt, ugyanis 10 évesen halt meg (én 14-5 voltam).

2-3 hónapra rá jött egy új kutya. Próbálkoztam megszeretni, játszani vele stb. de sose éreztem azt a szikrát, hogy szeretem.

Ezzel ellentétben elkezdtem macskát is tartani (az előző kutyám mellett nem lehetett). És bár vagy 4 macskám is volt, mire az új eb 2 éves lett, mégis, bármennyiszer szöktek meg, és bármennyiszer gyászoltam irántuk, sokkal jobban megszerettem a nyávogós hűtleneket, mint az új kutyát.

Volt egy hét, hogy én kellett gondját viseljem a kutyának, mert a szüleim elutaztak vakációzni. Hát, se jobb, se rosszabb nem lett a kapcsolatunk. Ezzel ellentétbe a macskával csak erősödött ilyenkor.

Én úgy érzem, hogy a macskám jobban tudja pótolni az előző kutya után keletkezett zűrt. Talán azért, mert a régi kutyám 8-10 éves kora felé már nyugodt volt, nem volt annyira hiperaktív, a hallása se volt már a régi. És a macska természete alapból ilyen nyugodt.

2017. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előző állatot nálam soha nem pótolta, de ettől függetlenül ugyanúgy tudtam szeretni.
2017. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!