Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Idősebb cica összeszoktatása...

Mimaltán kérdése:

Idősebb cica összeszoktatása menhelyes kutyussal?

Figyelt kérdés
Adott egy másfél éves ivartalanított kandúr cica. Nem túl bújós, olyan tipikus flegmaféle, de nagyon okos. Ehhez jön az, hogy szeretnék egy kutyust menhelyről örökbefogadni. Nem kölyökkutyát. Olvastam nem egy menhelyen a kutyusokról. Van amelyiket csak lakásba adják és nem probléma a macska, de akkor is szeretnék kicsit tájékozódni, hogy mennyire legyek bátor, ha haza hoztam a kutyust. Ezért szeretném olyan emberek tapasztalatait "hallani", akik megjárták már ezt az utat. Tehát lakásban tartott macska mellé, direkt csak lakásba örökbefogadós kutya. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. jan. 20. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A legpraktikusabb dolog, ha bevállalod a kiszemelt kutyust ideiglenes befogadóként. Rengeteg ilyen van, aztán rögtön elválik, hogy összeszoknak e. Ha nagyon nem egyszerűen visszamondod az ideiglenest, a menhelyek is örülni fognak ennek így hidd el.
2017. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 6 hónapos kutyát fogadtam örökbe a kutyáktól félős felnőtt cicám mellé.

Idősebbek között nem nagyon volt olyan, amelyikben annyira megbíztam volna macska-ügyileg, hogy be merjem vállalni, főleg mert a cicám is menekül, fél, lapít, ez pedig a legbirkább kutyát is arra készteti, hogy levadássza.

A kutyámnak az első pillanattól tiltottam a cica piszkálását, kergetését. A cica kapott mindig először enni, a kutya fölé helyeztem a rangsorban. A kutya hamar megértette, hogy a cica nem játszótárs, és békén hagyja.

A cicának kellett jó pár hét, mire engedte magát megszagolni, megnyalni, de a mai napig tartja a távolságot a kutyával, de már nem fél tőle.

Érdekesség, hogy más idegen cicákat nem szeret a kutyám, ha tehetné, tuti levadászná őket.

2017. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ! Szerintem mindkettőt kombinálva fogom alkalmazni.
2017. jan. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!