Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Külföldön keresettek az...

Külföldön keresettek az állatorvosok?

Figyelt kérdés
Ezt nem magam mat,hanem az egyikismerősöm mondogatja h lediplomaz ebből ittthon s ahogy diploma lesz a kezében irány nyugat.Én legalábbisugy tudtam eddig h az általános orvosokra csapnak le.

2017. jan. 23. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Nemcsak az állatorvosok, szinte bármilyen magyar diplomás ember elég könnyen el tud helyezkedni. (persze nem bölcsészkar, az kint is max Mcdonaldsba mehet hambit sütni )

Ami azért is vicces, mert a magyar egyetemeket divat lett leszólni az utóbbi években, mégis "valamiért" minket keresnek az usában, Angliában, Németországban, és Hollandiában (A többi külföldi országról semmi infóm nincs, de gondolom hasonló trendekkel bírnak )

2017. jan. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Bölcsész ismerősöm (kínai-japán szak + tolmács képzés) nem Mekis hamburgersütő. Simán keres annyit, mint mérnök rokonom. Be kellene már fejezni ezt a gusztustalan általánosítást.
2017. jan. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
A magyar orvosoktól pedig senki nincs így hanyatt esve. A képzésük egyetemen nem túl gyakorlatias és ritka pénzéhesek külföldön is.
2017. jan. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

wow, ezt a rosszindulatú hozzászólót :D

Kitalálom, az "ismerőse" bölcsész, és még a mekibe sem vették fel, úgyhogy itt kötözködik és hazudozik :)

2017. jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

# 2

Tudod mi történik ha egy kamuszakot sokan elvégeznek? Néhányan kapnak állást a legtöbben meg nem. Én el tudom képzelni, hogy néhány bölcsésznek sikerül elhelyezkednie fordító /tolmáncsként, esetleg követségen, de a legtöbben nem.


Magyar orvosokat meg nem tudom ilyen alapon nevezed pénzéhesnek, ha a magyar társadalmat nézzük semmivel nem pénzéhesebbek mint bárki más sőt... ha csak anyagi motiváció hajt valakit szerinted el tudja végezni az egyetemet 6 év alatt? Szerinted egy olyan képzést választ amit ha elkezd 6 évig biztos -de ha rezidensit is nézzük - 8-12 évig még biztos nem lesz jó fizetése és utána és hivatalosan magyar átlagfizetés alatti bért fog kapni?

2017. jan. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
El lehet persze, de ehhez kell a stabil nyelvtudás(nem mindenhova elég csak az angol).
2017. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a magyar orvosok nyugaton vagy skandináviában olyanok mint németeknél a török,román vendégmunkás.Azér,mert kimegy az egyetem után s adnak neki nettó 700000 ft-nak megfelelő összeget,később szakorvosként mondjuk egy millát havonta,akkor örül s le is szopja kb azt az országot h hu de jo pénz,csak az poén h pl az angol nem fogadná ezt el hanem többet kérne,ez az egyok oka mert kapos a magyar orvos,amellet h rendkivul jól képzett szakember.A másik h sok nyaugati országban nincs is orvosképzés illetve kellő mértékű sem,s az orvosok ott is elöregdnek.A harmadik pedig h sokkal ollcsóbb kifizetni ez nyugati államnak 12 milliot(ergo kivásároljak az orvoskát) minthgy sokkal drágábban kiképezzék őket,ennyi.Nem vagyok orvos,de én igy halottam.
2017. jan. 23. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Állatorvosra van, főleg mert nyugaton jobban figyelnek az állataikra, sokkal szigorúbbak a törvények de a legtöbb gazda se úgy áll hozzá hogy "hm, leesett a kutyám lába, majd meggyógyul" meg "minek bele chip majd hazajön", anno volt egy műsor álaltkórházról és egy tengerimalacot műtöttek, kérdezték utána az apukát hogy mennyi volt a műtét, mondja 400 dollár, és mennyi volt a malac? "25 dollár de hát a gyerekek őt szeretik". Ott a legtöbb embernek az állat nem egy vagyontárgy, még a legkisebb sem.
2017. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"németeknél a török,román vendégmunkás.Azér,mert kimegy az egyetem után s adnak neki nettó 700000 ft-nak megfelelő összeget,később szakorvosként mondjuk egy millát havonta,akkor örül s le is szopja kb azt az országot h hu de jo pénz"


A vendékmunkás azért megy, hogy kicsit dolgozzon ha kell utána ha kell költözik.

Sok külföldi kórházban nem feltétlen szakorvost keresnek, hanem ki is képzik adott esetben az illetőt.

Az meg a másik, hogy a magyar mégiscsak fehér ember, az orvos meg szakember is, szóval én nem hasonlítnaám őket a török/iráni/afrikai bevárnorló meg szakmunkásokhoz, akiket főleg azért hívnak, olyan munkakörökbe amire a németeknek már piszkos lenne elvégezni. (Bizonyos munkákat németek pont ezért nem vállalnak már).

2017. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,bocs én nem akartam véletlenül sem megsérteni az orvosokat.Én speciel baromira tisztelem őket .Szerintem az orvos a legeslegértékesebb tagja a társadalomnak.Tényleg minden tiszteletem az övék,le a kalappal előttük.Csak szemléltetésként irtam.S az számomra hogy ennyire nem becsüli meg a kormány őket és ilyen mértékben alulfizető egyszerűen undorító,szánalmasés felháboríto.Szerintem pont ők érdemelnékmeg mind társadalmilag,mind a anyagilag messze a legnagyobb megbecsülést.
2017. jan. 28. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!