Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha egy talál cica...

Mit tennél, ha egy talál cica után fél év múlva jelentkezne a gazdája? Visszaadnád?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 19:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll a helyzet, hogy nem tudja bizonyítani, akkor én megtartanám, főleg ha tudnám, hogy nálam jobb helyen van. Tudod milyen körülmények között tartotta, tartaná?
2017. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen ha nagyon konspirálni akarunk és csak az a "bizonyítéka", hogy tudja hogyan néz ki a macska, az azért karcsú, mert ugyanúgy láthatta már máskor is, mint ahogy mondod, hogy látta veled az utcán. Esetleg megpróbálhatod meggyőzni, hogy már nagyon ragaszkodik hozzád. Mutasd meg neki, hogy milyen jó helye van nálad és mennyire összeszoktatok. Ha tényleg szereti, akkor van esély rá, hogy nálad hagyja. Esetleg felajánlhatod neki, hogy átjöhet máskor is, meglátogathatja.
2017. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak megtetszett neki. Igazából, hogy nem tudjuk a pontos sztorit, mit mondott mikor meglátott titeket az utcán, nem lehet helyesen tippelni. Bizonyíték hiányában én biztos nem adnám oda neki. Mennyire lehetett ott jó helye, ha semmi nyoma nincs? Fura...
2017. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nagyjából azt a hónapot, azt a akárhanyadik hetét lőtte be az eltűnésére, mint amikor találtam. Nekem innentől egyértelmű.

Nem nagyon ismerem, annyit tudok, hogy nincs eleresztve anyagilag, gondolom fotó is emiatt nincs.


De mégis, vissza kellene adnom? Lehet csak túl dramatizálom, túl sokat gondolkozok ezen. Lehetek annyira önző, hogy fél év után még se adom vissza?

Nehéz...

2017. márc. 15. 22:00
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj... Ha én lennék az az ember, akkor sírva fakadtam volna és könyörögtem volna, hogy visszakapjam a cicámat (és persze kb 2000 képet tudnék róla előszedni). Te tudod, hogy hogyan reagált. Ha nem tud rádszállni, nem tudja hol laksz, akkor én nem hiszem, hogy meg tudnék válni tőle fél év után...
2017. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem reggelre kitisztulnak a gondolataim és nem látom ilyen sötéten az egészet.
2017. márc. 15. 22:12
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

A millió képhez. A párom hobbifotós (legalábbis volt, manapság már nem foglalkozik vele), félprofi gépe van és egy kupac drága objektívje, de a többéves macskáról van vagy 3 kép összesen... Nem mindenkit vonz a cicafotó, amikor megvan neki az állat eredetiben. Embereket pedig nemes egyszerűséggel sosem fotózunk. Ez egyéni dolog, semmit nem jelent.


Nos, ha biztos lennék benne, hogy az övé, s nem látnék rá okot, hogy feltételezzem, rossz lesz nála a macskának, akkor szerintem visszaadnám. De ilyen szituban sosem voltam, így nehéz beleképzelnem magam az érzelmi helyzetbe, ez merőben csak az, amit helyesnek látok.

2017. márc. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint:

A találás


5:54. § [Tulajdonszerzés találással]


(1) Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál és azt birtokba veszi, megszerzi annak tulajdonjogát, ha arra igényt tart feltéve, hogy


a) megtett mindent annak érdekében, hogy a dolgot a tulajdonos visszakaphassa; és


b) a dolog tulajdonosa vagy az átvételre jogosult más személy a találástól számított egy éven belül, élő állat esetén három hónapon belül, a dologért nem jelentkezik.


(2) Ha a dolgot többen találják meg, a találótársakat a találó jogai együttesen, egymás között egyenlő arányban illetik meg és kötelességei egyetemlegesen terhelik. Találótárs az is, aki a dolgot elsőként felfedezte és annak birtokbavételére törekedett, de végül más vette azt előbb birtokba.


5:55. § [A találó kötelezettsége]


(1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni.


(2) A jegyzőnek való átadáskor a találó nyilatkozni köteles arra nézve, hogy igényt tart-e a dolog tulajdonjogára. A találó igénybejelentéséről a jegyző igazolást ad.


Magyarul a te esetedben az élőállatra vonatkozó 3 hónap eltelt, de hibáztál abban, hogy nem tettél meg mindent a tulajdonos kilétének felderítésében, ilyenkor nem elég az, hogy körbejárod a szomszédokat(amit ugye végülis nem tettél), valamilyen hivatalos szervvel kell felvenni a kapcsolatot pl. Veszprémi Állatvédők, akik engedték volna, hogy tovább magadnál tartsd, de a honlapjukra a talált állatok között hirdették volna. Te azzal, hogy se a szomszéd-házalást, se a hivatalos szervekkel való kapcsolatfelvételt elkerülted lényegében minimálisra csökkentetted a gazda esélyeit arra, hogy megtalálja a kedvencét, ezt neked is be kell látnod. Én a helyedben visszadnám megtalálói díj fejében, ami fedezi az eddg ráfordított költségeket, ha nem fizet akkor ne add vissza.

2017. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy gondoltam, hogy munka után, délután visszaviszem a cicát, ha hajlandó az állatorvosi költségeket megtéríteni, oltások, féregtelenítés. Visszakapja.

De mire hazaértem a cica eltünt...

Végül megoldódott. Remélem jó helyen van.


Köszönöm utolsó. Sokra nem mentem a házalással. Érdeklődtem, de másik utcákon nem jártam, mindenkihez nem mehetek be.

Neten hiába lett volna fent a kép, neki nincs internetje. Esélytelen így.

Ez az út legalábbis. Igen, egy ilyen szerv lehetett volna a segítség.


Legyen szép napotok!

2017. márc. 16. 13:08
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Ellopta? Vagyis visszalopta?

Szép.. és ha nem is az övé volt, csak megtetszett neki?

Érdekes....

2017. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!