Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hullámos papagáj vagy patkány?

Hullámos papagáj vagy patkány?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék venni valamilyen kis kedvencet.Eddig a patkányt és a hullámos papagájt nézegettem,de nem tudok dönteni.Ebben kérnék segítséget :)

Amiért tetszik:

-patkány:-okos,barátságos,hálás,szereti a gazdáját mint egy kiskutya,lehet simogatni,tanítani

-papagáj:vicces,aranyos,lehet simogatni,tanítható,szép színes,lehet hogy tud beszélni,pici,


Amiért nem tudok dönteni:

-patkány:Azt mondják eléggé beteges(daganatok...:/),ha eltávolítják,ha nem,előbb utóbb nőni fog még egy

-papagáj:kicsit zajos


Mind2 nagyon tetszik.Egyiket sem kell oltatni,olcsó az állat is meg a kajája is.A lakhely sem vészes.

Viszonylag sokáig eléldegélhetnek.


Van egy kutyám is,de ő kinti.Pici és barátságos,imád játszani,nem harap...

Szinte egész nap a szobámban vagyok,és ott tartanám,szóval elég sokat lennék vele.Ki is engedném,ha már kézhez szokott,és játszhatni meg azt csinálna amit akarna(persze felügyelet mellett)


Ha van valakinek tapasztalata és leírná,azt nagyon megköszönném.

Valamilyen más állat javaslat ?

(simogatható,okos,barátságos,játékos)


A patkány mennyire gyakran betegszik meg ?Kb.mennyi az orvosi költsége ?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 21. 15:42
 1/10 anonim válasza:

Nekem is papgájom van,hidd el nem bánnád meg:))

Igaz nekem nem hullámos,hanem nimfapapagáj :)

2017. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nimfa ? :D az a szürke sárga tollal a fején,kis piros pöttyel az arcán(mint pikachu-nak) ?

Tudsz róla mondani valamit ?Nem tűnik nagynak,inkább mókásnak :D

Árba tenyésztőnél kb.mennyi ?

2017. márc. 21. 15:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Patkányokat tartok 4-5 éve :)


Ez idő alatt egyszer fordultunk orvoshoz mert nem akart kijönni a taknyosságból és nagyon legyengült, ha jól emlékszem 5-10 ezer között "megúsztam" gyógyszerekkel, de ez nem most volt. Azóta szerencsére nem kellett menni.


A mostani két lányomnak szerencsére semmi baja, egészségesen öregedtek meg, nyugodtak és sokat alszanak.


Nem volt még madaram de a patikat nagyon tudom ajánlani :)

Az enyéim pl nem betegszenek le gyakran viszont évente egyszer valamelyik átesik egy ilyen tüszis-náthás időszakon (rossz szigetelés a házban, jár a huzat sajnos akaratlanul is). Ezt ki szoktuk otthon küszöbölni, ha nem múlik el hamar akkor doki. De ez a náthás dolog sem kötelező jellegű!


De mindenképp érdemes kontrollra járni velük, bármi van, mi olyan bolond helyen lakunk hogy nehezen tudjuk levinni őket anélkül, hogy ne kapnának szívrohamot (metró,busz). De legyél kontakban állatorvossal, bármi baj van, legyen ott a telefonszáma a dokinak legalább! Nem minden állatorvos foglalkozik velük, olyat kell keresni akinek van tapasztalata kisállatokkal ("egzotikus" kedvencekkel) és nem csak kutyás-cicás.

2017. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Patkánynál változó, van olyan patkányom aki 2.5 éves és töketlenítés most járt először orvoshoz mert ugye már látszik kicsit a kora, kapott vitamint de semmi, más patkányom pár havonta járt dokihoz. Az ár doki függő is, Budapesten drágább, van aki azért is pénzt kár ha ránéz, az én dokim vidéki, ő elkéri a gyógyszer árát és kb ennyi.

Viszont elég költséges állat, nagy ketrec kell neki, ez használtan ha mákod van is 10-15.000, kell bele ugye függőágy, bújó, emelet, vécé, alom (legolcsóbb a polár(mosható)+pellet a vécébe), etetőtál, itató, ház, a mosható cuccokból egy váltásnyi illetve rágósabb patkánynál pár havonta egy csere szóval a kezdő "szett" simán felcsaphat 30-40.000 forintig, plusz kajának nekem 4-en benyomnak heti egy csomag 700g-os beaphart ami kb 1200Ft csomagonként (ne jó a legolcsóbb gagyi magkeverék)

Maga az állat olcsó, semmi más nem az :D

2017. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy macskával jársz legjobban. Mindkettőre nézve TOP ragadozó egy macska. És elmondhatod, hogy mini csúcsragadozód van otthon nem préda állatod.
2017. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Akkor már egy tibeti masztiffot, az a macskát is megreggelizi. :D Amúgy nem sok állat eszik papagájt.
2017. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azon azért gondolkozz el, hogy mind a patkány, mind a papagáj társaslény, így nem tarthatóak egyedül :) De ha ez segít esetleg, akkor a papagájt nem jó ha simogatod, úgyanis szinte az egész teste erogénzóna (nem tudom szebben fogalmazni), nem feltétlen tanulnak meg beszélni (van 2 hillámosom, idén már 4 éve vannak nálam és egy szót sem szólnak), a hangjuk nem zavaró, inkább csak kis csicsergésre hasonlít, viszont amég világos van addig megállásnélkül magyaráznak.

Az etetésnél meg mind két fajnál figyelni kell, hogy ne a bolti magkeveréket vedd meg nekik. Papagájnak a benne lévő magok nagyrésze (szotyi, kukorica, tökmag) nem tesz jót, májelégtelenséget okoz, még a patkányok válogatnak így nekik a a pelletált táp a jobb választás. :)

betegségeket pedig a papagájok ugyanúgy elkaphatnak. Az orvosi költség azért drága mindkét állatesetében, mert nem minden orvos foglalkozik egzotikus állatokkal

2017. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele hogy társas lények :)

De először csak egyel kezdeném,mert nem volt még se papagájom,se patkányom,csak egy agresszív hörcsögöm XD

Elkövettem azt a hibát,hogy állatkereskedésből vettem őt,és elég idegbajos volt szegény.Egyszer még meg is harapott,mikor kaját adtam neki.


Szóval,először csak egyedül tartanám,majd később vennék egy barátot is neki(megegyező neműt).

2017. márc. 22. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Párban vedd, általában ketten gyorsabban felbátorodnak, patkánynál egyébként nem fog lassabban kézhez szokni ha ketten vannak de ha az egyik esetleg félénkebb, "lemarad", a másikat inkább meri követni plusz új helyen tök egyedül elég stresszes lesz neki az összeszoktatást nem is említve.
2017. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Párban vedd őket mindenképpen!

Ha nem akarsz kereskedésből, akkor jó ha tudod hogy Magyarországon nincs patkánytenyésztő.

2017. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!