Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni, szerintetek?

Nem tudok dönteni, szerintetek?

Figyelt kérdés
Új állat beszerzésén gondolkodom. De nem tudom mi lenne a legjobb. Most az axolotl és a rágcsálók között vacilálok. Eddig volt már macskám, nyulam, tengeri malacom, egerem (több fajta) hörcsögöm és halam. Mindent biztosítani tudnék viszont nem tudom melyik lenne számomra a legjobb...a macskákat nem kedvelem, volt egy kölyökmacskánk viszont sok gondot okozott így gyorsan túl adtunk rajta. A nyuszival szintúgy sok baj volt és nem is tudtam vele rendesen foglalkozni. Egyetlen a kutyám akivel jól elvagyunk, ő sem probléma mentes, de őt soha nem adnám el. Mos egy olyan állatot keresek akivel semennyit vagy viszonylag keveset kell foglalkozni. Írjatok rágcsálókat, hüllőket vagy vizi állatokat amik nem igényelnek 100x50cm alapterületnél többet. Nincsennek extra igényeik, nem betegesek mint a nyulak, és nincs velük sok gond. Esetleg hogy szerintetek mongol futóegér vagy axolotl lenne-e jobb? Kicsit kusza lett szerintem, remélem értitek. Köszi :)
2017. márc. 22. 23:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Bocsánat ha indiszkrét vagyok de ha semennyit nem szeretnél vele foglalkozni akkor minek akarsz állatot?


Úgy hallottam az axolotl tartása nagy figyelmet és költséget igénylő, így neked biztosan nem ajánlom az adott kritériumok alapján.

2017. márc. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

"Mos egy olyan állatot keresek akivel semennyit vagy viszonylag keveset kell foglalkozni."


Ez alapján én valamilyen plüssállatot ajánlanék.

2017. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél tamagotchit. Minek neked állat, mutogatni akarod, vagy elmondani magadról, hogy menő vagyok, mert axolotlom van? Ha egy macskát vagy nyulat se bírtok ki, minek állat? Nem elég a kutya, akit talán még szeretsz is? Nem divatkiegészítők az állatok, hanem érző lények.
2017. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a tisztántartáson/vízcserén, etetésen kívül nem igényel több foglalkozást. Az axolotlok nem túl igényesek, és csak az alap felszerelés drága, maga az állat az etetés és a tisztántartás sem drága. Kézhez lehet szoktatni de nem igényel minden napi foglalkozást mint egy nyúl/kutya vagy macska.
2017. márc. 22. 23:20
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem nem divatból kell, egyik állatom sem divatból volt, hanem mert szeretem az állatokat viszont ha látom hogy nem érzi jól magát nálam és nekem is csak nyűg akkor miért kínozzam? A tengeri malim és az egereim/hörcsögeim nálam pusztultak el, az az nem adtam tovább őket, csak a macskát és a nyuszit. Nem értem mit kell így szemütkedni.
2017. márc. 22. 23:23
 6/25 A kérdező kommentje:
De nem értem mit vagytok úgy oda meg vissza, a halakkal sem kell foglalkozni csak úgymond "életben kell tartani őket" és csodálni. A rágcsálók sem igényelnek sok foglalkozást. Úgy olvastam hogy max napi 1 óra "foglalkozás" simogatás hogy ne vaduljonak el tökéletesen elég nekik. Akkor mit vagyok itt földbe tiporva?
2017. márc. 22. 23:27
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is sok állatom volt/van. Én azért kezdtem kígyóval (király pitonnal), mert mindenki azt mondta, hogy egyszerű tartani és olcsó (és persze amúgy is érdekelt). Nem volt az. Evés problémája volt, szökött (később megtudtam, hogy félre értelmeztem sajna a terrárium méretet), s megszűnt a közelünkben lévő egeres bolt (tömni kellett, aztán evett fehér egeret is, előtte azt nem), így 2 órát kellett utaznom csak egerekért, de az állatkereskedésben lévő egerek olyan "rosszminőségűek", hogy nem bírták ki az utat, de a kígyó miután megszokta az élőt, halottat nem kért.

Aztán tenyészteni is próbáltam az egerket, de kegyetlenűl lemészárolták egymást, valamint betegesek voltak hiszen állatkereskedésből származtak (ekkor nem tudtam még, hogy ott mind ilyen). A "szakszerű" tenyésztéshez komoly felszereléseket vettem, s komoly összegektől szabadúltam meg.

Szóval fontos tudnod, nincs olyan állat ami nem fog neked semmilyen problémát okozni, mindennél ott van ez a lehetőség, szóval ha ez baj, akkor bele se vágj.


Én közben sokat fejlődtem a terrarisztikában egyébként. De tapasztalataim szerint pont a macskák a legigénytelenebbek, igazából veszel kettőt, ivartalanítod Őket (a nőstényeket is, mindenképpen kell), elhelyezel 3 almot (kicsit drágábban van olyan ami magátol kikaparja a szart/elhasználódott almot és becsomagolja kidobáshoz, hosszú távon megéri az árát) minőségi száraz tápot veszel (vagy barfozol, esetleg ha van rá igényed csatlakozol internetes flamewarokba, de pl. Acana-tól már biztos nem döglenek meg), s ha a lakásban tartod Őket (igazából ott KELL Őket) akkor csak macskanátha ellen kell beoltatnod a jószágokat.


Ha nem úgy neveled Őket, akkor ellesznek egymással és nem nagyon igénylik majd a simit, de ez a te döntésed, a macska nagyon is képes kötődni a szereotípiákkal ellentétben (bár, ha axolottot akartál akkor szerintem ez nem szempont).

Igazából tényleg semmit nem kell velük, 6 havonta megfűrdeted, 1 havonta kikeféled a szőrét és fél/ egy évente elviszed dokihoz.

Egy kutyát pl. min 3x meg kell sétáltatni, szóval ilyen igények mellett kutyát semmiképpen ne vegyél.

A macska ellen egyedűl az szólhat, hogy 15 évre szól, de ha betudsz szervezni havert (vagy fizetsu valakinek) napi 1 óra látogatásra, akkor akár hetekig is magukra hagyhatod Őket.

2017. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem utolsó sorban magához az állathoz 5 ezerét (vagy akár ingyért) hozzájuthatsz menhelyről és még az igényeidhez leginkább passzoló állatokat is kiválasztják.


A kezdeti felszerelések meg esetleges egézségügyi intézkedések relative sok pénzből jönnek ki (ez mindenhol így van, hüllőt pl annak ellenére hogy maguk az állatok 10-20 ezertől kaphatóak terrarisztika börzéken, negyedmilliós tőke alatt ne akarj, s ez az abszolút minimum), de utána az egyik legolcsóbb állat. 2 macska esetén, ha mindenből a legjobbat veszed is, almot és kaját, akkor is kijössz havi 20 rugóból.

2017. márc. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a macskákat és 2 macskának + 1 nagytestű kutyának már túl kicsi a lakás.
2017. márc. 23. 06:33
 10/25 A kérdező kommentje:

Akkor hogy egyszerűbb legyen mit ajánlatok?

-axolotl

-mongol futóegér

-hörcsög

-patkány

-fehér egér

Mindent biztosítani tudok mert elég hosszú projekt lesz. Nem egyből veszek meg mindent hanem jó hónapokra/évekre elnyúlva szép lassan, közben össze is építem és megfigyelem hogy 100% megfelelő legyen a jövőbeli lakónak.

A nyúl és a macska ilyen gyorsan jött gyorsan ment kategória. Macskánk mindig is volt, de soha sem szerettem őket, a nyusziknak jól utána néztem de akkor még nem hittem hogy ennyire problémáaak és lehetetlen leszoktatni őket a szanaszét xarásról és rágásról. Egyébként kutyám van. Köszöni jól van, foglalkozok vele rendesen és a problémáival is.

2017. márc. 23. 06:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!