Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik lófajtát ajánlanátok...

Melyik lófajtát ajánlanátok díjugratáshoz?

Figyelt kérdés
Melyik lófajta felel meg díjugratásra, melyek ugrató lovak? Köszönöm előre is!
2010. máj. 11. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia.legtöbbször a melegvérűek. magyar sportló,holland sportló,meg szinte mindenhol van "országnév"sportló. Szóval a sportlovak.A kisbéri istud ugrani,a magyar félvér,az angol telivér főleg.Azt olvastam a morgen is jól ugrik.
2010. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát egyrészt mert nagyon szép eredményeik vannak más rész mert helyben vannak és hát erősítsük a magyar lóállományt elsősorban ezekre a fajtákra hívnám fel a figyelmedet:


ha a díjlovaglás érdekel akkor figyelmedbe ajánlom ezt a fajtát a "magyar melegvérűt": [link]


illetve a shagya arabot egy szintén magyar tenyésztésű fajtát: [link]


vagy a szintén magyar tenyésztésű gidrán lovat: [link]


illetve a furioso-north star avagy mezőhegyesi félvér nevű fajtát: [link]

2010. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

bocs javítok: ha a díjugratás érdekel( véletlen díjlovaglást írtam)


illetve a gidránhoz tartozó link nem jó helyette:

[link]

2010. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Holland és német sport csodalovak, illetve magyar sportló, gidrán, furioso.
2010. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

magyar sportló, furioso...és a hannoveri is :D

de nagyon jó még a shagya arab...

francia hátasló, angol telivér, holsteini, holland melegvérű..

:) miért, lovat veszel? :D

2010. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hello! Köszi a válaszokat! Bocs, hogy csak most írok, de készülnöm kellett a suliba ezerrel.... igen, tervezem, olyan 1 év múlva, de már elkezdek érdeklődni :)
2010. máj. 13. 20:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem a furioso tetszik a legjobban, nagyon szép ló! :):D és kb mennyibe kerül egy ilyen gyönyörű furioso?
2010. máj. 13. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:
az arab telivért ajánlanám, 1 arab kancám, 1 csődöröm és 2 arab heréltem van, mindannyian remek ugrólovak. A vágótól mentettem meg őket, olcsók voltak, de remekül ugranak, nem egy helyről vannak, nem rokonok szóval. Nagyon tehetségesek, szerintem jó választás lenne, de persze pénztárca kérdése ez is. Gidrán. magyar sportló, holland, hannoveri (ez az egyik legjobb) svéd félvér (lásd Frederiket, Airvent)
2010. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Attól függ milyen szinten akarod művelni. Egy jó ugróló ára, melynek startszáma van 700 ezertől a csillagos égig terjed. Szóval nem kis pénzekről van szó, főleg a versenyek világában. Ha csak kisebb versenyeken indulnál akkor is érdemesebb papíros lovat venni(kb 400 ezertől). Ha pedig hobbyzni akarsz akkor egy félvér is megteszi (200-300 ezertől).

Ez csak a ló, ha már verseny akkor jó minőségű felszerelés kell mind neked, mind a lónak, plusz még ott a tartási költség (+ kovács, orvos), szállítás és a nevezési díjak.

2010. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem is a furioso tetszik a legjobban.

a gazdasági helyzet miatt most elég olcsón elég jó lovakat ki lehet fogni akár 200ezerért is találhatsz tiszta vérű furiósót ami jól ugrik. de hát körül kell nézni.

2010. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!