Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz hogy állatgondoz...

Nentokmindegy? kérdése:

Mi kell ahhoz hogy állatgondozó lehessek? (állatkertben) És mennyi kb. az ottani fizetés?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat. Pár hónap múlva már gimis leszek...és nem tudom h mi legyek. Nagyon szerettem volna zongora/ének tanár lenni, mert zongizok, fuvolazok, gitározok, és éneklek is. De konziba nem tudok menni mert már késő. És gondolkoztam azon, hogy mi lenne ha állatgondozó lennék. Kiskorom óta nagyon szeretek állatok között lenni, és gondozni őket. Szóval, mi kell ahhoz hogy ez lehessek? És mennyi lenne a fizetésem ha ezt csinálnám? Ja és aki állatgondozó az mindenképpen irjon légyszi :) előre is köszi!
2017. ápr. 8. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A fizetés az minimálbér, vagy annak környékén. Külön végzettség nem tudom, hogy szükséges-e hozzá.
2017. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én érettségi után elvégeztem egy két éves OKJ-t, aminek a hivatalos megnevezése állattenyésztő és állategészségügyi technikus. A két év alatt rengetegszer voltunk gyakorlaton az állatkertben, igazából nekem annyi volt a gondom, hogy pont egy rosszindulatú gondozónőt fogtam ki, aki végig bunkó volt velem, de ezen kívül nagyon élveztem. :) Mindenfélét csináltunk, mi készítettük elő a kajákat, vágtuk fel a gyümölcsöket/zöldségeket, etetés után elmostuk az edényeket, a tigrisek helyén összeszedtük a leveleket, ürüléket, majomketreceket takarítottunk, felmosás, pókhálózás, a látogatói terek rendben tartása, szóval tényleg minden volt. Ez egy kisebb állatkert, mégis nagyon sokat kellett gyalogolnunk egy nap, amit én mondjuk nem bántam, de nem árt ezt is figyelembe venni. Szerintem valamilyen szintű monotonitás tűrés kell, mert majdnem minden nap ugyanazt csinálod, viszont ha tényleg nagyon szereted az állatokat, akkor ezzel abszolút nem lesz gond. :) Sajnos azt nem tudom, hogy feltétel-e valamilyen állatos végzettség, de gyanítom, hogy igen. :( Ebbe az állatkertbe például kifejezetten az én végzettségemmel rendelkező gondozókat kerestek még tavaly. Ha még csak most mész gimibe, akkor rengeteg időd van még eldönteni, de ha majd érettségi után lesz még hozzá kedved, én ajánlom ezt a tanfolyamot, mert én rengeteget tanultam és sok élménnyel lettem gazdagabb. :3 Remélem tudtam segíteni valamennyit.
2017. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a fizetést azt kihagytam. Ahol én voltam, ott egy gondozó kb. 110-130ezret kapott havonta, de szerintem ők néha többet dolgoztak 8 óránál.
2017. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset fizetnek, és annyira nem jó móka, mint amennyire annak tűnik. :(
2017. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!