Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hol vannak az állatvédők?...

Hol vannak az állatvédők? Győrben rituális vágóhíd nyílik.

Figyelt kérdés
Ami azt jelenti,hogy elvágják szerencsétlen állatok torkát és percekig szenvednek,míg kivéreznek!!!
2010. máj. 13. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Forrás? Mert kizárt, hogy ilyet a hatóság enged, vannak előírások.
2010. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
rituális? inkább kóser vágóhídnak tűnik..ha kóser vágóhídról beszélsz, akkor nyugodj meg, nem szenvednek az állatok
2010. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

11.08:

Rituálisról írnak.Ami ugye lehet többféle.

Az arabok pl elkábítják az állatot elötte,a kóser vágás viszont állatkínzás

MN: Hogyan történik a rituális vágás?

RGY: Alapvető szabály, hogy az állatnak a tudatánál kell lennie, az iszlámmal szemben számunkra nem jöhet szóba, hogy elkábítsák a levágás előtt. Azt is előírja a törvény, hogy kizárólag hibátlan pengéjű éles késsel lehet állatot vágni, a csorba késsel leölt marha húsa már nem kóser. A műveletnek folyamatosnak kell lennie, gyors, pontos, oda-vissza mozdulattal metszik át a nyaki ütőeret, megállni, nyiszálni nem szabad. A kés a másodperc törtrésze alatt elmetszi a légcsövet, nyelőcsövet, a bolygóidegeket, a nyaki verőeret és vénát. A sakter a vágás után kifolyatja az állat vérét, mert a vérevés is tiltott, majd a vágás után, a rekeszizomnál felnyitja az állat hasát, gondosan megvizsgálja a tüdőt és a belső szerveket, a beteges szín, a belső sérülések vagy törött végtagok azt jelentik, hogy az állat tréfli. Talán a tüdő okozza a legtöbb problémát, mivel a ridegtartáson nevelkedett marhák szinte kivétel nélkül még borjú korukban megfáznak, összenövések lesznek a tüdejükön, begennyesedik, mellhártyagyulladást kapnak. Sajnos a betegségek csak az állat felnyitása után derülnek ki, ezért lehetséges, hogy húsz-harminc levágott marha közül mindössze öt-tíz felel meg a követelményeknek.

2010. máj. 13. 11:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédők ugyanolyan civil emberek, mint te magad, semmivel több hatáskörük, jogkörük sincs, mint neked, maximum több a tapasztalatuk. Az állatvédők általában tömve vannak kutyákkal, őket kell ellátniuk, így még kevesebb az idejük a hivatalokba járkálásokhoz.

Ismeretlen tettes ellen feljelentést kell tenni a rendőrségen. Ha ez hivatalos vágóhíd, rájuk lehet uszítani az ÁNTSZ-t (a higiéniás körülményeknek tuti nem felelnek meg), az APEH-ot, a munkaügyet és a hatósági állatorvost is.

Ha elhagyott épületben kínozzák az állatokat, a rendőrség mellett a jegyzőhöz kell még fordulni.

Ha valóban segíteni akarsz, dolgozz magad, ne várd, hogy mások oldják meg a helyzetet. Magyarországon nincs állatrendőrség!

2010. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy van engedély rá,méghozzá EU-s!

Egyébként tudd,miről van szó:

[link] 5622eadeee246184


Csak úgy vélem,ha kendermagoség tiltakozhatnak,akkor az állatvédőknek se ártana....

2010. máj. 13. 19:18
 6/14 A kérdező kommentje:

11.08:jártam vágóhídon,nem is egyen.

Úgyhogy nem kell a rizsa.

2010. máj. 13. 19:24
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy engedélyezni fogják a működését akkor is,ha állatkínzás történik,mert nem mernek belemenni abba,hogy a vallási közösség pert indítson ellenük,mert nem engedik a szabad vallásgyakorlást.

Főleg hogy zsidókról van szó,azok irányítanak mindent,és nekik mindent szabad.

2010. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

17:06-os vagyok.

Mi az, hogy >>>nem ártana<<<< ???

Szerintem el sem olvastad, amit írtam. És ugyan mi értelme lenne a tiltakozásnak? Mert szerinted be fogják zárni? A magyarországi állatvédelmi törvény adta lehetőségek mellett biztos nem. Semmi joggyakorlat, semmi precedens nincs. 100e Ft a hatósági állatorvosnak zsebbe, és kész, még ügy sincs.

Rengeteg esetet, történetet fel tudnék sorolni, ahol a rendőrség nem tett semmit, ahol a hatósági állatorvos egy egyértelműen éhező, beteg kutyára "egészséges, a körülmények megfelelőek" szakvéleményt adott, ahol menhelynek menhelyről kellett mentenie, stb.

Ha lenne fogalmad az állatvédelemről, nem így beszélnél.

Könnyű a székben csücsülni és az állatvédőkért kiabálni.

Inkább te is tegyél azért, hogy kevesebb szenvedő állat legyen az országban. Segíts be egy menhelynek kajával, adománygyűjtéssel, sétáltatással. Ha van kocsid, vállalhatsz fuvarokat. Lehetsz ideiglenes befogadó. Terjesztheted a felelős állattartást, felhívhatod a kutyás ismerőseid figyelmét az ivartalanítás, a chip, a biléta fontosságára. Segíthetsz programokon, rendezvényeken.

Ha állatkínzást tapasztalsz, jelentsd (rendőrség, jegyző, hatósági állatorvos), hogy gyűljenek az esetek, és végre valahára megmozduljanak a hivatalok.

2010. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
a kóser vágás során az állat nem szenved (csak minimálisat), mivel a vágás gyors vérzést okoz, ráadásul úgy helyezik el őket a vágáshoz, hogy minél hamarabb eszméletüket veszítsék ....és még mielőtt megkapnám, hogy nem: állatvédőnek tartom magam, és sajnálok minden állatot, ami a terítékemre kerül, de a mindenevők vagyunk mi emberek, nem vegetáriánusok....
2010. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Meséld már el nekem kérlek,hogy lehet úgy beállítani egy állatot vágásnál,hogy eszméleténél legyen de ne is szenvedjen közben?

Állattenyésztő vagyok,tanultam háziállatok tájanatómiáját,bonctant stb.meg fogom érteni.

A vágásnál egyébként a stressz is rossz az állatnak(előírás szerint minél kevesebb fájdalmat és stresszt(!!!)kell okozni vágásnál).

Jártam vágóhídakon és azt mondom,kábítás nélkül állatkínzás,amit csinálnak(a teljes kivérzés meddig is tart kóser vágásnál?).

2010. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!