Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért utálja a majmokat?

Figyelt kérdés

Én nagyon nagy állatbarát vagyok és nehezen bírom elviselni, ha kínozzák az állatokat. Sajnos láttam több olyan videót is, ahol majmokat kínoznak (sokszor elég brutális kegyetlenséggel). Azt figyeltem meg, hogy a kommentelők majdnem 90%-a hihetetlenül utálja a majmokat és élvezettel nézik, ha kínozzák őket. Szinte kivétel nélkül majdnem minden ilyen jellegű videónál ezzel a jelenséggel találkoztam. Kérdés, hogy miért van ez?

Itt a példa (CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK): https://www.youtube.com/watch?v=_RY_kid0Onw&list=PLm4ppybyjL..


2017. ápr. 17. 02:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Kösz, de inkább nem nézem meg. Nem találkoztam még olyan emberekkel akik utálnák a majmokat, konkrétan a majmokat. Olyannal, olyanokkal viszont szép számmal akik a kutyákat. Na most ebből kiindulva elképzelhetőnek tartom, hogy ugyanaz az ember csoport utálja a majmokat, akik utálják a kutyákat is, tehát tulajdonképpen az ilyeneknek tökre mindegy, csak szőrös legyen és állatból legyen.
2017. ápr. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* Nálam már a Pavlovi kísérletekről szóló dok film is kicsapta a biztosítékot, az meg pláne ki, amit az észak koreaiak művelnek a kutyákkal.
2017. ápr. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor itt van egy másik példa:

[link]


Állítólag sokan azért utálják a majmokat, mert "csúnyák, idegesítőek, dühítő a viselkedésük, ostobák, gusztustalanok, emberszerű gnómok, mutánsok" és még sorolhatnám. Valószínűleg ez egyfajta "felsőbbrendűségi érzet" és az ebből eredő belső gyűlölet.

Sokan viszont azért utálják őket, mert bemerészkednek az ember életterébe, kárt tesznek az ember tulajdonában vagy eltulajdonítják azt. Az ember viszont szereti magát felsőbbrendűnek, egyeduralkodónak hinni és nem akarja elfogadni, hogy "versenytársa" is legyen. Én erre tudok gondolni.

2017. ápr. 17. 03:47
 4/8 anonim ***** válasza:
A krokodilok is bemerészkednek az emberek életterébe, még is veszik a fáradságot sokan és ki hívják a "Crocodil fiúkat", hogy fogják már be a jószágot, nem szadízzák őket, nem gyűlölködnek. Aki egy olyan típusú ember az megteszi, legyen az bármilyen állatból. Nézd meg Tyke történetét (elefánt, cirkuszi).
2017. ápr. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 4

Igen, de a krokodilokban az ember nem lát "vetélytársat".

Sok videót láttam szenvedő majmokról (elsősorban azért, mert érdekelt az emberek hozzáállása) és az eredmény egyszerűen megdöbbentő. Még azok sem szimpatizálnak a szerencsétlen jószágokkal, akik állítólag "kedvelik az állatokat". 10-ből 7 ember a "majmok halálos ellensége". Viszont ha más állatok szenvedéséről volt szó, 10-ből 8-an az állatok pártját fogta.

Ebből nekem az jött le, amit már fent is említettem. Az ember szereti magát tökéletes egyeduralkodónak hinni, azonban a majmok emberszerű megjelenése olyan ősi belső ösztönöket mozgat meg az emberben, hogy a majmokat "riválisnak" tekintse és ezért ösztönösen gyűlölje azokat. Gondolok én itt arra, amikor az ősemberek világa volt. Az ember akkor még félig állat módjára élt és az ösztönök vezérelték. Attól függetlenül hogy az ember képes volt "civilizálódni" az ösztönök még ugyanúgy megmaradhattak benne. Csupán valaki képes elfolytani ezeket, valaki nem.

2017. ápr. 17. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem a kedvenc állataim,talán pont azért,mert sokan nagyon hasonlítanak az emberhez.De nem utálom őket és van amelyik nagyon aranyos.Egy regénybe olvastam,h egy állatkert beszerezte az első majmát és a látogatók csalódottak voltak,mert ott volt egy lény ami nagyon hasonlított hozzájuk,de messze nem tudott annyi mindent mint ők,ezért butának tartották.Vagy valahogy így volt.Szerintem az első ok az lehet,h mivel emberszabásúak nem tudnak rájuk állatként gondolni.Aztán mikor kiderül,hogy nem olyan értelmesek mint várták lenézik őket.
2017. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 6

Ez az! Ez a jó meglátás! Az a baj, hogy valahol bennem is van mélyen megbújva egy ösztönös ellenszenv a majmok iránt, de ugyanakkor ezt felülbírálja az állatok iránt érzett szeretetem és a megvetésem azok irányában, akik ezt a bennük rejlő ellenszenvet ki is nyilatkoztatják. Mert akkor ezek szerint minden emberben megvan ez az ösztönös ellenszenv (az állatias, bestiális ösztönök), de valaki képes felülbírálni ezt, valaki viszont aláveti magát. És ezen a ponton dől el az hogy ki az aki képes igazi emberi lényként viselkedni és ki az, aki nem. Az ember a hatalmát és a képességeit nem a rossz dolgoknak kéne szentelnie. Mert ez volna az a dolog, ami megkülönböztetné őt az állattól.

2017. ápr. 17. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Én nem ellenszenvet érzek egyszerűen csak nincsenek rám olyan hatással mint pl egy cica.Talán nem tudom magamban hova tenni őket,de esélyes,h ha közelebbről megismernék egyet nagyon megtudnám szeretni.Meg vannak akik alapból nagyon szeretik a majmokat.Akik meg bántják meg lenézik őket azok valószínűleg egy kutyára is kiakadnának és butának tartanák,ha nem hozná vissza a botot vagy valamit nem csinálna meg.Úgy látszik,h valamilyen formába mindenkire hatással van a majmok emberszerűsége,csak sajnos ezek szerint a többségre rossz hatással van.
2017. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!