Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nemrég kaptam egy 8 hetes...

Nemrég kaptam egy 8 hetes törpenyulat. Mennyi idős korától lehet beoltani a két halálos betegsége ellen? Mennyi időre lehet kiengedni a ketrecéből?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori ez a szúnyog által terjesztett betegség a nyulaknál? Mennyire kényesek a nyulak egyéb betegségekre vonatkozóan?

2017. ápr. 19. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet már oltatni. Nem tudom, mennyire gyakori, de mindenképp oltasd be.:)



"A védettség időtartama attól függ, mivel oltották!

Vannak a monovalens (egy betegség ellen) és bivalens (mindkét betegség ellen) védő oltóanyagok.

Monovalens vakcinák:

A myxovac vakcina: csak mixomatózis ellen, és 1 évig véd.

Leporiphillyn: RhD betegség ellen véd 1 évig

Bivalens vakcinák:

A Pestorin Mormix fél évig véd mixo, 1 évig RhD ellen. Ezért is ismételtetjük félévente!

A Nobivac mixo RhD mindkét betegség ellen 1 évig véd.

A két oltást nem javasolt keverni!!!

Ha a nyúl oltási programját az egyikkel kezdtük el, élete végéig azzal javasolt oltatni.

2016. év végétől hazánkban is felbukkant, és szedi áldozatait az RHD1-ből mutálódott RHD2 vírusa.

Az ellene védő vakcinát, az Eravacot februártól kezdték el csoportos oltásként a nyusziknak adni.

A neten itt találtok infót az Eravac oltóanyagról, az oldás félévig ad védettséget.

[link]


A torpenyul.hu-rol másoltam.


Tehát nem 2,hanem 3 betegség ellen javasolt már oltatni. Amúgy a pestorint, vagy a nobivacot szokták adni, plusz ez az új, eravac is erősen javasolt.


Betegségek -hát ez nagyon lutri, ha jó helyről származik, helyesen eteted, akkor kevesebb az esély rá. Frontokra érzékenyek lehetnek. Alapszabály, hogy ha látod, hogy nem úgy viselkedik, mint szokott, nem eszik, akkor minél hamarabb orvoshoz kell vinni. Napokat nem lehet várni vele, mert elpusztul-zsákmányállat, rejtegeti a bajt, ha már látszik rajta, akkor komoly gond van.


Kiengedni több órát kell naponta, kezdetben érdemes lehet többször kevesebbet, a szobatisztaság miatt.

2017. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!