Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mikor kell elaltatni egy...

Mikor kell elaltatni egy beteg állatot?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves tengerimalackàm.. Lebénult két hónapja, nagy valószínűséggel agyvérzést kapott. A doki nem tudott mit tenni, én azóta etetem, fecskendőből itatom, masszírozgatom, tisztítom..nem láttam rajta, hogy szenvedne. Az utóbbi pàr napban viszont hatalmas fájdalommal jár neki ha a làbaihoz érek, arról nem is beszèlve, ha megmozdítom őket. Feleannyit se iszik, eszik, mint eddig..Drágàm az oldalàn fekszik màr 2. napja. Hol megy a hasa, hol nem, de az előbbi a gyakoribb..

A hasàn a folyamatos fekvéstől szinte teljesen kihullott a szőr..

Az tart vissza, hogy még mindig bújik, nyalogatja a kezem, elégedett kis hangokat hallatt mikor bèkèben simogatom.. Olyankor összefacsarodik a szívem, és teljesen elbizonytalanodok, hogy a helyes dolgot kèszülök-e tenni.

Az ölemből letève viszont látom, hogy már nem érzi itt jól magát..


Megszakad a szívem és nem tudom, mi lenne a helyes döntés..

Semmikèppen sem akarom önzőségből életben tartani, de feleslegesen elvenni az èletét sem, soha nem bírkózna meg vele a lelkiismeretem..



2017. ápr. 19. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szegenykem.. tudom, nehez.. biztosan szeret teged a leiras alapjan. Neki ez mar nem elet, hogy fekszik, nem tud ugy szaladgalni mint regen. Lehet hogy ez az eletmod amugyis elvinne rovid idon belul. Nagyon szereted ot, de a legjobb amit tehetsz erte ha elengeded. Egy benult kis tengeri malac, aki 5 csodalatos evet toltott veled, de itt az ido hogy elengedd. Simogasd, szeretgesd. Kerd ki a csaladod velemenyet, orvossal is beszeld meg. Szerintem a legjobb dontes lenne ha elaltatnad. Tudom hogy rendkivul nehez. Sok kitartast kivanok! Hozd meg a legjobb dontest!
2017. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretheted,ha ennyire gondozod és mindent megteszel érte.:) De tedd fel magadnak azt a kérdést:Teljes életet él?Még boldog vagy inkább szenved?

Nehéz elengedni egy állatot,de mindig az ő érdekeit tartsd szem előtt.

2017. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobbat már csak azzal teszed, ha segítesz rajta, és elengeded. Valószínűleg nem sok van neki már hátra, és inkább békésen menjen el, minthogy még napokat- heteket szenvedjen így. Tudom, hogy nehéz, és becsülendő, hogy így szíveden viseled a sorsát, bárcsak minden állatnak ilyen felelősségtudatos gazdája lenne, mint te.
2017. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez mindig nagyon nehéz döntés.

Véleményem szerint akkor kell "elaltatni", ha folyamatos fájdalmakkal küzd és/vagy nem tudja a maga módján élvezni az életét, és ez az állapot nem fog javulni már.

Helyetted nem dönthet sajnos senki, ezért nem tudom azt mondani, hogy tedd vagy ne tedd. Az állatorvos (akár többét is) véleményét kikérheted ez ügyben esetleg.

2017. ápr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a gyors vàlaszokat! Sokat segítettetek..

Nagyon nehéz ez, borzasztóan fàj, de most megnyugodott kicsit a lelkiismeretem.. Azt teszem, ami neki a legjobb. Ha van tengerimalacoknak mennyország, ő biztos oda kerül.

2017. ápr. 19. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom a malackádat, az enyémet is el kellett altatni. Egy idő után nem akart enni, semmit se tudtam beadni neki, csak feküdt egész nap alig tudott lábra állni. Volt amikor már véreset pisilt. 7 éves lett volna pár hónapon belül. Mikor vártam vele az állatorvosnál akkor is még felnézett rám és várta hogy simogassam. Nagyon rossz volt elengedni, de tudom, hogy neki így volt a legjobb, és nem szenvedett tovább.
2017. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!