Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha látjátok, h egy közepesen...

Ha látjátok, h egy közepesen forgalmas úton, az út közepén, vagy esetleg a járdán, de szabadon bóklászik, szaladgál egy állat (kutya, macska), akkor hajlandóak vagytok akár az autók elé ugrani, vagy az út közepén menni, csakhogy őket ne üssék el?

Figyelt kérdés
Mert én igen..bolond vagyok? :O
2010. máj. 14. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem. sajnálom, de csak akkor tudok további állatokat, embereket menteni, ha életben maradok.

arról nem is beszélve, hogy sokszor ilyen őrültek koznak halálos autóbaleseteket, emberek élete veszik el egy-egy állat miatt. gondolj a családra, aki elveszti miattad a szüleit, gyerekeit...mindezt egy pótolható macskáért, kutyáért.

bizonyított, h az állatnak a hiánya pótolható, az emberi személyisége nem. elpusztul a kutyád, szörnyű fájdalmat érzel, de fél év múlva már boldogan játszol az új kiskutyával. egy ember így soha nem pótolható.

2010. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem, dehogy, félreértettél.

nem az, h elüttetem magam!

csak elé állok, és megállítom, vállalva azt a kockázatot, h nem vesz észre, de persze, észrevesz, ha ott ugrálok előtte... :)

volt már, h így mentettem meg egy kutyát. pont előtte volt, kicsi volt, és az autós nem vette észre..erre én, tudva, h még messzebb van, csaknem üt el, megálltam előtte, és megállítottam.

jah, és nem egy nagyon dorgalmas ítra gondolok, ahol közlekedési baleseteket tudnék okozni

2010. máj. 14. 11:25
 3/15 A kérdező kommentje:

meg egyébként is, tudod, milyen szörnyű azt végignézni, h egy általad ismert, szeretett kutyát a szemed láttára, tőled egy méterre gázolnak el?? és az utána elmegy az árokba meghalni??

én tudom...

2010. máj. 14. 11:27
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Igen, ha olyan a szituáció elé ugranék, ha már nem tudok semmit tenni, akkor is ordítanék, mint a fába szorult féreg, de nem nézném csak úgy végig. Elüttetni nem üttetném el magam. Vigyázz magadra, nagyon bátor vagy, további jó állatmentéseket! ;)
2010. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez nem bátorság kérdése. egyszerűen önkéntelen reflex, mint ahogy az ember egy másik embertásrát menti meg..az is egyszer önkéntelen volt, amikor láttam, h egy kisfiú (ha már embereknél tartunk) játszott az utcán, focizott. elgurult a labda, ő meg szaladt utána. csak jött egy kocsi, nah, és ha én nem üvöltök rá, elüti :S
2010. máj. 14. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát hiába már hogy 6 éve ment el a szeretett kutyám , és hiába van 3 másik , soha nem fogják pótolni az a hiányt amit az én kicsen elvesztése miatt érzek !

Úgy godolom hogy egy anya, apa, testvér sem pótolható , de ugyanakkor egy szeretett kedvenc sem !

Hiszen lehet még "másik anyukád" mostoha, apukád is, születhet testvéred , de nem ugyan az ugye?? Miért lenne ez másképp egy állatnál ??


Igen volt rá példahogy egy buszt állítottam meg , mert egy kiscica próbált át "menni"(?) az úton .... nem tudom hogyan keveredett oda, mert szinte menni sem tudott, hiszen alig kb. 4 hetes lehetett !

Mikor egy kutyát elütött a szemem láttára az autó , senki nem sagített, senki nem ment oda hozzá , csak ÉN , nem törödtem hogy véres lesz a kocsim , és hogy én is, hogy elkések a munkából kiugrottam és azonnal az orvos felé vettem az irányt, sokan megálltak és néztek , pedig a magam 55 kg.-val egy németjuhász próbáltam begyönöszölni a kocsiba , de SENKI nem segített nekem!

Akkor ordítottam egyet, hogy ha már nem segítenek , akkor ne is bámészkodjanak tátott szájal , mert még belerepül a sült galamb ! .... Erről ennyit ! Igen segítek ahogyan tudok!

2010. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

és életben maradt a kutyus?

én rögtön láttam, h hiába segítenék, ez a kutya meghal, pillanatokon belül, mert már elbújt meghalni. :'(

nah, ott is bámészkodtak rendesen! de mindenki leszarta igatából..

és az volt a szép, h ott volt a buszmegállóban, ahol ugye a baleset történt, a kutya gazdája. és mi volt a véleménye?: "legalább nem lesz vele több gond"

nah, úgy leüvöltöttem a fejét, h pislogni alig mert! :@

2010. máj. 14. 11:51
 8/15 A kérdező kommentje:
és egyébként tényleg, egy állat hiányát sem tudom pótolni...még mindig nagyon hiányzik a kedvenc cicám, aki már vagy 5 éve ment el. :'( és nem tudom másik macskában őt meglátni
2010. máj. 14. 11:52
 9/15 anonim ***** válasza:
nagyon szeretem a kutyámat, ha látnám ahogy tőlem pár méterre elütné egy autó iszonyatosan zokognék és hetekig gyászolnám, megpróbálnám megkadályozni, de az életemet nem kockáztatnám valószínűleg.
2010. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Igen a kutyus életben maradt :)

Eltört a bal hátsó lába, és agyrázkódáa lett, de hál'isten nagyobb baja nem lett, nem gondolkodtam azonnal cselekedtem! Nem birtam volna aludni 1 hétig ha otthogyom!

Ivartalanítattam és gyógyulás után odaadtam egyik ismerősöméknek , akik nagyon boldogok vele :)

Mindig meglátogatom , nagyon kedves kutyus, a gazdáját kerestem , de gondoltam hogy nem érdekelte , és pénzt nem költött volna rá, így "az enyém maradt" :)

Jah igen nem vagy bolond , csak állatszerető ember :) Ahogy én is ! ;)

2010. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!