Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem alapvető hogy állatorvosho...

Nem alapvető hogy állatorvoshoz visszük a kutyát ha beteg? Nem bírom megérteni egyszerűen.

Figyelt kérdés
Egyszerűen agyf***t kapok mikor látom a kérdést hogy "beteg a kutyám már rángatózik a földön meg hány egy hete" és mi baja mit csináljon vele de állatorvoshoz pénze nincs. Azt megértem ha tapasztalatot kér hogy másoknak ilyen helyzetben mi lett a kutyájukkal mert már vitte orvoshoz de nem tudott konkrétat mondani hogy túléli e. Komolyan hogy kerül olyanhoz kutya akinek nincs pénze? Ugye kutyát venni szoktak, vagy örökbe fogadni ingyen de akkor is mikor elhozod chip és oltás már akkor rögtön jön vele. Vagy max elhozza valahonnan a kölyköt, de ezt egy ilyen anyagi helyzetű embernek elég nagy ostobaság. Meg ha egyszer nincs pénze egy állatorvosra akkor internetre meg az eszközre amit használ honnan van pénze?? Ugye az internet havi díjából meglenne vagy egy sz. gép/telefon árából. Ezt annyira nem értem. Mi sem vagyunk gazdagok, sőt.. de mikor beteg volt a kutya azonnal vittük orvoshoz és most nem fogok hencegni az árral, de egy min. havi fizetést elköltöttünk arra hogy meggyógyuljon és abban a hónapban spóroltunk. Komolyan ezt akkor hogy gondolták az emberek? Azt hiszik itt valaki tud mondani egy varázsigét? Nagyon idegesítenek ezek a kérdések és nem tudom hogy írjam e le századszorra hogy vidd orvoshoz vagy meghal vagy hagyjam a francba...meddig fog még ez menni?
2017. ápr. 23. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarországon eléggé gyerekcipőben jár a kutyatartási kultúra. Az emberek 90%-a csak riasztónak használja és úgy van vele, hogy ha megdöglik, majd lesz új...

Egyébként én is tudom magamról, hogy nem keresek annyit, hogy ha lenne egy nagyobb kiadás a kutyára, akkor nem tudnám fedezni, de pont ezért kötöttem biztosítást mindkét kutyámra, mert így apránként fizetek egy kis díjat és ha baj lesz akkor nem fogom a körmöm rágni, hogy nincs pénzem meggyógyítani.

2017. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne idegeskedj mert attól nem lesz jobb senkinek.


Sokszor az van hogy a kutya ingyen van ,a szomszédban megellik a Bodri és odaadják a családnak egy doboz sörért az egyik kicsit,mert jó lesz házat őrizni meg játszani vele. Kaja maradék ,kenyérhéjj, csont , meg ingyen van,esetleg kap Coop-os tápot néha ,éves oltás nem tétel. Aztán ha beteg lesz az eb,a gyerek,-mert általában ő ír ki kérdést- aggódik, a szülei leszarják a kutyát legyintenek rá,de a gyereknek meg nincs a zsebében 10-20 ezer amibe az orvos kerülne első körben is ,plusz kocsija sincs elvinni az ebet a dokihoz aki lehet 20 km-re rendel.Busz nem játszik mert a kutya soha életében nem utazott buszon ,lehet nem is bírja a pórázt és nem betegen fogja ezt elkezdeni.


Szóval felteszi itt a kérdést hátha van valami olcsó házi praktika ,elérhető vény nélküli szer ,vagy tanács amivel otthon boldogul. Ennyi a történet és ezért nem a kérdezőt kell ekézni.

2017. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 igazad van.. és persze az elsőnek is
2017. ápr. 23. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van teljesen, én is úgy gondolom, hogyha felelősséget vállalunk egy állatért, akkor az terjedjen ki mindenre az élete végéig.Ha nincs jól akkor orvoshoz kell vinni.

Ahogy az emberek a gyereküket is elviszik orvoshoz ha beteg, az állatot is el kell vinni.

Persze pénzbe van, de egy alap vizsgálat 4 ezer forint körül szokott lenni.Akinek ennyi pénze nincsen, annak nem kéne állatot tartani.Ha még napról napra is él az ember, legalább legyen tartaléka ilyen esetekre.

Persze ha kezelni kell a kutyát, akkor a gyógyszerek,inekcijók,cseppek stb még pluszban jönnek, ki kell fizetni.

De ez van, semmi sincsen ingyen. Ha nem tudja ellátni az állatot, akkor ne vegye magához.

De sokszor szerintem nem a pénz az oka, hanem hogy nem kezelik családtagként az állatot és talán nem is szeretik, nem kötődnek hozzá, nem érdekli őket annyira a sorsa, ha elpusztul lesz másik.

Főleg faluhelyen, fogyóeszköznek tekintik a kutyát és a macskát sajnos..

Pedig ugye felelőségteljesen tartva akár két évtizedre is szólna..De az ilyen putrikba sokszor az első életévüket sem élik meg.

2017. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert olyan költséges egy vizsgálat is, hogy hiába engedheti meg pl. átlag család azt hogy rendesen eteti, kötelező oltatja a kedvencet, foglalkozik vele, de egy ilyen kiadás megterhelő, azon kell gondolkodni: Állatorvos vagy nem eszünk fizetésig ?

Nekünk is van saját kutyánk, amikor baja volt, felhívtuk az állatorvost, közölte hogy 30ezret kért amiért megvizsgálja... Hát ledöbbentünk, és elhűlve raktuk le a telefon pedig jol keresnek a szüleim. De azért ezt nem engedhetjük meg, potty ki 30ezer+egyéb amit nem is tudunk (gyógyszer vagy valami). Inkább kapott betadint (lábán volt kis seb, de nem tudtuk miért), es rendbe jött.

Barátnőm is, ők viszik a kutyájukat, de akkor nekik össze kell húzni a költség vetést. :/

2017. ápr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!