Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megfordult a fejetekben, hogy...

Megfordult a fejetekben, hogy kb mennyi pénzbe került eddig házikedvencetek? Olyanra gondolok, hogy étel orvos stb . Én megtettem! Nagyon horror összeg jött ki . Nem tenyésztésre, kiállításra gondolok csak úgy egy házikedvencre!

Figyelt kérdés
2017. ápr. 27. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem. Mennyi jött ki?

Én a saját kaja fogyasztásomon szoktam szörnyülködni, mennyi pénz elmegy rá. :(

2017. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nem próbálom kiszámolni :D
2017. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Igen, számolgattam már, bár azóta változott, jelenleg valahol másfél, két millió között járunk, és még csak 4 éves múlt.
2017. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

#3: Mit tartasz, hogy ennyibe kerül? Hegyi oroszlánt? :O

Pont a múlthéten számolgattam. 1 cicám van, 5 éve van nálam. Eddig úgy 200-250 ezerben van.

2017. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok. Németjuhászom van. Ott vannak az állatorvosi költségek, különböző felszerelések, kennel, ház, autóba való box, hám, szájkosarak, pórázok, minőségi táp, jutalomfalatok, de a legtöbb pénzt a képzése viszi el, egy évig járt hozzánk kiképző házhoz, heti két alkalom, alkalmanként 9000 forint, jelenleg örző védőzni járunk hetente kétszer, 8000 forint (4000/alkalom). Ezeken felül van még a kutyapanzió, amikor elutazunk, ez is évente két három alkalommal.
2017. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekünk cicánk van 15 éves és kb 4,5 milliónál tartunk! Elképesztő ! De nem adnám semmi pénzért ! És csak egy sima utcagyőztes fajta , de nekünk ő a /legdrágább/ remélem még nagyon sokáig !
2017. ápr. 27. 21:02
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Nekem van két kutyám és egy cicám. A kajájuk 10-15K /hó, az élősködőmentesítés kb 6K/hó és a egyik kutya edzései, versenye 10-12K/hó és ehhez az üzemanyagköltség még további 10K/hó.

Ehhez képest az az évi 3x5K ami elmegy oltásra, elhanyagolható (szerencsére még nem volt nagyobb problémájuk).

2017. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Látom mindenkinél nagy összeg megy el a házikedvencekre. Biztos senki nem sajnálja rá! És ez így van jól!
2017. ápr. 27. 21:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Most ki fogsz röhögni de nálunk libák vannak mint családi kedvencek.Nem sokba vannak mint anyagilag de külföldi munka mellett a libákat elszállásolni etetni st hát mindene túl tesz.A rokonok meg azzal csesztetnek miért nem vágom őket le.Hát tudod mikor.. :D.Te se dobnád ki a macskád csak mert nehéz tartani.Pedig nem egy nagy valami az utcamacska ,de egy házi liba se,mégis csináljuk :).
2017. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem számoltam ki, de évi tízezer alatt lehet a macska. Féreghajtó és egy kevéske olcsó táp, néha 1-1 tojás. Nem hiszem, hogy függ tőlem az állat, bár szeret itt lenni. Rengeteget vadászik, ezért sem zavar, hogy nem kap rendes ételt tőlem (nem vállaltam felelősséget érte, magamra sincs elég pénzem, de jobb neki a táp is, mint a semmi, úgy látszik). Házat építettem neki hulladékfából, kosár is akadt, rongyok is vannak, jól elvan.


Egy igazi szobacica nyilván nagyságrendekkel többe kerülhet. Bár anyám kb. csak ettete őket plusz volt egy szállítódobozuk. Sosem voltak betegek, ahogy mi sem megyünk orvoshoz soha, mázli.


Láttam már cégeket, akiknél a célcsoport többet költ a macskájára, kutyájára, mint itt egy jó fizetés... Bármennyit lehet rájuk költeni, de egy szinten túl felesleges, mert az állatnak nem lesz tőle jobb. Minőségi étel, fekhely, szállítódoboz, ha kell, egészségileg a szükséges alapok... Ez se kevés, de még nem olyan vészes, mint egy igazán beteg, komoly műtétet igénylő állat esetében vagy extrém igényű kedvencnél (bizonyos trópusi állatoknál szerintem el lehet szállni. vagyha valaki elfoglalt és rengeteget van állathotelben s bérsétáltatásban a kedvenc).


Korábban csak egerem volt, az szinte semmibe nem került, nagyon pici és a gabona, zöldség olcsó.

A kis rágcsálókat olcsón meg lehet úszni.

2017. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!