Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Menyét a házban?

Menyét a házban?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Nagymamám házába beköltözött egy állat, ami nagy járatokat ás a falba és ételt se lehet sehol szabadon hagyni mert elviszi.

100% hogy nem egér, de nem is patkány, valami menyét, nyest vagy ilyesmi állatra gyanakszunk.

Hogyan irthatnánk ki a házból?


2017. ápr. 29. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A menyét és a nyest nem csinál járatokat. Ez patkány lesz.
2017. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott lenni menyét rendszeresen, megszoktam, hogy elzárom a dolgokat zárt edényekbe, aztán utána nem érdekel, felőlem hadd legyen. Főleg a tető alatt szoktak mászkálni. Esténként rendszeresen összetalálkoztam a menyéttel ugyanabban az időpontban, nem rendez nagyobb zörgést, mint a sündisznók. (A cipőket, papucsokat meg a rókakölykök miatt nem lehetett a teraszon hagyni, mert azzal játszanak, aztán szétmarcangolják. Sajnos azt is el kell zárni. Ez van. Ha el van zárva minden, felőlem jöhet-mehet az állatvilág.) Egyébként megmondom, mi bírta költözésre a menyétet: a MACSKA. Odaszokott a Cirmos cica, na az aztán kizavarja a kertből a menyétet - a többi macskával egyetemben -, mert nem kell neki a konkurencia a vadászterületén. Azóta a macska fekszik ott a tetőn, ahol a menyétek fészkeltek.


Persze ha nagyon zavaró, akkor be kell tömködni a járatokat, ki kell tenni mérget, meg biztos ajánlanak vmi csapdát is bármelyik gazdaboltban.


A menyét szerintem is csak "meglévő" járatokat használ. Nem mindegy, milyen ételek dézsmálódnak(?), mert a menyét húsevő, nem a kekszet fogja megrágni, mint a rágcsálók.

2017. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: a méreggel óvatosan! Ha valóban menyét, az védett!

De mint írtam, a menyét nem csinál járatokat. Az a szűk nyílásokon bepréseli magát, és a padlásra költözik. Fészket fosztogat, vadászik, nem a konyhát dézsmálja!

2017. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Patkány lesz az. Tegyetek ki csapdákat. Mérget én nem használnék.
2017. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!