Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnátok néhány tippet avval...

Tudnátok néhány tippet avval kapocslatban, hogy a hörcsögömnek (nőstény) a bűzmirigyével lehet-e a valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Mivel nem annyira szeretem megfogni mert a bűzmirigye miatt nagyon büdös lesz a kezem. Rendszeresen takarítva van, NAGYON ritka amikor kb. 2 hétig van ugyanabban a forgácsban, de akkor is forgács meg a maga a hely ahol van tiszta, és jó illatú, de a hörcsög szegény büdös ott hátul ... :( valami tipp?

#hörcsög #hörcsögbűzmirigye
2017. ápr. 29. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről még nem hallottam, hogy a hörcsögnek is vannak ilyen gondok a bűzmirigyével. Az nem normális hogy ilyen büdös, állatorvossal meg kéne nézetni, lehet nem jó valami az étrendjével és a széklete büdösebb az átlagnál.
2017. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nemhogy a nőstényeknél, a hímeknél sem tapasztaltam / hallottam ilyen problémáról, pedig már épp elég hörim volt. Szerintem is szakértő orvosnak kellene megmutatni.
2017. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Az ivarzó nőstényeknek van egy fura szaga, amit főleg akkor lehet érezni, ha frászt kapnak valamitől. Az mondjuk nem normális, hogy állandóan érzed. Orvoshoz vitted már?
2017. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg nem vittem de a napokban viszem! Koszi a valaszokat
2017. máj. 1. 01:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Az letezik hogy mar oreg azert?
2017. máj. 1. 01:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Jézusom, mekkora helyen van? Hatalmas stressz neki, ha 2 hetente takarítod. Nagyon kicsi helye lehet, ha már 1-2 hét után takarítani kell, mert általában akár havonta is elég takarítani. Centiben leírnád a helyének a méretét?


De hogy a kérdésre is válaszoljak: az ivarzó nősténynek lehet szagos a bűzmirigye. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. De ha csak mostanában lett büdösebb, elviheted egzotikus kisállatorvoshoz, hátha valami bajt jelez.


Egyébként nem hiszem, hogy attól lett büdösebb, hogy idősödik. Egyáltalán mennyi idős?

2017. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hello! KB 2 - 2 és fél éves, egyébként szép lassan kezdődött ez az egész "bödösdi", egy terráriumban van ami felül teljesen nyitott az az apro rácsok vannak rajta de nyitott. a terrárium mérete kb. 60x64x45 kb. és a 2 heti takarítás csak nagyon ritka , HETENTE szoktam. :)
2017. máj. 3. 23:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a terrárium kicsi neki, 100*50 cm alapterület lenne a megfelelő méret. Nem csoda, hogy ilyen gyakran szaga van. Egy megfelelő méretű helyet elég havonta takarítani, ha a pisisarkot minden nap megtisztítod.
2017. máj. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!