Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állat a lakásban?!

Állat a lakásban?!

Figyelt kérdés
Lakásban lakunk, és már rég óta vágyom egy macskára/kutyára akik megtöltik színnel az életem... Régebben volt egy teknősök aki elpusztult, azóta a szüleim nem akarnak venni semmilyen állatot.. Csomó ismerősömnek van lakásban tartott cicákat/kutyája. Nagy a lakásunk, de arra gondoltam inkább cicát választanék. A cicák terén elég tudatos vagyok, mert a nagymáméknak van. Legfőképpen azért szeretnék cicát, mert szinte a fél napot suli után egyedül töltöm itthon ami baromi unalmas, főleg így év végén, hogy nem kell tanulni... Szerintetek?

2017. máj. 28. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
A szüleid döntésén múlik minden. Őket kérd meg, hogy tarthassál állatot a lakásban.
2017. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja és hatalmas a teraszunk, úgyhogy boldogan el tudna lenni. Anyukám attól fél hogy sokat szarik és büdös(mert a nagymamámék cicája kinti ezért büdös). De mivel ez benti macska lenne nem henperegne porban, és álomra lenne szoktatva.

Szerintetek hogyan győzzem meg őket?

~Kérdező

2017. máj. 28. 13:19
 3/8 anonim válasza:
23%
Ha nem engedik a szüleid nembaj, akkor tartsál plüsskacsát. Tudom hülyeségnek hangzik de teljesen mindegy hogy mennyit foglalkozól vele. Iskola vagy munkahely mellet jó hobbiállat, (az a legjobb előnye hogy tiszta, és semilyen kárt nemtud csidálni). A szeretgetést és a játékot jobban birja mint egy élő és érző kedvenc.Ha tetszik vegyél egyet nagadnak nem brága egy ilyen jószág. Csak egy gond van vele hogy néha kikell mosni a sok szeretgetés és játék után elkoszolódik. Ugyanúgy tud szeretetett nyújtani mint egy élő állat. Mig az élő állatnak van igénye. A plüsskacsának nincs ideálisabb a lakásban tartásra. XD:)
2017. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem engedik, akkor nem:(

Válassz olyat, amit kiengedés mellett ketrecben is tudsz tartani, pl. 1 db aranyhörcsögöt, esetleg 2 db tengerimalacot. Akkor a szüleidnek nemigen kell foglalkoznia vele, sem alkalmazkodni hozzá, sem kerülgetni és eléldegélhet csak a te szobádban.

2017. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 kutyánk (cavalier King Charles spániel és törpe-közép uszkár) és 3 macskánk (1 ragdoll, 1 maine coon, 1 maine coon keverék) van lakásban. Kertesházban lakunk már, de akkoris a macskák bentiek, a kutyák is főleg bent vannak, mert velünk szeretnek lenni nem a kertben unatkozni távol a falkától. Egyáltalán nincs büdös és kosz nálunk. A hűtőszerelő is meglepődött, hogy van állatunk, mert kellemes illat van és ragyog minden. Szóval csak takarítás kérdése. Az igényesen tartott állat amúgysem büdös. Minőségi ételt kell nekik adni, 1-3 naponta furminátorozni, lakást nemcsak ünnepek előtt porszívózni és felmosni. Az uszkárunk szőre nem hullik. Vele van a legkisebb gond. A macska almot is alaposan takarítani kell
2017. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
A barátaid vigyenek színt az életedbe! Egy kutya, vagy macska nem kétnapos hóbort. Most beszerzed, néhány év múlva középiskolába mész (talán az ország másik felébe), utána egyetemre, ami amúgy is albérlettel jár. Közben beleszeretsz valakibe, aki még a maradék idődet is leköti. Az állatod meg csak sínylődik, és nem érti, miért nincs vele a gazdi.
2017. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem akarok semmire se parancsolni semmi ilyen szándékom nincs de ha rám hallgatsz inkabb kutyát vegyetek persze ha a szüleid is beleegyeznek. Nagyon jó választas lenne a cocker spániel vagy a westie engedelmes kutyák könnyen taníthatóak és melletük tuti nem fogsz unatkozni hidd el nekem.😉
2017. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jo de a kityak sokkal macerasabbak meg nem szeretem oket :/
2017. jún. 5. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!