Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az baj, ha én beszélek az...

Az baj, ha én beszélek az állatokkal?

Figyelt kérdés

A cicákkal,kutyákkal.

Általában mindegyiknek külön kis mondókát vagy köszönést találok ki:)


Ez mennyire gáz?:)


2017. jún. 5. 22:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ilyenkor általában el is torzítom a hangomat.

Pl a kiscicámnak tök vékonyra vettem a hangomat:)


Ha pedig rossz fát tett a tűzre,akkor mélyebbre vettem a figurát:)


28/f

2017. jún. 5. 22:18
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Én is beszélek az állatokhoz, de kifejezetten kiemelném hogy állatokhoz, nem állatokkal. Szerintem semmi baj nincs benne ha beszélsz hozzájuk, egyfajta kötődést erősít ez is, kutyáknál pedig elengedhetetlen a nevelés és parancsszavak miatt is.
2017. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Pl,volt egy kiscicám,akinek sehogy nem tudtam nevet adni,és mindig úgy köszöntem neki,hogy "Szia Kicsi",ilyen tök vékony hangon,mert olyan kis pöttöm volt:)


A nagycicát viszont leszidtam,mikor megpofozta a Kicsit,hogy "Na,Tiger,nem szabad",mélyebb hangon.


Érezte,hogy rosszat csinált:)

2017. jún. 5. 22:21
 4/20 A kérdező kommentje:

Nyilván nem úgy beszélek velük:D

Tudom,hogy nem válaszolnak:D

2017. jún. 5. 22:22
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem baj. Èn is rengeteget beszélek velük, a kutyával séta közben kb állandóan, egyrészről adom neki a parancsszavakat, màs részről meg gügyögök neki hogy "ott a cica, làttad a sünit, igen szerintem is ilyesztő az a bàcsi".

A teknőseimnek is szoktam beszèlni. "Itt hozza anyaaa a finom halacskááát".


Szerintem ez szimpi egy pasitól :) főleg mert olyan sokan utáljàk az állatokat...

2017. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na,akkor nem vagyok egyedül:)
2017. jún. 5. 22:36
 7/20 anonim ***** válasza:

Asszem Maugli is csinálta, de lehet h keverem már... ;) Manapság a nyelvtudásnak húzóereje van a munkaerőpiacon, de csak ha felsőfokúig viszed.


Cicául tanulsz? Nekem kutyául menne... nincs jó nyelvérzékem... ;)


Komolyra ford: én is szoktam gügyögni állatkákhoz, meg kisgyerekekhez. :) Van, amikor pókokcskákhoz is. :)


Szegénykék... olyan kiszolgáltatottak... De amelyiknek halálos mérge van, csak táplálkozás, ill önvédelem okán marnak...


Még így is ártatlanabbak, mint a legtöbb (tini és nagykorú) "ember", akik ostoba módon túlagyalják életüket, rossz szándékuktól vezérelve...

2017. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amióta van lakásban tartott macskánk, én is beszélek hozzá. És teljesen másképp viselkedik mint a régi kinti macskáink. Azok csak voltak, ez meg jön, különböző hangokon próbál kommunikálni, csak nem értjük.:)

40/f

2017. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Még én vagyok. Engem az önellentmondások viszont zavarnak. Pl egy macska táplálása ambivalens számomra. Ugyanis az emésztőrendszere csak másik állatot bír megemészteni, sajnos...

:(

Sajnálom azt az állatot, amelyik tápláléka egy másik állatnak...


Így pl a halacskát is sajnálom, akit a tekinek adnak...

:(


A cicákkal úgy vagyok, hogy jobb, ha saját magának zsákmányol. Ebben nem szívesen veszek részt... A tej állítólag nem tesz jót nekik, az csupán egy közhely, hogy tejjel "lehet" táplálni macskákat... (Persze más eset a szoptatós korú kiscica, macskamama emlőjéből.)


Szóval bár családban voltak cicákok, de

bojkottáltam a táplálását... Ha őzgidánk lett volna, akkor lelkesen etettem volna.


Jobb szeretek kóbor macskákkal alkalmasint ismerkedni, játszani az utcán, a fenti okokból. Természetesen a macska nem tehet arról, hogy ilyen az emésztő rendszere. Ugyanakkor ez karmikus, az egyéni tudata önmagának köszönheti. Az meg, hogy neki ez jó, vagy rossz, az egyén számára dől el szubjektíve.

2017. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
...vagyis a 7 és 9 voltam. Csak közben idővel írt valaki. :)
2017. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!