Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti szóvá teszitek egy állatker...

Ti szóvá teszitek egy állatkereskedésben az állatok tartási körülményeit?

Figyelt kérdés

Legyen az rágcsáló, hüllő, madár, hal. Sajnos a legtöbb állatkereskedésben (de nálunk biztos) nagyon rossz körülmények között zsúfolva tartják az állatokat, nem gondoskodnak róluk igényeikről megfelelően. A nyulak és tengerimalacok kirágják egymás szőrét, a hörcsögök és egerek gyakran felfalják egymást, a madarak a folyamatos stressz és verekedés miatt pusztulnak el, a halakról azt se tudják sokszor mi fán teremnek és rosszul rakják össze őket zsúfoltan, minden akváriumban dög stb.


Egyszer fiatalabb koromban a hüllőket néztem és észrevettem hogy az egyik szakállas agáma gyakorlatilag élve eszi a társát aki fele akkora volt mint ő. Gyorsan szóltam az eladónak, és még kb ő volt felháborodva hogy mit kell mindent észrevegyek!?

Volt olyan eset hogy azzal a szándékkal mentem be, hogy egy bizonyos halfajból vegyek, mentünk oda az akváriumhoz, akkor látom hogy 3-4 dög van az akváriumban és a többi közül is sok betegnek, soványnak tűnik. Kijelentettem hogy köszönöm nem kérek inkább és ismét az eladó volt felháborodva hogy most mit hepciáskodok semmi baja ezeknek a dögök meg már öregek voltak hát mondom aha én meg most jöttem le a falvédőről.


Szóval ti szóvá teszitek az ilyesmit? Még ha nem is állatvásárlási szempontból mentek ilyen helyekre de látjátok ezeket, megjegyzitek az eladónak?



2017. jún. 6. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak olyan kereskedésből vennék halat, ahol még sosem láttam dögöt az akváriumban, akkor nem tudnék halakat szerezni:( - Persze megvan az a 2-3 hely, ahonnan hajlandó vagyok vásárolni.

Más állatot eszemben sincs kereskedésből venni!

De nem is teszem szóvá, felesleges:(

Inkább a környezetemben igyekszem terjeszteni, hogy ilyen helyről ne vegyenek az emberek állatot és hogy mik is voltaképpen az egyes állatok tartási igényei, és milyen felszerelések azok, amik mindenhol kaphatók, de nem megfelelőek.

Inkább annyi, hogy néha "tesztelem" az eladókat pár alapkérdéssel, de 90%-ban nem tudnak válaszolni:(

2017. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem eszem szóvá mert még bekik áll felljebb hogy ók jobban tudják és igenis boldog 3 malac meg 2 nyúl egy 50x80as akváriumban együtt.

Eddig 2 helyet tudok ahol okés a helyzet, az egyikben a csaj utánanézett hogy kell tartani őket és a hwlyhez mérten úgy is vannak, a másikban sajnos nem tehet sokat de a nyuszikat ki szokta pl engedni szaladgálni nyitás előtt.

2017. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, mert ez csak ideiglenes hely.
2017. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!